Jak łączyć kwasy z retinolem w pielęgnacji?

Jak łączyć kwasy z retinolem w pielęgnacji?

Kwasy jak i retinoidy (w tym retinol)* uznawane są za jedne z najskuteczniejszych składników pielęgnacyjnych we współczesnej kosmetologii. Nie dziwi więc fakt, że jedno z częstszych pytań do kosmetologów brzmiało do niedawna: „Czy kwasy i retinoidy można łączyć w jednej pielęgnacji”? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie.

To musisz wiedzieć

Kwasy i retinoidy to dwie różne kategorie składników kosmetycznych, które poza doskonałymi właściwościami pielęgnacyjnymi łączy również możliwy potencjał złuszczający. Niekiedy substancje te mogą powodować także przejściowe objawy podrażnienia cery. Aby zredukować wspomniane niekorzystne efekty należy kosmetyki z kwasami lub retinoidami wprowadzać do pielęgnacji stopniowo. Co to oznacza?

Zanim nowy kosmetyk z kwasami lub retinoidami stanie się częścią systematycznej, częstej pielęgnacji, najpierw uważnie przyjrzyj się jak reaguje Twoja cera po pierwszym użyciu produktu. Następnie oceń jej stan po kilku dniach od jego zastosowania. To dlatego, że działanie złuszczające kwasów i retinoidów może być zauważalne dopiero po kilku dniach od pierwszego użycia. Wyobraź sobie sytuację, że nie widząc złuszczania naskórka pierwszego, ani drugiego, ani nawet trzeciego dnia, co wieczór nakładasz kosmetyk z retinoidami. Przez pierwsze dni możesz mieć przekonanie, że kosmetyk „wcale nie złuszcza”. Jednak w rzeczywistości ten efekt będzie widoczny dopiero czwartego, piątego dnia od pierwszego użycia. Przez to złuszczanie może być znacznie nasilone i może wystąpić dyskomfort z powodu podrażnienia cery.

Kwasy i retinoidy– łączyć czy nie łączyć?

W dobrze zaplanowanej pielęgnacji można równolegle stosować kosmetyki zawierające kwasy i retinoidy. Pamiętaj tylko, że aby cieszyć się samymi pozytywnymi efektami, należy stosować się do kilku zasad:

 • jeśli nigdy wcześniej Twoja cera nie była pielęgnowana kosmetykami z kwasami lub retinoidami to najpierw „zapoznaj ją” z jednym z tych produktów. Stopniowo wprowadzając go do pielęgnacji. Dopiero po ok. miesiącu, gdy cera nie jest podrażniona, rozszerz pielęgnację o drugą kategorię kosmetyków,
 • stosując kosmetyki z kwasami i z retinoidami koniecznie pamiętaj o nawilżaniu i wsparciu regeneracji bariery naskórkowej. Najlepiej sprawdzą się tu kosmetyki, które mają działanie nawilżające i jednocześnie kojące,
 • jeśli zauważysz, że w trakcie stosowania kosmetyków z kwasami lub retinoidami cera jest napięta, delikatnie łuszcząca się, to zrób przerwę od aktywnej pielęgnacji. Stosuj wówczas przez kilka dni wyłącznie produkty nawilżająco-kojące. W ten sposób zredukujesz widoczne złuszczanie się skóry, niekomfortowe napięcie naskórka i zapobiegniesz podrażnieniu. Warto wspomnieć, że dobrze nawilżona skóra lepiej reaguje na kosmetyki o działaniu złuszczającym,
 • właściwości kosmetyków z kwasami i z retinoidami mogą być diametralnie różne w zależności od konkretnego preparatu. Nawet jeśli Twoja cera jest przyzwyczajona do konkretnego kosmetyku z retinoidami, a Ty chcesz stosować produkt z innej marki, to warto nowość wprowadzać stopniowo,
 • w ciągu dnia, prze cały rok niezależnie od pogody, stosuj ochronę przed promieniowaniem UV.

