Co zrobić, by włosy szybciej rosły?

Co zrobić, by włosy szybciej rosły?

Wolny porost włosów to problem, z którym zmaga się wiele osób – niezależnie od płci czy wieku. Choć tempo wzrostu włosów w dużej mierze uwarunkowane jest genetycznie, istnieje szereg skutecznych metod, które wspierają fizjologię mieszków włosowych i pobudzają włosy do wzrostu. Kluczem do sukcesu jest systematyczna pielęgnacja skóry głowy oraz właściwa stymulacja mikrokrążenia. Poznaj codzienne rytuały, które skutecznie pobudzają porost włosów.

Złuszczanie martwego naskórka – oczyszczający peeling do skóry głowy

Prawidłowy wzrost włosów nie jest możliwy bez odpowiedniego przygotowania skóry głowy. Regularne złuszczanie martwego naskórka pozwala usunąć zrogowaciałe komórki i nadmiar sebum, które mogą zatykać ujścia mieszków włosowych.

peeling do skóry głowy

Tricho-peeling oczyszczający to produkt trychologiczny o specjalistycznej formule, który dzięki zawartości substancji aktywnych (takich jak kwas mlekowy, mocznik, alantoina, mięta pieprzowa) skutecznie wspomaga fizjologiczne oczyszczanie skóry oraz działa kojąco i odświeżająco. Nakładany na 10 minut, przed myciem, poprawia działanie składników odżywczych z kolejnych etapów pielęgnacji.

Skuteczne oczyszczanie – specjalistyczny szampon stymulujący

W pielęgnacji włosów z tendencją do wypadania oraz spowolnionego wzrostu warto sięgnąć po preparat działający zarówno na skórę głowy, jak i włosy. Tricho-szampon przeciw wypadaniu włosów zawiera stymulator wzrostu włosa, kofeinę oraz keratynę roślinną. Dzięki tym składnikom wspomaga porost włosów, hamuje ich nadmierne wypadanie, ale działa też pielęgnująco na łodygę włosa. Jednocześnie obecność kondycjonera ColorProtect wygładza łodygę włosa, chroni przed blaknięciem koloru i ułatwia rozczesywanie. Szampon warto stosować w formie podwójnego mycia. Pierwszy raz dla usunięcia zanieczyszczeń, drugi, aby składniki aktywne mogły skutecznie zadziałać na skórę głowy.

Intensywna stymulacja – wcierka z kompleksem składników bioaktywnych

Jednym z najbardziej skutecznych preparatów trychologicznych pobudzających porost włosów jest Tricho-wcierka – ekstrakt przeciw wypadaniu włosów.

To intensywna kuracja, którą należy stosować raz w tygodniu, najlepiej bezpośrednio po zastosowaniu peelingu, na 30 minut przed myciem głowy.

tricho-ekstrakt przeciw wypadaniu włosów, sprawia że włosy szybciej rosną

Skład wcierki to rozbudowany kompleks bioaktywnych substancji:

  • D-pantenol, wąkrota azjatycka, alantoina – składniki o działaniu kojącym, regenerującym i przeciwzapalnym, które łagodzą podrażnienia skóry głowy, wspierają odnowę naskórka i poprawiają nawilżenie, przyczyniając się do lepszego środowiska dla wzrostu włosów,
  • biotyna, pokrzywa zwyczajna, korzeń łopianu, żeń-szeń – wykazują działanie wzmacniające cebulki włosowe,
  • kofeina – stymuluje mikrokrążenie.

Dzięki synergii składników ekstrakt skutecznie pobudza mikrokrążenie oraz wspiera wzrost nowych włosów.

Codzienne wsparcie – peptydowy tonik wzmacniający włosy

Tricho-tonik peptydowy to produkt przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry głowy. Idealny jako przedłużenie efektów kuracji ekstraktem, ale również jako samodzielna forma wsparcia. Dobrze sprawdzi się jako produkt towarzyszący przy masażu skóry głowy.

