Diament Forbesa 2020 dla BANDI

Diament Forbesa 2020 dla BANDI

Na co dzień ciężko pracujemy, aby dostarczać naszym klientom najlepsze kosmetyki. Efekty naszych starań docenił jeden z najbardziej prestiżowych magazynów biznesowych na świecie Forbes! Znaleźliśmy się wśród laureatów prestiżowego grona “Diamentów Forbes 2020“.

Jest to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. Jury brało pod uwagę kluczowe kryteria takie jak wyniki finansowe, wartość majątku, brak negatywnych zdarzeń prawnych oraz historię i wiarygodność płatniczą. Tytuł, który otrzymaliśmy to ogromny zaszczy! Potwierdza obecność w gronie najlepszych firm w Polsce z czego jesteśmy bardzo dumni.

Święta 2019 w Bandi :)

Święta 2019 w Bandi :)

Najwspanialszych Świąt Bożego Narodzenia życzy Wam cały zespół Bandi!

Zrobiliśmy dla Was mała sesję zdjęciową:)

A jak jest u Was? Czy robicie sobie przedświąteczne zdjęcia w firmach? Dla nas to oczywiście doskonała zabawa a jednocześnie wspaniała pamiątka. Przeglądając zdjęcia sprzed lat robi się sentymentalnie, w każdym budzą się wspomnienia. Właśnie dlatego powtarzamy taką sesję regularnie co roku:)

Karolcia, Piotrek i Emi – odpowiadają kolejno za m.in.: posty na FB i IG, sklep internetowy i marketing marki:)

Boże Narodzenie to czas, którego wyjątkowy klimat czuje się przez ten krótki czas w roku dlatego już od dziś chcemy się nim zacząć NACIESZAĆ! Niech TRWA!!!!

Poznajcie nasz zespół:)

Boże Narodzenie 2019r.
Na górze od lewej: Monika, Piotrek, Piotr, Kasia, Kinga
Na dole od lewej: Gosia, Aneta, Renia, Emi, Jola i Klaudia

Każda z osób zajmuje się wieloma rzeczami z tego powodu trudno byłoby wymieniać. Jedno jest pewne – każdy jest ważny i stanowi element układanki w zespole BANDI.

Świątecznie:)

Boże Narodzenie 2019r.
Gwiazda naszej sesji:) Neissi:)

Kochamy zwierzaki, dlatego jedna z koleżanek tego dnia przyjechała ze swoją ukochaną sunią, mieliśmy z nią masę zabawy:) A u Was zwierzaki spędzają święta w jakiś wyjątkowy sposób? Macie dla nich świąteczne ubranka, posłanka, zabawki?

Kto tworzy masy kosmetyków?

Boże Narodzenie 2019r.
Fantastyczny zespół technolożek! Góra od lewej: Emilia, Klaudia. Dół od lewej: Basia, Magda, Ewelinka.

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy dla wielu z nas. Także w świecie kosmetyki dzieje się wiele! Pojawiają się np. limitowane nowości. A w tym roku będą to… jeszcze to tajemnica, ale śledźcie naszą ofertę uważnie! 🙂

Jak Boże Narodzenie to i Mikołaj:)

Boże Narodzenie 2019r.
Gosia – to m.in. ona przyjmuje Wasze zamówienia!

Zawsze uśmiechnięta i pomocna:) Niewidzialna z zewnątrz, dla nas jest pierwszą twarzą, którą widzimy wchodząc do biura:)

Koniecznie napiszcie, czy i u Was czuć w powietrzu już nadchodzące święta?

Jeśli szukacie pomysłów na prezenty, dla siebie lub kogoś, to koniecznie zajrzyjcie tu.

My pomagamy, a Ty?

My pomagamy, a Ty?

Pomagamy fundacjom działającym na rzecz ludzi oraz zwierząt. Wspieramy dobroczynne inicjatywy, a także akcje na rzecz pojedynczych osób. Zawsze robimy to z wielką radością i dumą, bo wiemy, że działamy razem z WAMI!