SKIN CYCLING – internetowy trend, czy praktyczna pomoc w uporządkowaniu pielęgnacji?

Chcesz przenieść swoją pielęgnację na nowy poziom? Szukasz kosmetyku z kwasami, ale kuszą Cię też produkty z retinoidami? Czytasz o nich, ale wciąż masz wątpliwości jak w praktyce wdrożyć je w swoją pielęgnację? Z pomocą przychodzi najgorętszy trend tego sezonu – skincycling, który jest pomocną wskazówką, jak prawidłowo, równolegle stosować kwasy i retinoidy. Według zasad skincycling pielęgnacja wieczorna powinna stanowić czterodniowy, odnawialny cykl. Kiedy Twoja cera jest już przyzwyczajona do np. kwasów i chcesz dodatkowo stosować także kosmetyk z retinoidami, zastosuj się do tych kilku zasad:

Zwróć uwagę, że cykl równoległego stosowania kosmetyków z kwasami i produktów z retinoidami pomaga uporządkować pielęgnację wieczorną. W dbaniu o cerę ważne jest także to co używasz w ciągu dnia. A tu warto, aby pojawił się kosmetyk silnie nawilżająco-kojący. Jeśli preferujesz „lekkie” kosmetyki to wybierz np. Kojącą emulsję z lukrecją. I koniecznie pamiętaj o codziennym stosowaniu ochrony przed promieniowaniem UV.

*Retinol jest jednym z głównych przedstawicieli związków zwanych retinoidami. Jego silne właściwości odmładzające, zarówno w zakresie działania przeciwzmarszczkowego, poprawy jędrności skóry, jak i wyrównywania kolorytu sprawiają, że jest określany jako „złoty standard” w kosmetykach typu anti-age.

SKIN CYCLING

Przenieś swoją pielęgnację na wyższy poziom

Przebarwienia potrądzikowe – skuteczne sposoby

Przebarwienia potrądzikowe – skuteczne sposoby

Różowe, czerwone, a czasami fioletowe zmiany zabarwienia skóry w miejscach gdzie występowały niedoskonałości trądzikowe często nazywamy „przebarwieniami potrądzikowymi”. Jak poprawić koloryt cery i czy pomocne będą „typowe” kosmetyki redukujące przebarwienia?

Przebarwieniami nazywamy zmiany zabarwienia skóry, które powstają w wyniku zaburzeń związanych z barwnikiem skóry (melaniną). Miejscowe zmiany koloru skóry w przypadku świeżych „śladów” po ustępujących zmianach trądzikowych nie są związane z melaniną, a więc nie są to przebarwienia. Jedynie tak się je określa. Trzeba zauważyć, że są różne przyczyny powstawania przebarwień: tych związanych z melaniną, czyli barwnikiem skóry i tych tzw. świeżych przebarwień potrądzikowych. To ważne, ponieważ stosowanie dowolnego kosmetyku deklarowanego „na przebarwienia” może nie być skuteczne w przypadku przebarwień potrądzikowych.

Przebarwienia potrądzikowe

Czym są tzw. świeże przebarwienia potrądzikowe? Skoro nie są typowymi przebarwieniami, a mimo to znacznie odróżniają się kolorystycznie od pozostałej skóry, to czym są? To miejscowe silne podrażnienie skóry, czyli zmiany o charakterze rumieniowym o nazwie post inflammatory erythema (PIE). Mamy też drugi rodzaj miejscowych zmian koloru skóry występujący po zmianach trądzikowych czyli post inflammatory hyperpigmentation (PIH). Przebarwienia potrądzikowe typu PIH dodatkowo zawierają pigment i powstają gdy nie chronimy świeżych przebarwień potrądzikowych (PIE) przed promieniowaniem UV. Mogą też występować u osób z ciemną karnacją.

Jak rozjaśnić przebarwienia potrądzikowe?