Tonik zawiera wiele cennych składników aktywnych:

  • bioaktywne peptydy z protein ryżu – wpływają na nawilżenie, wygładzenie i przywrócenie prawidłowego pH skóry,
  • arginina – wykazuje działanie silnie nawilżające, kojące i wzmacniające naturalną barierę hydrolipidową,
  • koncentrat kojący Sensiextreme – łagodzi podrażnienia i redukuje świąd,
  • D-pantenol (prowitamina B5) – regeneruje naskórek i wzmacnia barierę ochronną skóry,
  • stymulator wzrostu włosa – stymuluje wzrost i zwiększa gęstość włosów oraz przeciwdziała ich nadmiernemu wypadaniu (zarówno utraty włosów typu męskiego jak i żeńskiego), wzmacnia cebulki, usprawnia mikrokrążenie skóry głowy, spowalnia starzenie się mieszków włosowych, redukuje przedwczesną i nadmierną utratę włosów (także na tle hormonalnym).

Produkt można stosować zarówno jako kurację długofalową, jak i doraźnie – np. przy uczuciu napięcia skóry głowy.

Intensywne działanie pobudzające – lotion stymulujący włosy do wzrostu

tricho-lotion by włosy szybciej rosły

Tricho-lotion stymulujący wzrost włosów zawiera połączenie składników o silnym działaniu pobudzającym mikrokrążenie i odżywczym. To preparat do aplikacji po myciu włosów.

W składzie preparatu znajdują się następujące składniki aktywne:

  • mięta pieprzowa i tymianek pospolity – działają odświeżająco, antybakteryjnie i poprawiają ukrwienie,
  • nikotynian metylu, kwas mrówkowy, trokserutyna – poprawiają mikrokrążenie skóry głowy, co wspomaga dostarczanie tlenu i składników odżywczych do mieszków włosowych,
  • skrzyp polny,  pokrzywa zwyczajna i niacynamid – wzmacniają włosy i działają łagodząco.

Wzmocnienie łodygi włosa – odżywka przeciw wypadaniu włosów

Proces wzrostu włosa warto wspierać także od strony łodygi – tak, by nowe włosy były elastyczne, mniej podatne na uszkodzenia i zachowały dobrą kondycję. Tricho-odżywka przeciw wypadaniu włosów może być stosowana zarówno na skórę głowy, jak i na długości – pozostawiona na 5–10 minut przed spłukaniem.

Odżywka zawiera w składzie:

  • keratynę roślinną – odbudowuje uszkodzoną strukturę włosa,
  • kofeinę i stymulator wzrostu włosa – wspierają porost,
  • olej chia – wygładza, zmiękcza i nawilża,
  • kondycjoner ColorProtect – chroni kolor i ułatwia rozczesywanie.

To ostatni krok zabiegu pielęgnacyjnego, który domyka cały rytuał trychologiczny stymulujący wzrost włosów oraz ograniczenie ich wypadania.

Masaż skóry głowy oddziałuje także na włosy

Regularny masaż skóry głowy to niedoceniany, a niezwykle skuteczny sposób na przyspieszenie wzrostu włosów. Najlepiej wykonywać go opuszkami palców – delikatnymi, okrężnymi ruchami przez kilka minut dziennie, zaczynając od skroni, przechodząc do czubka głowy – lub przy pomocy specjalnych masażerów. Najlepszy efekt daje masaż po aplikacji wcierki lub toniku, kiedy składniki aktywne mają szansę lepiej działać dzięki pobudzonemu krążeniu. Zabieg ten nie tylko stymuluje cebulki włosów, ale też działa relaksująco i pomaga zredukować napięcia mięśniowe.

Najlepsze i najskuteczniejsze efekty przynosi wykonywanie pełnych zabiegów trychologicznych. Działając wielotorowo czyli łącząc działanie peelingu, wcierek, szamponu i odżywki możemy stworzyć kompleksowy rytuał wspierający prawidłowy wzrost włosów i poprawiający ogólną kondycję skóry głowy.

TRICHO ESTHETIC

Trychologiczna pielęgnacja skóry głowy i włosów

Podrażnienia po goleniu – jak je ukoić?

Podrażnienia po goleniu – jak je ukoić?

