Lekki SPF idealny pod makijaż

Lekki SPF idealny pod makijaż

W dobie rosnącej świadomości na temat ochrony przeciwsłonecznej, wiele osób zauważa już konieczność regularnego stosowania kremu z filtrem. Jednak, aby stosować kosmetyk promieniochronny systematycznie i z przyjemnością, powinien mieć on odpowiednią konsystencję. Dlatego dzisiaj przyjrzymy się temu jaki lekki SPF najlepiej sprawdzi się do stosowania pod makijaż.

Lekka konsystencja, skuteczna ochrona

Lekki SPF to kosmetyk, który przede wszystkim ma na celu zapewnienie skutecznej ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Warto także zwrócić uwagę czy wybrany produkt posiada ochronę przed promieniowaniem VIS i IR. Te tajemnicze oznaczenia dotyczą promieniowania podczerwonego (IR), odpowiedzialnego za rumień na skórze, a także niebieskiego (VIS, blue light) emitowanego ze słońca, ale również przez urządzenia, takie jak: laptopy, telefony. Promieniowanie niebieskie przyczynia się do pogłębiania przebarwień typu melazma oraz wzmożonej produkcji wolnych rodników.

Lekki SPF jednocześnie charakteryzuje się również wyjątkowo komfortową konsystencją, szybkim wchłanianiem i brakiem tłustego filmu na skórze. Warto zwrócić uwagę na to, że kosmetyk ten może mieć różną formę – od żelu, przez lekką emulsję, aż po typowy krem. Umożliwia to dopasowanie preparatu do indywidualnych potrzeb każdej cery.

Krem z filtrem może dodatkowo pełnić różne funkcje pielęgnacyjne: nawilżać, odmładzać, rozświetlać cerę i ujednolicać jej koloryt, a także być doskonałą bazą pod makijaż, umożliwiając łatwe naniesienie podkładu, bez efektu rolowania czy ścierania w trakcie dnia.

Lekki SPF – jaki wybrać?

Lekki krem SPF 50 z linii Anti Dark Spot jest niekomedogenny, co czyni go idealnym dla osób borykających się z problemami trądzikowymi. Dodatkowo dzięki zawartości karnozyny i niacynamidu sprzyja walce z przebarwieniami. Posiada także świetliste wykończenie oraz barwę, co sprawia że koloryt skóry staje się wyrównany.

Inną formą lekkiego SPF jest Krem SPF30 probiotyczny intensywnie nawilżający. Poza działaniem ochronnym doskonale wspiera mikrobiom skóry oraz barierę hydrolipidową. Jej odpowiedni stan jest szczególnie istotny, dla zachowania skóry w dobrej kondycji, a po lecie często bywa zaburzony.

Kiedy poza działaniem ochronnym oczekujemy redukcji objawów starzenia idealnie sprawdzi się lekka Emulsja SPF50 z linii Well Aging. Składniki aktywne takie jak owoc długowieczności, bio żeń-szeń kompleks czy kolagen roślinny wspierają skórę w walce z upływającym czasem.

Wybór odpowiedniego kremu z SPF i jego regularne stosowanie to klucz do zdrowej, pięknej skóry. Stosując go jako bazę pod makijaż, nie tylko dbasz o jej bezpieczeństwo, ale również cieszysz się pięknym i świeżym wyglądem cery przez cały dzień. Niezależnie od pory roku, lekki SPF powinien stać się nieodłącznym elementem Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Pamiętaj, że najlepszy krem z SPF to taki, który z przyjemnością stosujesz. Dobierz zatem formułę dopasowaną do Twoich preferencji.

KREM Z SPF

Stosuj regularnie i ciesz się piękną cerą

Gęsia skórka – jak powstaje i jak się jej pozbyć?

Gęsia skórka – jak powstaje i jak się jej pozbyć?

Gęsia skórka w dermatologii znana jako rogowacenie okołomieszkowe to powszechne schorzenie skóry, które objawia się pojawieniem się małych, szorstkich guzków w okolicy mieszków włosowych. Zwykle występuje na ramionach, udach i pośladkach. Zmianom może towarzyszyć świąd. Gęsia skórka może występować samodzielnie, natomiast często bywa czynnikiem współistniejącym przy innych chorobach skóry. Choć gęsia skórka nie zagraża zdrowiu, może prowadzić do dyskomfortu estetycznego i być przyczyną frustracji. 