Ponieważ w części z nich nie ma pigmentu, a w innych poza zaczerwienieniem pigment także występuje to dobór odpowiedniego kosmetyku może okazać się niełatwy. Stosowanie w tym przypadku wyłącznie preparatów przeciwdziałających melanogenezie* może okazać się mało skuteczne. Znany z rozjaśniania przebarwień barwnikowych np. kwas cytrynowy w tym przypadku się nie sprawdzi. Znacznie skuteczniejsze będzie stosowanie pielęgnacji z takim składnikami aktywnymi jak: kwas traneksamowy i azeloglicyna. To substancje, które jednocześnie korzystnie wpływają na zmniejszenie widoczności zaczerwienień, jak i na melanogenezę. Podobne właściwości wykazuje niacynamid.

Wymienione składniki aktywne znajdziesz w tych kosmetykach:

 • Pasta na niedoskonałości z kalaminą – zawiera azeloglicynę, przyspiesza redukcję pojedynczych  niedoskonałości i redukuje intensywność zaczerwienienia po ustępującej zmianie. Do stosowania na pojedyncze niedoskonałości, codziennie,
 • Peeling kwasowo-enzymatyczny silnie rozjaśniający – zwiera kwas traneksamowy oraz azeloglicynę. Jest delikatnym dla skóry kosmetykiem złuszczającym. Wyrównuje koloryt cery, a dodatkowo odblokowuje ujścia gruczołów skóry. Do stosowania 3 x w tygodniu,
 • Emulsja silnie rozjaśniająca przebarwienia – pomocna w rozjaśnianiu przebarwień zarówno typu PIE, jak i PIH. Nawilżenie, łagodzenie podrażnień i redukcja przebarwień w jednym. Kosmetyk ten jest niekomedogenny – to znaczy, że nie „blokuje” ujść gruczołów łojowych skóry i może być stosowany także w przypadku cer skłonnych do trądziku. Do stosowania rano i wieczorem.

O tym pamiętaj!

Chcesz skutecznie zredukować przebarwienia potrądzikowe? Pamiętaj o:

 • codziennym stosowaniu kosmetyków z ochroną typu SPF. Zwróć uwagę, żeby produkt miał także ochronę przed promieniowaniem UVA,
 • wybieraj kosmetyki m.in. z azeloglicyną, kwasem traneksamowym i niacynamidem,
 • stosuj pielęgnację delikatną dla skóry, nie podrażniaj jej silnymi peelingami,
 • używaj kremów/emulsji, które nawilżają, koją i wspierają naturalną regenerację naskórka.

Wiedziałaś/wiedziałeś wcześniej, że nie wszystkie kosmetyki „na przebarwienia” będą skuteczne w przypadku redukcji śladów potrądzikowych?

*Melanogeneza – proces powstawania melaniny, czyli barwnika skóry.

ANTI DARK SPOT

Skuteczny sposób na przebarwienia

Polihydroksykwasy – poznaj ich działanie!

Polihydroksykwasy – poznaj ich działanie!

Polihydroksykwasy to nowa generacja hydroksykwasów, składników aktywnych, które zdobyły uznanie zarówno wśród kosmetologów, dermatologów jak i wielu osób stosujących je w kosmetykach do użytku domowego. To zasługa ich wyjątkowych właściwości.

Działanie hydroksykwasów

Poprawa kolorytu cery, redukcja przebarwień, zmniejszenie problemu z niedoskonałościami w przypadku cer trądzikowych, poprawa jędrności, wygładzenie oraz młodszy wygląd… To tylko niektóre spośród wielu zalet jakie niesie ze sobą pielęgnacja cery z użyciem hydroksykwasów. Więcej informacji o właściwościach wybranych hydroksykwasów znajdziesz w tym artykule.  

Czy można chcieć więcej? TAK! Ponieważ rośnie ilość osób z cerami wrażliwymi, coraz większą uwagę w kosmetologii przykuwają te składniki, które mają jak największą efektywność (np. są podobnie skuteczne w pielęgnacji co hydroksykwasy) przy jak najmniejszym potencjale podrażniającym. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są polihydroksykwasy.