Golenie, choć jest jednym ze stałych elementów pielęgnacji u wielu mężczyzn, potrafi być również źródłem dyskomfortu. Zaczerwienienie, pieczenie, suchość czy drobne krostki to mogą być objawy podrażnienia po goleniu. Jak ich uniknąć, a gdy już się pojawią – jak je skutecznie złagodzić? Kluczowa jest odpowiednia technika golenia oraz pielęgnacja skóry.

Co powoduje podrażnienia po goleniu?

Jedną z najczęstszych przyczyn podrażnień skóry u mężczyzn jest golenie „na sucho” lub używanie urządzeń z tępymi ostrzami. Wpływa to na powstawanie mikrouszkodzeń naskórka i naruszenie bariery ochronnej skóry. Niekorzystne są również zbyt agresywne ruchy maszynką i golenie pod włos. Podrażnienia po goleniu mogą wywołać również niewłaściwie dobrane kosmetyki, szczególnie te zawierające alkohol i substancje zapachowe. Warto pamiętać, że skóra twarzy – zwłaszcza po kontakcie z ostrzem – wymaga pielęgnacji ukierunkowanej na łagodzenie, regenerację oraz ochronę.

Oczyszczanie skóry przed goleniem

Skuteczne oczyszczanie skóry to jeden z kluczowych etapów przygotowania do golenia. Usunięcie zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i bakterii zmniejsza ryzyko powstawania stanów zapalnych i wspiera proces regeneracji drobnych uszkodzeń.

żel do mycia twarzy i zarostu

Należy robić to w sposób delikatny – nie naruszając bariery ochronnej skóry. Dobrze sprawdzi się w tym przypadku Żel do mycia twarzy, włosów i zarostu.

Odpowiednie kosmetyki do golenia

Żele, pianki czy kremy do golenia pełnią nie tylko funkcję „poślizgową”. Ich zadaniem jest również ochrona skóry przed tarciem, minimalizacja mikrourazów oraz nawilżenie naskórka. Zastosowanie odpowiednich preparatów pomaga zapobiec podrażnieniom po goleniu, a także wpływa na łatwość prowadzenia ostrza po skórze.

Nie bez znaczenia jest także jakość i czystość maszynki. Regularna wymiana ostrzy oraz ich dezynfekowanie zapobiega namnażaniu bakterii i zmniejsza ryzyko infekcji.

Jak pielęgnować skórę po goleniu?

Po zakończeniu golenia skóra potrzebuje ukojenia i nawilżenia. Właściwa pielęgnacja to nie tylko komfort, ale i skuteczna regeneracja. Doskonałym rozwiązaniem jest Krem do twarzy nawilżająco-kojący, który łączy funkcję intensywnie nawilżającego kremu i kojącego balsamu po goleniu.

krem po goleniu

W jego formule zastosowaliśmy kwas hialuronowy, który zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawodnienie skóry, unikalny koncentrat silnie kojący Sensiextreme, który redukuje uczucie pieczenia, napięcia oraz swędzenia, a przy tym wzmacnia naturalną barierę ochronną naskórka, D-pantenol, alantoinę i beta-glukan – synergiczny kompleks łagodzący. W składzie kremu znalazły się również selektywne komórki drożdży, znane z właściwości stymulujących odnowę komórkową. Wspierają one procesy naprawcze, wzmacniają strukturę skóry i wspomagają jej równowagę mikrobiologiczną.

Krem sprawia, że skóra po goleniu szybciej odzyskuje zdrowy wygląd, staje się mniej podatna na podrażnienia i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Nie zapominaj o SPF!

Skóra po goleniu jest bardziej podatna na działanie promieni UV, które mogą nasilać rumień i prowadzić do powstawania przebarwień. Dlatego codzienne stosowanie kremu z filtrem to absolutna konieczność. Warto sięgnąć po Krem do twarzy SPF 30, który zapewnia szerokopasmową ochronę UVB i UVA, a przy tym ma lekką, nieobciążającą konsystencję. Formuła zawiera łagodzący D-pantenol, nawilżający kwas hialuronowy, selektywne komórki drożdży, wspomagające regenerację naskórka oraz stabilne filtry nowej generacji. W składzie znajduje się również karnozyna czyli peptyd o działaniu przeciwzmarszczkowym, przeciwwolnorodnikowym oraz wzmacniającym właściwości ochronne filtrów przeciwsłonecznych. Dzięki temu produkt idealnie sprawdza się jako ostatni etap porannej pielęgnacji – również po goleniu.