Jak powstaje rogowacenie okołomieszkowe czyli tzw. gęsia skórka? 

Gęsia skórka jest wynikiem nadmiernej i zaburzonej keratynizacji. Proces ten polega na naturalnej eliminacji martwych komórek naskórka zwanych keratynocytami. W normalnych warunkach odrywają się one od powierzchni skóry, dzięki czemu dochodzi do całkowitego obrotu komórkowego. W wyniku zaburzeń w procesie złuszczania martwych komórek naskórka, keratyna gromadzi się wokół ujść mieszków włosowych, tworząc twarde guzki. Skóra w tych miejscach jest szorstka i zaczerwieniona. Wykwity są liczne i wyraźnie odgraniczone. Częściej występuje u kobiet i ma tendencję do ustępowania wraz z wiekiem. Dermatoza może mieć związek z permanentnym przesuszeniem skóry. Więcej na temat rogowacenie okołomieszkowego możecie przeczytać w tym artykule.

Istnieje kilka czynników, które mogą przyczyniać się do rozwoju tego schorzenia. Pierwszym z nich jest genetyka. Rogowacenie okołomieszkowe często występuje w rodzinach, co sugeruje, że predyspozycje genetyczne mogą odgrywać istotną rolę w jego rozwoju. Kolejnym są czynniki hormonalne. Gęsia skórka może nasilać się zwłaszcza w okresie dojrzewania. Czynnikiem, który bez wątpienia nie sprzyja skórze jest suche powietrze. W okresie zimowym, objawy mogą się pogarszać, ponieważ skóra traci wilgoć. Osoby narażone na alergie i atopowe zapalenie skóry są bardziej narażone na rozwój gęsiej skórki. Warunki ku temu stwarza naruszona bariera hydrolipidowa i mikrobiom.  

Jak pozbyć się rogowacenia okołomieszkowego? 

Choć nie ma jednego uniwersalnego sposobu na całkowite pozbycie się gęsiej skórki, istnieje wiele skutecznych metod, które mogą pomóc w zredukowaniu objawów i poprawieniu wyglądu skóry. Pierwszą z nich jest pielęgnacja nawilżająca. Regularne stosowanie nawilżających balsamów i maseł może pomóc w zmiękczeniu skóry i ułatwieniu złuszczania martwych komórek. Warto wybierać produkty bogate w trehalozę, kwas hialuronowy, peptydy, fitoceramidy, niacynamid czy witamina E.  

Oprócz działania nawilżającego należy wdrożyć terapię złuszczającą. Nie może ona jednak przebiegać przy użyciu agresywnych substancji, ponieważ skórze w tym obszarze często towarzyszy rumień, a nawet świąd. Idealnie sprawdzą się preparaty z azeloglicyną, kwasem laktobionowym oraz enzymami. Te składniki umożliwiają skuteczne złuszczanie naskórka i pomagają w oczyszczaniu ujść mieszków włosowych. Ich regularne stosowanie może znacznie poprawić stan skóry. 

Choć gęsia skórka może być uciążliwa, istnieje wiele sposobów na jej redukcję i poprawę kondycji skóry. Kluczem do sukcesu jest regularność w pielęgnacji oraz konsultacje z dermatologiem w przypadku bardziej zaawansowanych objawów. Dzięki odpowiednim metodom, można znacząco poprawić wygląd i komfort codziennego życia osób z tym schorzeniem. 

BODY CARE PROFESSIONAL

Profesjonalna pielęgnacja skóry ciała

Pajączki na nogach – problem, który może nasilać się latem

Pajączki na nogach – problem, który może nasilać się latem

Poszerzone naczynia krwionośne, potocznie zwane pajączkami to przypadłość dotycząca głównie kończyn dolnych. W okresie lata problem ten może się nasilać, dlatego istotna jest odpowiednia profilaktyka.

Jak powstają pajączki na nogach?