Nowa akcja!

We wrześniu odbył się finał pomocy na rzecz Fundacji Zwierzęca Polana, której relację możecie zobaczyć tu. Wasze wsparcie, zaangażowanie i zachęcanie nas do dalszego działania zaowocowały kontynuacją pomaganiu na rzecz zwierząt. Mamy dla Was wspaniałą informację!

Już od 2 grudnia 2019 rusza II-ga edycja limitowanych Płynów micelarnych, tym razem dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na rzecz „Fundacji dla Szczeniąt Judyta”.

Jak możesz pomóc?

To bardzo proste! Wystarczy, że wybierając kosmetyk do demakijażu sięgniesz właśnie po ten konkretny Płyn micelarny! My robimy całą resztę!

Dlaczego akurat Fundacja dla Szczeniąt Judyta?

Jak zazwyczaj bywa w sytuacjach, gdzie potrzebna jest pomoc, ta historia po prostu ujęła nas za serca. Jak mówią sami prowadzący, fundacja powstała „z potrzeby serca”. Jest jedyną taką jednostką w Polsce, która skupia się szczególnie na pomocy szczeniętom.

pomagamy szczeniaczkom
Nasi podopieczni…

Prosta historia…

Początki Fundacji dla Szczeniąt Judyta sięgają pięciu lat wstecz, kiedy to Małgorzata Brzezińska postanowiła zaofiarować bezdomnym psiakom dom tymczasowy. Szybko okazało się, że jej psy nie są w stanie przyjąć do stada kolejnego dorosłego osobnika, za to cudownie opiekują się szczeniętami. Zaczęło się od dwóch osesków, potem pod jej dach trafiły kolejne cztery. W pomoc maluchom zaangażowali się także Rodzice Pani Małgosi i tak powstał Dom Tymczasowy dla Szczeniąt Judyta. Zrządzeniem losu na pokład Judyty zaczęły trafiać także psy specjalnej troski – po wypadkach, z połamanymi kręgosłupami, schorzeniami neurologicznymi – takie, które według powszechnej opinii powinny zostać uśpione. Jednak w Judycie niepełnosprawny nie znaczy gorszy. Dzięki współpracy ze znakomitymi specjalistami niepełnosprytki – bo tak się je pieszczotliwie nazywa – stawały na łapki i znajdowały domy. Tak wyklarował się pełen profil działalności Fundacji, która w obecnej formie działa od 2 lat.

Serce pękało a potrzeby rosły

Przez Fundację przeszło tysiące szczeniąt, zabieranych z pól, łąk, opuszczonych posesji i innych okropnych miejsc, a także dziesiątki niepełnosprytków, które dzięki skomplikowanym operacjom i rehabilitacji wróciły do sprawności lub zyskały komfort życia – bez bólu, za to w stałym kontakcie z kochającymi opiekunami.

Sparky i Luka – cierpiące na wodogłowie żyją i są szczęśliwymi członkami cudownej rodziny, Baxter po operacji kręgosłupa odzyskał czucie w łapkach i ma swój dom, Fijo – pobity przez właściciela porusza się na wózku, ale jest radosnym, kochanym przez człowieka psiakiem. To tylko kilka przykładów odmienionego losu judyciaków.

Aby móc pomagać na szerszą skalę, we wrześniu tego roku, w Woli Wodzyńskiej pod Płońskiem, Fundacja otworzyła Judytowo – Azyl dla szczeniąt i psów niepełnosprawnych, w którym w warunkach zbliżonych do domowych zamieszkały mamy ze szczeniętami, psie dzieciaki i niepełnosprytki. Pokoiki z podgrzewanymi podłogami, klimatyzacja, gabinet weterynaryjny, rehabilitacja sucha i mokra, sala operacyjna – to zaplecze, dzięki któremu skrzywdzone zwierzaki dochodzą do zdrowia i oczekują na adopcję. W części kojcowej Azylu znalazły także miejsce dorosłe, zdrowe psiaki.