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu?

Jeśli podrażnienia po goleniu już się pojawiły, najważniejsze to pozwolić skórze się zregenerować. Przede wszystkim należy unikać ponownego golenia podrażnionych miejsc i stosowania kosmetyków zawierających alkohol, silne substancje zapachowe i agresywne detergenty. Zamiast tego warto skoncentrować się na regeneracji i nawilżeniu, wybierając produkty które zawierają składniki kojące, zmniejszające zaczerwienienia i wspierające odbudowę bariery naskórkowej.

Profilaktyka to podstawa

Choć doraźna pomoc w przypadku podrażnień jest ważna, kluczowe znaczenie ma profilaktyka. Oto zasady, które warto wprowadzić do codziennej rutyny:

  • nie gól się „na sucho” – zawsze stosuj żel, piankę lub krem,
  • nie dociskaj zbyt mocno ostrza – pozwól mu gładko sunąć po skórze,
  • unikaj golenia pod włos, zwłaszcza przy wrażliwej skórze,
  • wymieniaj ostrza regularnie i dezynfekuj je po każdym użyciu,
  • stosuj kosmetyki nawilżająco–kojące oraz wspomagające regeneracje,
  • codziennie chroń skórę przed słońcem – promieniowanie UV może nasilać stany zapalne i podrażnienia.

4 MEN CARE

Wiemy czego potrzebuje męska skóra

Jak ujarzmić puszące się włosy?

Jak ujarzmić puszące się włosy?

Puszące się włosy to powszechny problem, który może dotyczyć zarówno włosów prostych, jak i kręconych. Najczęściej wynika z zaburzonej gospodarki wodno-lipidowej łodygi włosa, uszkodzeń mechanicznych oraz niewłaściwej pielęgnacji. Włosy pozbawione odpowiedniego nawilżenia i ochrony stają się porowate, matowe i trudne do ujarzmienia. Na szczęście dzięki świadomej i odpowiednio dobranej pielęgnacji można skutecznie ograniczyć puszenie.

Puszące się włosy potrzebują nawilżania

Aby ograniczyć puszenie, należy przede wszystkim zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia łodygi włosa oraz skóry głowy. Profesjonalne kosmetyki oparte na składnikach aktywnych, takich: jak proteiny, humektanty i emolienty, pozwalają odbudować naturalną barierę ochronną włosów.

puszące się włosy

Tricho-szampon fizjologiczna kąpiel do skóry głowy i włosów to preparat idealny do codziennej pielęgnacji na puszące się włosy. Dzięki odpowiedniemu pH ok. 6,0 i łagodnej formule, myje bez naruszania płaszcza hydrolipidowego, wspierając równowagę mikrobiomową skóry głowy. Delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę głowy oraz włosy i przygotowując je do dalszych etapów pielęgnacji.

puszące się włosy

Po umyciu włosów kluczowe jest zastosowanie preparatu odżywczego o działaniu wygładzającym. Odżywka do włosów wygładzająco-nawilżająca zawiera proteiny, emolienty oraz humektanty. To składniki o działaniu regenerującym, wygładzającym oraz nawilżającym, które kondycjonują strukturę włosa, zabezpieczając go przed utratą wilgoci oraz ułatwiając rozczesywanie. Wzmacnia i chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i termicznymi. Jej regularne stosowanie to skuteczny sposób na wyraźne ograniczenie puszenia się włosów.

Puszące się włosy – jak jeszcze przeciwdziałać?

W procesie stylizacji łatwo o dodatkowe uszkodzenia mechaniczne i termiczne, które nasilają problem puszenia. Dlatego na tym etapie warto zwrócić szczególną uwagę na technikę suszenia i zabezpieczenie włosów.