Kiedy pod wpływem różnych czynników naczynia powierzchowne splotu podbrodawkowego ulegają poszerzeniu, staje się to widoczne gołym okiem na powierzchni skóry. Zmiany mają postać ciemnoczerwonych, niebieskawych lub sinych drobnych niteczek, niekiedy rozgałęziających się promieniście (stąd nazwa pajączki naczyniowe). W poczatkowych stadiach wenulektazje występują pojedynczo, jednak stopniowo mogą się poszerzać, tworząc całe sieci oraz ulegać zgrubieniom. Z czasem zmiany pojawiają się na obydwu kończynach, na różnej ich wysokości. Tendencja do występowania teleangiektazji na nogach rośnie wraz z wiekiem. Zdecydowanie częściej są one diagnozowane u kobiet na co wpływ mają hormony. Pajączki na nogach są defektem kosmetycznym. Należy jednak pamiętać, że mogą być one czynnikiem współistniejącym w chorobach układu naczyniowego.

Niesprzyjające czynniki zewnętrzne

Latem problem wenulektazji może ulegać nasileniu. Sprzyja temu wysoka temperatura, która powoduje poszerzanie naczyń krwionośnych. Podczas upałów organizm szybciej traci wodę, co powoduje wzmożony przepływ krwi. Konsekwencją tego jest podniesienie się ciśnienia w naczyniach. Również promieniowanie UV jest czynnikiem, który niekorzystnie wpływa nie tylko na samą kondycję skóry, ale także struktury niżej położone. Duże znaczenie mają tu metaloproteinazy, które oddziałują na kolagen i tym samym uszkadzają strukturę naczyń.

Nie tylko pajączki na nogach

W okresie letnim nie tylko pajączki na nogach mogą stanowić problem. Oprócz widocznych naczyń często towarzyszącym objawem jest odczucie ciężkich nóg. Aby je zredukować i poczuć ulgę warto sięgnąć po kosmetyki o właściwościach drenujących. Przykładem takiego produktu jest Emulsja do ciała silnie antycellulitowa, która poza działaniem na redukcję cellulitu sprzyja także uzyskaniu efektu lekkich nóg. Formuła emulsji jest bogata w substancje takie jak: trokserutyna czy kwas ksymenowy, które posiadają właściwości poprawiające mikrokrążenie i sprzyjające redukcji zastojów limfatycznych. Oprócz zbawiennego w okresie letnim działania na nogi, emulsja sprzyja także poprawie nawilżenia i jędrności skóry.

Odpowiednia profilaktyka przy skłonności do występowania pajączków na nogach jest bardzo ważna. Pomocne będzie zapewnianie prawidłowego nawodnienia organizmu, zadbanie o odpowiednią ilość ruchu oraz zbilansowaną dietę. Także pielęgnacja może pomóc ograniczyć ten problem. Należy jednak pamiętać, że wenulektazje mogą stanowić początki schorzeń układu żylnego i warto jest skonsultować tego typu objawy z lekarzem, aby ustalić czy są one wyłącznie defektem estetycznym czy potrzebne jest wdrożenie odpowiedniej terapii.  

BODY CARE PROFESSIONAL

Skoncentrowane kosmetyki do ciała idealne na lato

Krem z kwasami na lato – czy to dobry pomysł?

Krem z kwasami na lato – czy to dobry pomysł?

Krem z kwasami to jeden z najbardziej skutecznych kosmetyków do pielęgnacji skóry, który może przynieść jej dużo korzyści. Wiele osób zastanawia się jednak czy stosowanie kwasów w letniej pielęgnacji jest dobrym pomysłem. Faktycznie, nie wszystkie kremy z kwasami są odpowiednie na ten czas, ze względu na potencjalne ryzyko podrażnień. Istnieją natomiast takie kwasy, które nie tylko można bezpiecznie stosować latem, ale wręcz działają na skórę ochronnie, zmniejszając negatywne skutki oddziaływania promieniowania UV.

Krem z kwasami – jaki wybrać?