Koszty utrzymania i leczenia tak pokaźnej grupy podopiecznych są ogromne.

pomagamy szczeniaczkom
Kto przytuli?

Jak możesz pomóc?

Jest wiele sposobów!

Po pierwsze już od 2 grudnia do odwołania możesz kupować nasz „pomagający” Płyn micelarny.

Po drugie, możesz wesprzeć fundację stałymi (nawet niewielkimi) przelewami, przekazywać karmę, zakładać zbiórki na rzecz zwierzaków, możecie kwestować w swojej okolicy do puszek, zakupić cegiełkę….

A potrzeby są ogromne…

Jeśli śledziliście wcześniejszą akcję w czasie której zbieraliśmy pieniądze dla Fundacji Zwierzęca Polana, to wiecie, że koszty związane z uratowaniem i utrzymaniem zwierząt potrafią być ogromne.

Razem z Wami możemy pomóc i tym razem! Limitowana edycja płynów to także doskonała pielęgnacja oraz urocze opakowania a przede wszystkim wyraz Waszej troski o dobro słabszych!

Kosmetyki profesjonalne – czyli jakie?

Kosmetyki profesjonalne – czyli jakie?

Często pytacie nas, co to znaczy, że nasze kosmetyki są profesjonalne. Jak już zapewne wiele z Was wie, nasza marka ma już ponad 30 lat. Od początku jedną z najważniejszych wartości była dla nas jakość kosmetyków. Skuteczność działania bardzo szybko została doceniona wśród kosmetyczek, także wśród kosmetologów i wielu dermatologów.

Bandi w salonach kosmetycznych

Nieustannie tworzymy pielęgnację, która jest skrojona na miarę potrzeb Twojej cery. Niezależnie, czy korzystasz z zabiegów profesjonalnych wykonywanych z użyciem naszych produktów, czy używasz kosmetyki Bandi w domu – zawsze są to produkty najwyższej jakości.

Tym razem mamy dla Was coś wyjątkowego – linię HOME EXPERT! Wyjątkowe kosmetyki, które doskonale przygotują skórę do zabiegów profesjonalnych i będą wzmacniać efekty pozabiegowe. Stosujesz w domu to co zaleca Ci Twój zaufany profesjonalista!

Unikatowa linia dla wyjątkowych potrzeb cery

Jakie wyjątkowe potrzeby mają skóry po profesjonalnych zabiegach estetycznych? O tym mówi m.in. w króciutkim filmiku mówi dr n. med. Kamila Padlewska, prof. nadzw. w UM MSC.

Te kosmetyki dobierze Ci ekspert!

Znacie już linię kosmetyków HOME EXPERT? Niezależnie od tego, czy korzystacie z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, czy nie – to linia HOME EXPERT fantastycznie sprawdzi się w Waszej pielęgnacji:)

Kosmetyki dostępne wyłącznie w wybranych Salonach kosmetyki profesjonalnej, do kupienia po konsultacji z profesjonalistą.

HOME EXPERT – domowa pielęgnacja profesjonalna dobrana przez eksperta, odpowiadająca indywidualnym potrzebom Twojej cery!

Czemu musisz je mieć?

Zastanawialiście się czasami, jak wiele z Waszych kosmetyków niestety nie było dobrym wyborem w czasie ich zakupu? A co zrobić, żeby uniknąć pomyłki w przyszłości? To proste:) Wystarczy udać się po poradę pielęgnacyjną do profesjonalnego salonu wykonującego zabiegi kosmetyczne. Kosmetyczka/ kosmetolog przyjrzy się Twojej skórze, oceni jej kondycję i potrzeby, przeprowadzi z Tobą wywiad. Na tej podstawie ułoży dla Ciebie Twój spersonalizowany plan pielęgnacyjny!