Oto kilka wskazówek:

  • po umyciu należy unikać intensywnego tarcia włosów ręcznikiem, zamiast tego warto sięgnąć po delikatny materiał, jak mikrofibra lub bawełniana koszulka,
  • włosy najlepiej suszyć chłodnym nawiewem, korzystając z suszarki z funkcją jonizacji – jonizacja neutralizuje ładunki elektrostatyczne, które są jedną z głównych przyczyn puszenia,
  • codzienną pielęgnację warto uzupełnić o produkt bez spłukiwania jak Mgiełka do włosów wygłądzająca. To lekki preparat, który zawiera silnie pielęgnujące składniki, ułatwiające rozczesywanie, zmniejszające elektryzowanie i widocznie wygładzające powierzchnię włosa, bez obciążania. Dzięki zawartości protein i humektantów, mgiełka zapobiega puszeniu się włosów nawet w warunkach podwyższonej wilgotności. Bez ryzyka obciążenia ich tłustym filmem.

Ważna nie tylko pielęgnacja włosów

Puszące się włosy wymagają holistycznego podejścia, obejmującego nie tylko dbałość o łodygę włosa, ale również kondycję skóry głowy i mieszków włosowych. Osłabione cebulki sprzyjają nadmiernemu wypadaniu, utracie gęstości, łamliwości oraz pogorszeniu struktury włosa. Czynniki te bezpośrednio nasilają tendencję do puszenia się.

puszące się włosy

Tricho-tonik peptydowy wzmacniający cebulki włosów to specjalistyczna wcierka trychologiczna, która stymuluje wzrost włosów, ogranicza ich wypadanie i poprawia ogólną kondycję dzięki obecności stymulatora wzrostu włosa oraz bioaktywnych peptydów. Formuła toniku działa wielokierunkowo. Intensywnie nawilża zarówno włosy, jak i skórę głowy, a obecność kojących substancji, takich jak: arginina, d-pantenol i koncentrat sensiextreme, skutecznie redukuje uczucie swędzenia i widoczne podrażnienia. Regularne stosowanie preparatu wspiera prawidłowy cykl wzrostu włosa, wzmacnia strukturę łodygi i poprawia komfort skóry głowy. Przekłada się to na zmniejszenie efektu puszenia oraz bardziej estetyczny wygląd włosów.

Higiena snu i regularna pielęgnacja końcówek

Puszące się włosy są szczególnie wrażliwe na tarcie i przesuszenie. Śpiąc na bawełnianej poszewce, zwiększamy ryzyko mechanicznego uszkodzenia łodygi włosa. Dlatego warto przerzucić się na satynową lub jedwabną poszewkę, która zmniejsza tarcie i chroni strukturę włosów w czasie snu. Nie można też zapominać o regularnym podcinaniu rozdwojonych końcówek – włosy zniszczone będą puszyć się nawet przy najbardziej zaawansowanej pielęgnacji.

Puszące się włosy to problem, który można skutecznie opanować dzięki profesjonalnej pielęgnacji trychologicznej oraz świadomym codziennym nawykom. Kluczowe znaczenie ma tu dogłębne nawilżenie i regeneracja struktury włosa, wzmocnienie bariery hydrolipidowej skóry głowy oraz ochrona przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak: wilgoć, wysoka temperatura czy tarcie mechaniczne. Właściwie dobrane preparaty – oparte na nowoczesnych formułach trychologicznych pozwalają nie tylko wygładzić i ujarzmić włosy, ale także przywrócić im naturalną sprężystość, blask. Systematyczne stosowanie rekomendowanych produktów, to skuteczna droga do zdrowych, gładkich i podatnych na stylizację włosów.

TRICHO ESTHETIC

Ujarzmij niesforne włosy i dodaj im blasku

Efekt volume na włosach – jak go uzyskać?

Efekt volume na włosach – jak go uzyskać?

Marzysz o bujnych, pełnych objętości włosach? Uzyskanie efektu volume nie musi być trudne! Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja, świadoma stylizacja oraz właściwe nawyki. Dowiedz się, jak dodać swoim włosom objętości i cieszyć się fryzurą pełną lekkości oraz sprężystości.