Jednym z kwasów, który można stosować w okresie lata jest kwas laktobionowy. Składnik ten nie tylko nie uwrażliwia skóry na wpływ słońca, ale wręcz ogranicza jego negatywne działanie, prowadzące do przyspieszonego starzenia. Hamuje aktywność metaloproteinaz, przez co wpływa na ochronę włókien kolagenu odpowiedzialnego za zachowanie jędrności skóry. Ma także właściwości antyoksydacyjne, neutralizujące wolne rodniki. Kwas laktobionowy wpływa również pozytywnie na kondycję naczyń krwionośnych oraz redukcję zaczerwienień. Dzięki dużej ilości grup hydroksylowych skutecznie wiąże wodę w naskórku, redukując objaw przesuszenia i szorstkości skóry.

Kolejnym wyjątkowym składnikiem jest kwas traneksamowy. W medycynie wykorzystywany jako lek przeciwkrwotoczny, natomiast w kosmetologii pełni rolę substancji o wielokierunkowym działaniu. Biorąc pod uwagę budowę chemiczną kwas traneksamowy jest aminokwasem. Nie posiada zatem właściwości złuszczających. Działanie kwasu traneksamowego jest złożone. Hamuje on produkcję cytokin biorących udział w przebiegu stanu zapalnego. Dodatkowo jest inhibitorem tyrozynazy, dzięki czemu wpływa na regulację procesu pigmentacji skóry. Kwas traneksamowy jest doskonale tolerowany przez cery naczyniowe, a także te z trądzikiem różowatym. Skutecznie wspiera stan naczyń krwionośnych oraz wycisza zaczerwienienia.

Zarówno kwas laktobionowy, jak i traneksamowy są idealne do stosowania w okresie letnim, ponieważ doskonale nawilżają i regenerują skórę po intensywnym działaniu promieni słonecznych. Co rzadko spotykane w przypadku kosmetyków z kwasami, oba preparaty można stosować zarówno na noc, jak i na dzień.

Mimo, iż wspomniane kwasy nie uwrażliwiają skóry na działanie promieni słonecznych warto równolegle z nimi stosować odpowiednią fotoprotekcję. Pozwoli to na uzyskanie lepszych efektów pielęgnacyjnych i zmniejszy ryzyko posłonecznych uszkodzeń skóry.

PRO CARE

Profesjonalne składniki
w domowej pielęgnacji skóry

Ekstrakty owocowe – źródło cennych dla skóry witamin

Ekstrakty owocowe – źródło cennych dla skóry witamin

Owoce to skarbnica witamin, minerałów i składników odżywczych niezbędnych dla naszego organizmu. Jednak nie każdy wie, że ekstrakty owocowe sprawdzą się również doskonale w pielęgnacji skóry. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym, odżywczym i ochronnym mogą pomóc w utrzymaniu jej zdrowego wyglądu i promiennego blasku.

Ekstrakty owocowe w kosmetykach

Jednym z najbardziej popularnych ekstraktów owocowych jest ekstrakt z borówki. Bogaty w antyoksydanty, witaminę C oraz kwasy owocowe. Ekstrakt ten doskonale nawilża skórę, zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu się i wyrównuje koloryt cery. Dzięki zawartości antocyjanów poprawia krążenie krwi, co przekłada się na zdrowszy i bardziej promienny wygląd skóry.

Kolejnym cennym ekstraktem jest ekstrakt z winogron. Jest on bogaty w resweratrol, polifenole, witaminę C i witaminy z grupy B, które wzmacniają skórę, zapobiegają pojawianiu się zmarszczek i przyspieszają regenerację komórek. Dodatkowo ekstrakt z winogron działa silnie antyoksydacyjnie i łagodzi podrażnienia skóry, sprawiając że jest ona wyciszona i zregenerowana.

Ekstrakt z smoczego owocu to kolejne źródło substancji odżywczych dla skóry. Jest doskonałym składnikiem w produktach przeciwstarzeniowych, ponieważ poprawia elastyczność skóry i spowalnia procesy starzenia. Zawiera witaminę C, cukry i flawonoidy, które działają przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco. Skutecznie zmniejsza skutki fotostarzenia i usprawnia system regeneracyjny skóry. Dodatkowo poprawia stan jej nawilżenia, co również przyczynia się do poprawy wyglądu.