Polihydroksykwasy – łagodna moc

Polihydroksykwasy stosowane w kosmetyce to kwas laktobionowy i glukonolakton. Są łagodniejsze dla skóry niż inne kwasy, a jednocześnie skuteczne w pielęgnacji cery:

 • naczynkowej oraz skłonnej do trądziku różowatego,
 • skłonnej do trądziku pospolitego,
 • silnie przetłuszczającej się,
 • przesuszonej,
 • potrzebującej wzrostu jędrność i elastyczności,
 • wyglądającej na „szarą” i „zmęczoną”,
 • z drobnymi zmarszczkami.

Ponadto, podobnie jak inne kwasy mogą złuszczać nadmierną warstwę rogową naskórka. Jednak z uwagi na delikatniejsze działanie w tym zakresie nie powodują uwrażliwienia cery np. na promieniowanie UV. Dzięki temu mogą być stosowane przez cały rok*.

W domu i w gabinecie kosmetycznym

Polihydroksykwasy ze względu na wysoką skuteczność są stosowane zarówno w kosmetykach domowych, jak i w preparatach do użytku profesjonalnego w czasie zbiegów w gabinetach kosmetycznych.

Oczekujesz jednoczesnego odświeżenia kolorytu cery, poprawy nawilżenia a nawet redukcji skłonności do zaczerwienień? Sięgnij po wyjątkowy peeling na bazie polihydrokyskwasów, który jest doskonały dla każdego rodzaju cery, także naczynkowej. Preparat delikatnie złuszcza, ma silne właściwości antyoksydacyjne, poprawia nawilżenie cery oraz redukuje widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Peeling kwasowy na naczynka (10% kwas laktobionowy + glukonolakto) stosuj 3 x w tygodniu wieczorem.

Szukasz kremu z kwasami, który nawilży, wygładzi skórę, poprawi koloryt cery i będzie delikatnie złuszczał przywracając promienny wygląd? Sięgnij po krem z Kwasem migdałowym i polihydrokykwasami, który polecamy dla każdego rodzaju cery, także tej, która wymaga wyłącznie łagodnego złuszczania. Stosuj go każdego wieczoru.

Widzisz u siebie na twarzy rozszerzone naczynia krwionośne? Skorzystaj z zabiegów w profesjonalnym salonie kosmetycznym na bazie m.in. 25% kwasu laktobionowego. Zapytaj w gabinecie o Dwuetapowy zabieg redukujący zaczerwienienia od Bandi, który zmniejsza widoczność naczyń krwionośnych, poprawia nawilżenie i koloryt cery, delikatnie złuszcza, wygładza i odświeża wygląd skóry.

Polihydroksykwasy – idealne dla każdej cery

Polihydroksykwasy to kwasy dla każdego rodzaju cery, także naczynkowych. Kryją w sobie idealne połączenie siły, skuteczności i łagodnego dla skóry działania. Mają mniejszy potencjał drażniący niż inne kwasy, a regularnie stosowane korzystnie nawilżają oraz wpływają na zmniejszenie problemu nadwrażliwości cery, w tym zmniejszają widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych.

*Warto pamiętać, że, nawet w przypadku stosowania kosmetyków złuszczających delikatnie, zalecane jest stosowanie ochrony przed promieniowaniem UV.

PEELING KWASOWY

Jesień to idealny czas, by po niego sięgnąć

Przeciwutleniacze w kosmetykach – jaka jest ich rola?

Przeciwutleniacze w kosmetykach – jaka jest ich rola?

Przeciwutleniacze (antyoksydanty, składniki przeciwwolnorodnikowe) – to jedne z tych składników, które skutecznie spowolniają proces starzenia się całego organizmu, a dodatkowo stosowane w kosmetykach dbają o młody wygląd skóry. Wszystko dlatego, że neutralizują wolne rodniki, czyli molekuły uszkadzające komórki naszego ciała.

Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to cząsteczki lub atomy, które same nie posiadając parzystej liczby elektronów „podkradają” go z innych cząsteczek. Tym samym uszkadzają je. Umiarkowana ilość wolnych rodników jest nam potrzebna, a nasz organizm posiada naturalne mechanizmy neutralizujące wolne rodniki. Czasami jednak pod wpływem zarówno czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych dochodzi do tzw. stresu oksydacyjnego. Jest to stan, w którym wolnych rodników jest znacząco więcej niż antyoksydantów. Wtedy może dojść zarówno do dolegliwości zdrowotnych, jak i niekorzystnych zmian w wyglądzie skóry.

Wolne rodniki a problemy skóry

Co łączy ze sobą stany zapalne, zmarszczki i przebarwienia? Wolne rodniki! To one mogą być przyczyną pogorszenia kondycji skóry w przebiegu np. trądziku pospolitego, przyspieszenia i nasilenia objawów starzenia się, a nawet powstawania przebarwień. Chcesz długo cieszyć się dobry zdrowiem i pięknym wyglądem skóry? Zadbaj o dietę bogatą w przeciwutleniacze i stosuj kosmetyki z antyoksydantami.

Przeciwutleniacze w kosmetykach

Wolne rodniki uszkadzają komórki naszego ciała nieustannie, dlatego każdego dnia dostarczaj swojej skórze nowe „tarcze ochronne” w postaci antyoksydantów, czyli cząsteczek, z których wolne rodniki pobierają brakujący elektron zamiast z cząsteczek naszego organizmu.

Jednymi z najskuteczniejszych składników neutralizujących szkodliwe działanie wolnych rodników są:

 • kompleks ekstraktów z żeń-szenia, jabłka, brzoskwini, pszenicy i jęczmienia –  ma udowodnione działanie chroniące przed skutkami zanieczyszczonego środowiska (w szczególności przed uszkodzeniami wywoływanymi przez metale ciężkie i cząsteczki PM 2.5), które są uważane za przyczynę nierównego kolorytu cery, nasilenia przebarwień, wystąpienia przedwczesnych objawów starzenia. Kompleks te znajdziesz m.in. w Kremie aksamitnie nawilżającym,
 • olej marula – dobrej jakości olej marula chroni przed wolnymi rodnikami oraz przed przedwczesnymi zmarszczkami, przesuszeniem, utratą jędrności, regeneruje i poprawia gładkość skóry. Stosowany w trakcie masażu pomaga zmniejszyć napięcie mięśni przez co przywraca wypoczęty wygląd i uczucie odprężenia. Jego unikatowa biozgodność z naskórkiem wpływa na uczucie dobrej wchłanialności. Dzięki bogactwu w NNKT doskonale pielęgnuje każdy rodzaj cery, zarówno suchą, normalną jak i mieszaną. Czysty olej marula znajdziesz w linii Well aging,
 • karnozyna – chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami, a dodatkowo usprawnia regenerację już zaistniałych uszkodzeń. Działa przeciwglikacyjnie (chroni włókna kolagenu przed uszkodzeniami), zapobiega posłonecznemu starzeniu się skóry, przywraca cerze równy koloryt i młodszy wygląd. Znajdziesz ją m.in. w Tonującym kremie SPF50,
 • witamina C – poprawia koloryt, przeciwdziała przedwczesnym objawom starzenia się skóry. Znajdziesz ją w kosmetykach linii C-Active Care oraz Koncentracie z aktywną witaminą C.

Rano czy wieczorem?

Wolne rodniki uszkadzają nasze komórki przez całą dobę, jednak to promieniowanie UV w ciągu dnia generuje ich szczególnie dużo. Dlatego każdego dnia rano i wieczorem stosuj kosmetyk pielęgnacyjny z przeciwutleniaczami, a na dzień dodatkowo także krem z ochroną przed promieniowaniem UV. O tym jak prawidłowo stosować krem z filtrem, by skutecznie chronił przed słońcem piszemy w tym artykule.