Volume zaczyna się od pielęgnacji

Odpowiednio oczyszczona skóra głowy to fundament pięknych, uniesionych włosów. Regularne stosowanie peelingów do skóry głowy, takich jak Tricho-peeling oczyszczający, pomaga usunąć nagromadzone zanieczyszczenia, nadmiar sebum i resztki kosmetyków, które mogą obciążać włosy u nasady. Dzięki zawartości kwasu mlekowego peeling skutecznie złuszcza martwe komórki naskórka, wspomagając regenerację. Mocznik intensywnie nawilża skórę głowy, zapobiegając jej przesuszeniu. Alantoina łagodzi podrażnienia oraz wspomaga regenerację. Natomiast estry oliwy z oliwek odżywiają i chronią skórę przed utratą wilgoci. Obecność mięty pieprzowej zapewnia przyjemne uczucie świeżości i działa tonizująco. Tricho-peeling jest przeznaczony do stosowania nie częściej niż raz w tygodniu. Należy nałożyć preparat na skórę głowy, rozdzielając włosy na pasma, a następnie wykonać delikatny masaż. Po upływie 10 minut umyć skórę głowy szamponem.

Tricho-szampon dla większej objętości włosów

Odpowiedni szampon to klucz do uzyskania efektu volume. Tricho-szampon dla większej objętości włosów skutecznie oczyszcza skórę głowy i włosy, nie obciążając ich, co pozwala pasmom unosić się u nasady. Zawiera naprawczy kondycjoner wygładzający, który poprawia strukturę włosa, nadając mu miękkość i elastyczność oraz nawilżający kondycjoner NMF, który dba o odpowiedni poziom nawilżenia. Sercem formuły preparatu są proteiny z groszku, które wzmacniają włosy i zwiększają ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Sprawiają, że fryzura zyskuje naturalną objętość i lekkość.

Tricho-odżywka dla większej objętości włosów

Jest to nieodłączny element pielęgnacji włosów. Tricho-odżywka dla większej objętości włosów została opracowana tak, aby nawilżać, wzmacniać i dodawać włosom sprężystości, nie powodując ich obciążenia. Produkt zawiera proteiny, emolienty i humektanty, dzięki czemu wspiera równowagę PEH. Zapewnia włosom odpowiednie nawilżenie, odżywienie i regenerację, bez efektu obciążenia.

Formuła odżywki bazuje na proteinach z groszku, które działają wzmacniająco, poprawiając elastyczność i odporność włosów na uszkodzenia. Trehaloza zapewnia intensywne nawilżenie oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia czy zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo olej marula regeneruje włosy, przywracając im zdrowy blask i miękkość. Estry masła shea dbają o wygładzenie i dodatkowe odżywienie pasm. Kondycjoner colorprotect chroni kolor włosów farbowanych, sprawiając, że dłużej pozostają intensywne i pełne życia.

Jak stosować? Aby uzyskać najlepsze efekty, należy nałożyć odżywkę równomiernie na umyte, wilgotne włosy, rozprowadzając ją na całej ich długości – od nasady aż po końce. Następnie pozostawić produkt na około 2 minuty, aby składniki aktywne mogły zadziałać intensywnie pielęgnująco. Po upływie tego czasu należy dokładnie spłukać włosy letnią wodą, aby nie pozostawić resztek produktu. Mogłoby to wpłynąć na utratę ich lekkości i objętości.

Jak stylizować włosy, by uzyskać efekt volume?

Stylizacja odgrywa kluczową rolę w uzyskaniu pożądanej objętości włosów. Na rynku dostępne są różne kosmetyki stylizacyjne, takie jak pianki czy mgiełki, które pomagają unosić włosy u nasady. Warto pamiętać, aby nakładać je w niewielkiej ilości, by nie obciążyć fryzury.