Ostatnim z ekstraktów, o których warto wspomnieć, jest ekstrakt z papai. Bogaty w enzym papainę, witaminę A, C i E, cukry. Działa delikatnie złuszczająco, przez co rozjaśnia skórę, redukuje nierównomierny koloryt i wspomaga regenerację komórek. Ma także właściwości przeciwwolnorodnikowe, regenerujące oraz nawilżające.

Juicy Power pełna owoców

Ekstrakty owocowe są jednymi z głównych składników naszej linii Juicy Power. Ich działanie uzupełniliśmy dobrze znanymi surowcami kosmetycznymi, takimi jak: peptydy, fitoceramidy, kwas hialuronowy. Dzięki temu musy i sorbety z linii Juicy Power mają wielokierunkowe i intensywne działanie:

  • odmładzające – Odmładzający mus
  • odżywcze – Odżywczy mus
  • nawilżające – Nawilżający sorbet
  • łagodzące – Łagodzący sorbet.

Ich wyjątkowe konsystencje przyjemnie otulają skórę i idealnie sprawdzą się w letniej pielęgnacji, kiedy chętnie sięgamy po lekkie formuły pozbawione działania komedogennego. Preparaty będą również odpowiednie do stosowania pod krem z filtrem.

Ekstrakty owocowe są cennym źródłem witamin, minerałów i składników odżywczych dla skóry. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym, odżywczym i ochronnym doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry, pomagając w utrzymaniu jej zdrowego i młodzieńczego wyglądu. Warto więc sięgać po kosmetyki zawierające ekstrakty owocowe, aby cieszyć się promienną i piękną skórą.

JUICY POWER

Letnia, owocowa pielęgnacja


Regenerujący krem – czy sprawdzi się na lato?

Regenerujący krem – czy sprawdzi się na lato?

Lato to czas, kiedy nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony i pielęgnacji. Słońce, woda morska, chlor basenowy, wysokie temperatury, klimatyzacja mogą sprawić, że skóra stanie się szorstka, przesuszona i pozbawiona blasku. Dlatego w okresie lata warto ją odpowiednio zabezpieczyć przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Jednak czy krem regenerujący o bogatej, ochronnej konsystencji to dobre rozwiązanie?

Jaki krem wybrać?

Panuje przekonanie, że latem najlepszym wyborem są lekkie formuły kosmetyków. Nie zawsze jednak tak jest. W przypadku cer tłustych, mieszanych czy trądzikowych lekkie konsystencje są zazwyczaj lepszym rozwiązaniem.. Warto zaznaczyć jednak, że nie wszystkie skóry lubią takie preparaty, a niekiedy kosmetyki o lekkich formułach mogą okazać się latem zwyczajnie niewystarczające. Istnieją różne rodzaje skór i różne są też ich potrzeby. Skóra dojrzała, sucha, wrażliwa czy z naruszoną barierą ochronną naskórka może potrzebować także latem bogatych, odżywczych formuł, dlatego nie trzeba się ich „bać”.

Regenerujący krem na lato

W naszej ofercie znajdziecie wiele odżywczych, regenerujących kremów. Na lato polecamy szczególnie Kremową kurację nawilżająco-naprawczą i Krem odżywczo-nawilżający. Preparaty te zawierają w składzie wiele cennych i korzystnych dla skóry składników aktywnych, takich jak: kwas hialuronowy, glikozaminoglikany, ektoina, d-panthenol czy oleje roślinne. Działając w synergii pomagają one zregenerować skórę, przywrócić jej prawidłowe nawilżenie oraz ochronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Takie kremy są szczególnie polecane na lato dla osób ze skórą dojrzałą, suchą czy odwodnioną, która wymaga intensywnej regeneracji.


Podsumowując, regenerujący krem może być świetnym rozwiązaniem do pielęgnacji skóry latem. Warto jednak pamiętać, że skóra w tym czasie może mieć różne potrzeby w zależności od jej stanu i aktualnej kondycji. Dlatego też nie ma uniwersalnego kosmetyku, który będzie pasował każdemu. Jeśli pojawiają się wątpliwości, który krem wybrać, to warto skonsultować się z kosmetologiem. Specjalista pomoże dobrać odpowiedni produkt, aby dostosować pielęgnację do typu skóry i jej aktualnych potrzeb.

KREM NA LATO

Wybierz najlepszy dla swojej cery