Korzystaliście już kiedyś z takich konsultacji? Wybierzcie się – WARTO!!! Poczujcie różnicę w pielęgnacji:)

Deklaracje “free from”

Deklaracje “free from”

Od 1 lipca 2019 r. polskie organy kontroli zaczęły stosować dokument techniczny dotyczący deklaracji marketingowych. To ważne zmiany, oczekiwane bardziej lub mniej przez producentów kosmetyków, ale co najważniejsze niezbędne dla nas – konsumentów. Krótko mówiąc zatrzymają one coraz to bardziej kwiecisty i często nierzetelny język wykorzystywany przy opisach kosmetyków. Wielu claimów „bez” czy „free from” na opakowaniach kosmetyków już nie zobaczymy.

Zgodność kosmetyku ze stanem faktycznym

Nie wolno używać już np. deklaracji „bez kortykosteroidów” czy „bez alergenów”. W pierwszym przypadku było to duże nadużycie, bo zgodnie z prawem kortykosteroidy i tak w kosmetykach nie mogą być stosowane . To coś w stylu płatki kukurydziane „bez glutenu” (kukurydza nie zawiera glutenu…). W drugim przypadku nie jest dozwolone stosowanie takiego opisu gdyż sugeruje to, że kosmetyk na pewno nas nie uczuli. A takiej gwarancji nie ma nigdy. Naciągane było również stosowanie deklaracji typu „bez formaldehydu” w preparatach, które zawierały substancje uwalniające formaldehyd. Na to również nie ma zgody. Nie znajdziecie też informacji o tym, ze kosmetyki nie są testowane na zwierzętach, co wyjaśniliśmy też tu.

“Free from” był niejawnym sposobem na straszeniem klientów

Najbardziej popularną deklaracją marketingową, od której to wszystko chyba się zaczęło jest określenie „bez parabenów”. Ileż to firm w związku z tym określeniem zdecydowało się na wymianę tego konserwantu na inny, wiedzą chyba tylko sami producenci. Niewątpliwie bardzo silny trend „free from” w wielu przypadkach się do tego przyczynił. Co byśmy nie sądzili o parabenach są to jedne z najlepiej przebadanych substancji konserwujących, a co więcej znajdują się na liście składników dopuszczonych do stosowania w kosmetykach przez Ministra Zdrowia. Zgodnie z nowym prawem używanie określeń „free from” w stosunku do tego typu składników jest niedozwolone.

nie zawiera
Takich informacji już niedługo nie zobaczysz na opakowaniach kosmetyków

Świadome podejmowanie decyzji

Nie wszystkie jednak określenia „bez” muszą zniknąć z opisów kosmetyków. Nadal będzie można stosować te deklaracje marketingowe, które służą w celach informacyjnych i ułatwią nam świadome podejmowanie decyzji co do zakupu danego kosmetyku np. „nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego” w produktach dla wegan.

Co zmiany oznaczają dla Ciebie?

Dla nas konsumentów z nowego prawa płyną korzyści ale i obowiązki. Nie musimy się już martwić jak odnaleźć się w gąszczu deklaracji marketingowych i zastanawiać się które z nich nie są naciągane. Po prostu wszystkie muszą być rzetelne. Po drugie musimy się nauczyć choć trochę czytać składy kosmetyków. Do tego bardzo zachęcam.

PZWL Wydawnictwo Lekarskie z Bandi

PZWL Wydawnictwo Lekarskie z Bandi

W październiku wsparliśmy naszymi produktami EcoFriendly Care PZWL Wydawnictwo Lekarskie ogólnopolską konferencję dla dermatologów “Dermatologia Premium Plus”. Jest to wydarzenie skupiające ponad 100 lekarzy dermatologów. Podczas konferencji 19.10, we współpracy z Panią Profesor Joanną Maj oraz Prof. Adamem Reichem zostanie zorganizowany konkurs, w ramach którego nagrodzeni zostaną najwybitniejsi lekarze. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!