Przeciwutleniacze nie tylko w pielęgnacji

Choć wiele czynników powoduje zwiększoną ilość wolnych rodników (np. zanieczyszczenie środowiska, przewlekły stres, promieniowanie UV) i jesteśmy na nie narażeni każdego dnia to jednak możemy skutecznie ograniczać ich negatywne działanie. Dostarczaj organizmowi antyoksydanty w diecie i pamiętaj o codziennej pielęgnacji bogatej w przeciwutleniacze.

WELL AGING

Moc antyoksydantów dla pięknej skóry

Krem z SPF – ochrona nie tylko przed słońcem

Krem z SPF – ochrona nie tylko przed słońcem

Krem z SPF kojarzy Ci się wyłącznie z ochroną przed działaniem promieniowania słonecznego? W ostatnim czasie działanie kosmetyków promieniochronnych stało się o wiele szersze! Ale od początku…

Pielęgnacyjny Must Have!

Z kosmetycznego punktu widzenia krem z ochroną przed promieniowaniem słonecznym to najlepszy przyjaciel Twojej cery, jeśli chcesz długo wyglądać młodo. Dlaczego? Szacuje się, że ok. 80% zmian w wyglądzie skóry odbierane jako charakterystyczne dla starzenia się, jest wynikiem BRAKU stosowania ochrony przed promieniami UV. Innymi słowy, jeśli nie stosujesz kosmetyków z SPF, Twoja skóra narażona jest na przedwczesne, a także bardziej intensywne objawy starzenia się, takie jak:

 • zmarszczki zarówno głębokie jak i płytkie, które są znacznie wyraźniejsze niż w przebiegu starzenia chronologicznego,
 • suchość i szorstkość naskórka,
 • zmiany barwnikowe, takie jak przebarwienia i odbarwienia,
 • utrata jędrności skóry, zmiana owalu twarzy.

Chcesz ograniczyć ilość zmarszczek, przebarwień i zachować na długo jędrność skóry? Stosuj krem z SPF!

SPF – co oznacza?

SPF to skrót od słów z ang. Sun Protection Factor i jest to wskaźnik ochrony przed promieniowaniem UVB (tym odpowiedzialnym m.in. na letnią opaleniznę). Tymczasem, „niepostrzeżenie” nasza skóra uszkadzana jest także przez promieniowanie UVA, które oddziałuje na nas przez cały rok (odpowiada za tworzenie się m.in. głębokich zmarszczek). Jeśli chcesz w pełni korzystać z ochrony przed promieniowaniem słonecznym musisz pamiętać, żeby kosmetyk chronił przed oboma rodzajami promieniowania – UVB i UVA. Takie informacje znajdują się na opakowaniach:

 • skrót SPF odnosi się do poziomu ochrony przed promieniowaniem UVB,
 • ikonografika UVA w kółeczku oraz skróty PPD, PPA odnoszą się do ochrony przed promieniowaniem UVA.

Oczekujesz więcej? I słusznie!

Idealna pielęgnacja na dzień to taka, która:

Wszystkie te działania znajdziesz w kosmetykach ochronnych BANDI! Aby cera wyglądała pięknie same filtry to za mało, dlatego każdy krem z SPF zawiera dodatkowe składniki aktywnie pielęgnujące skórę.

Jaki krem z SPF wybrać?

Twoja cera potrzebuje ukojenia, odżywienia, rozjaśnienia przebarwień, a może odmłodzenia wyglądu? Polecamy krem z ochroną przed UV, który zaspokoi dodatkowo inne potrzeby skóry. Wybierz kosmetyk najlepszy dla siebie:

krem z SPF - rodzaje

Który już znasz, a którego działanie chętnie poznasz?

KREM Z SPF

Który będzie najlepszy dla Twojej skóry?

