Sucha skóra głowy – jak ją nawilżyć?

Sucha skóra głowy – jak ją nawilżyć?

Prawidłowa pielęgnacja skóry głowy to podstawa, jeśli zależy Ci na pięknych i zdrowych włosach. Ważne jest dokładne mycie skalpu, regularne złuszczanie martwego naskórka oraz nawilżanie. Jeśli pielęgnacja pozbawiona jest nawilżania, to niestety skóra głowy może stać się sucha, a to może powodować szereg skutków ubocznych.

Sucha skóra głowy – przyczyny

Najczęściej przyczyną jest nieodpowiednia pielęgnacja bogata w kosmetyki, które w swoim składzie zawierają substancje mocno wysuszające np. produkty do stylizacji, szampony z mocnymi detergentami. Innymi przyczynami może być np. suszenie włosów gorącym nawiewem, suche powietrze, klimatyzacja, ekspozycja na mróz lub wiatr bez nakrycia głowy, promieniowanie UV, alergia, zbyt częsty peeling, farbowanie lub rozjaśnianie włosów, mycie skalpu wtedy kiedy tego nie potrzebuje, mocne szorowanie/drapanie podczas mycia.

Jakie mogą być skutki przesuszonej skóry głowy?

Najczęstszym skutkiem suchej skóry głowy jest nieprzyjemne swędzenie. Swędzenie może być pierwszym sygnałem, że nasz skalp potrzebuje mocniejszego nawilżenia. Jeśli skóra swędzi nie wolno jej drapać. Czym więcej i mocniej drapiesz, tym skóra staje się bardziej podrażniona i mogą powstawać rany. Kolejnym skutkiem może być wzmożone przetłuszczanie skóry głowy. Kiedy skóra potrzebuje nawilżenia zaczyna wydzielać więcej łoju, przez to skalp szybciej się przetłuszcza i w efekcie trzeba częściej myć włosy. Nadprodukcja łoju może doprowadzić do łupieżu, który będzie trudniejszy w eliminacji od przesuszonej skóry. Następnym skutkiem jest nadmierne wypadanie włosów wywołane nadmiernym wydzielaniem sebum i dużą ilością suchego naskórka (dochodzi do zapchania mieszków włosowych).

Nawilżenie suchej skóry głowy

W celu nawilżenia skóry głowy musisz dobrać odpowiednie produkty, które w składzie będą miały substancję o takim działaniu np. d-pantenol, alantoina, probiotyki, gliceryna, aloes, mocznik, prowitamina D3. Dodatkowo warto szukać substancji, które będą chroniły skórę przed utratą nawilżenia np. olej awokado, olej migdałowy, oliwa z oliwek.

sucha skóra głowy

Zacznijmy od szamponu, który jest podstawą każdej pielęgnacji i stosujesz go najczęściej, bo co każde mycie. Jeśli włosy myte są każdego dnia, to warto wybrać delikatny Tricho-szampon, który jest łagodny dla skóry głowy i włosów. Produkt w swoim składzie zawiera składniki aktywne takie jak: alantoina, mięta pieprzowa, prebiotyki (oligosacharydy), probiotyki (Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus), proteiny jedwabiu, prowitamina D3. Świetnym uzupełnieniem jest Tricho-maska, która w swoim składzie zawiera składniki aktywne taki jak: alantoina, d-pantenol, kozieradka pospolita, kwas mlekowy, mięta pieprzowa, nawilżające estry poliglicerolu i soli pca, proteiny jedwabiu, prowitamina D3, witamina E. Jeśli w codziennej pielęgnacji nie masz czasu na nakładanie maski, to nic straconego. Stosuj ją raz w tygodniu kiedy czujesz, że skóra głowy jest przesuszona, potrzebuje mocniejszego nawilżenia i regeneracji. Na co dzień wystarczy łagodny szampon, który będzie prawidło oczyszczał skalp, a przy tym nie będzie wysuszał skóry głowy.

Domowy zabieg na skórę głowy

Jeśli twoja skóra głowy jest przesuszona, to raz w tygodniu możesz wykonać mini zabieg trychologiczny. Na suchą skórę głowy zaaplikuj Tricho-ekstrakt nawilżająco-regenerujący. Po upływie minimum 30 minut, umyj skalp Tricho-szamponem. Ekstrakt możesz również dodać do szamponu (około 30 kropel na 200 ml) i stosować w codziennej pielęgnacji skóry głowy.  Po myciu nałóż Tricho-maskę na skalp, w celu jeszcze lepszego nawilżenia. Następnie wykonaj delikatny masaż, który umożliwi lepsze rozprowadzenie i zadziałanie produktu. Odczekaj około 15 minut, po upływie czasu zmyj maskę i ciesz się świetnie nawilżoną, a także zregenerowaną skórą głowy.

TRICHO ESTHETIC

Na problemy skóry głowy
i włosów