Juicy Power – soczysta, owocowa nowość BANDI

Juicy Power – soczysta, owocowa nowość BANDI

Odmładzanie, nawilżanie, odżywienie i ukojenie – wszystko to znajdziesz w najnowszej linii kosmetyków Juicy Power. Bogate w ekstrakty z soczystych owoców i najskuteczniejsze składniki aktywne preparaty o wyjątkowych konsystencjach, to nietuzinkowa pielęgnacja dla każdego rodzaju cery.

Poznaj naszą nowość – owocową, pachnącą, pełną skutecznych składników aktywnych linię Juicy Power!

Juicy Power – odmładzający mus

Szukasz kosmetyku, który działa przeciwstarzeniowo? Zmniejsza widoczność zmarszczek, wygładza i bardzo dobrze nawilża? Stosuj Odmładzający mus, który zawiera ekstrakt ze smoczego owocu, kolagen roślinny i heksapeptyd biomimetyczny. Każdy z tych składników to prawdziwa perełka w działaniu przeciwzmarszczkowym! Kosmetyk ma konsystencję musu co oznacza, że delikatnie otula skórę bez efektu obciążenia. Dla kogo i od kiedy? Stosuj jeśli zaczynasz myśleć nad wprowadzeniem do pielęgnacji kosmetyku opóźniającego skutki starzenia się skóry, a także jeśli już widzisz u siebie zmarszczki. Odmładzający mus, dzięki swojej wyjątkowej konsystencji, polecamy dla każdego rodzaju cery – zarówno suchych, normalnych jak i przetłuszczających się.

Juicy Power – odżywczy mus

Twoja cera bywa silnie przesuszona, napięta, a nawet szorstka w dotyku? Stosuj Odżywczy mus, który zawiera ekstrakt z papai, fitoceramidy i naprawczy owies koloidalny, czyli składniki które są potrzebne do wygładzenia, redukcji przesuszenia i szybkiej poprawy wyglądu skóry. Dodatkowo ten wyjątkowy kosmetyk poprawi koloryt, redukując szary, zmęczony wygląd! Ma konsystencję musu, który delikatnie otula bez efektu obciążenia cery. Dla kogo? Odmładzający mus, dzięki swojej wyjątkowej konsystencji, polecamy dla każdego rodzaju cery – zarówno suchych, jak i cery mieszanej okresowo przesuszonej. Świetny jako regularna pielęgnacja chroniąca przed szorstkością naskórka.

Juicy Power – nawilżający sorbet

Lubisz lekkie konsystencje i szukasz kosmetyku nawilżającego? Wybierz Nawilżający sorbet, który zawiera ekstrakt z borówki, kwas hialuronowy i koncentrat AquaBoost. Preparat ma konsystencję sorbetu, czyli leciutkiego żelu który w wyglądzie przypomina zmrożony lód. Cera natychmiast staje się jedwabiście gładka, przygotowana np. do nałożenia makijażu.

Juicy Power – Łagodzący sorbet

Masz cerę skłonną do podrażnień? Łatwo się czerwieni, a do tego po umyciu jest napięta? Aby ukoić, a jednocześnie nawilżyć skórę wzmocnij jej naturalną barierę ochronną przy pomocy Łagodzącego sorbetu. Preparat ten zawiera ekstrakt z winogron, ektoinę i koncentrat SensiExtreme, które chronią przed przesuszeniem i redukują objawy podrażnienia cery. Formuła lekkiego żelu zachwyci dodatkowo natychmiastowym wygładzeniem, pozostawiając skórę jedwabiście gładką w dotyku, przygotowaną np. do nałożenia makijażu.

Niekomedogenne!

To znaczy, że specjalistyczne badania potwierdziły lekką formułę wszystkich kosmetyków Juicy Power, która nie powoduje powstawania zaskórników. To szczególnie ważna informacja dla osób z cerami mieszanymi i przetłuszczającymi się!

Która z naszych nowości będzie Twoja?

JUICY POWER

Moc owoców
i najskuteczniejszych składników aktywnych!