Jednym z najskuteczniejszych trików na zwiększenie objętości włosów jest odpowiednie suszenie. Najlepiej suszyć włosy, pochylając głowę do dołu – w ten sposób pasma naturalnie unoszą się u nasady. Możesz także modelować włosy na dużej, okrągłej szczotce, susząc je od nasady w kierunku końcówek. Pamiętaj, aby strumień powietrza nie był zbyt gorący – wysoka temperatura może osłabić strukturę włosów i sprawić, że staną się one łamliwe i matowe.

Codzienne nawyki wspierające objętość włosów

Nie tylko kosmetyki i stylizacja mają wpływ na efekt volume. Warto także wdrożyć kilka prostych nawyków, które pomogą utrzymać włosy w dobrej kondycji:

  • unikanie nadmiernego stosowania gorących narzędzi do stylizacji – prostownice, lokówki i suszarki z gorącym powietrzem mogą osłabiać włosy i powodować ich nadmierne opadanie,
  • regularne podcinanie końcówek – rozdwojone i osłabione końcówki sprawiają, że włosy wydają się mniej gęste i tracą objętość,
  • zmiana przedziałka – przesunięcie przedziałka na inną stronę niż zazwyczaj sprawia, że włosy unoszą się u nasady, co optycznie zwiększa ich objętość.

Efekt volume na włosach można osiągnąć poprzez świadomą pielęgnację, odpowiednią stylizację i codzienne nawyki. Regularne stosowanie peelingu oraz odpowiednio dopasowanych kosmetyków do oczyszczania i pielęgnacji sprawi, że Twoje włosy będą pełne lekkości i sprężystości. Oczyszczona skóra głowy i lekkie, dobrze nawilżone pasma to klucz do uzyskania naturalnej objętości bez efektu obciążenia.

TRICHO ESTHETIC

Poznaj nasze nowości
z efektem volume!

Wyjazd na narty? Nie zapomnij o kremie z filtrem

Wyjazd na narty? Nie zapomnij o kremie z filtrem

Zimowy wyjazd na narty to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku. Trzeba jednak pamiętać, że w tym czasie nasza skóra narażona jest na wyjątkowo trudne warunki. Silny wiatr, mróz oraz intensywne promieniowanie słoneczne odbijające się od śniegu mogą powodować przesuszenie, podrażnienia, a nawet poparzenie skóry. Właśnie dlatego ochrona przeciwsłoneczna to kluczowy elementem zimowej pielęgnacji.

Krem z SPF na wyjazd na narty

Ochrona przeciwsłoneczna zimą powinna być kompleksowa, dlatego warto sięgać po kremy z wysokim filtrem – SPF30 lub SPF50. Produkty te powinny zabezpieczać skórę zarówno przed promieniowaniem UVB, odpowiedzialnym za poparzenia, jak i UVA, które przyspiesza starzenie. Dodatkową zaletą będzie zawartość składników chroniących przed światłem niebieskim (VIS) i promieniowaniem podczerwonym (IR).

Jednym z doskonałych wyborów na zimowe wyjazdy jest Pre-D3 Zaawansowany krem nawilżający SPF 50. Produkt ten łączy w sobie zaawansowaną ochronę przeciwsłoneczną z kompleksowym wsparciem regeneracji skóry. Zawiera filtry chroniące przed UVA, UVB, IR oraz światłem widzialnym, dzięki czemu zapewnia wszechstronną ochronę. Ważnym składnikiem kremu jest także ektoina, znana ze swoich właściwości nawilżających i ochronnych. Redukuje ona wpływ stresu środowiskowego, chroni przed przesuszeniem i wspomaga procesy regeneracyjne.

U osób, które cenią sobie formuły na bazie surowców mineralnych i szukają produktu odpowiedniego dla skóry wrażliwej, sprawdzi się Mineralny krem ochronny SPF 30 tonujący. Krem ten nie tylko zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV, ale także delikatnie wyrównuje koloryt skóry, nadając jej zdrowy, promienny wygląd.

Składniki aktywne w zimowej pielęgnacji

Zimowa pielęgnacja skóry wymaga nie tylko ochrony przeciwsłonecznej, ale również regeneracji i wzmocnienia bariery naskórkowej, która zapobiega nadmiernej utracie wody i chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Aby wspierać jej funkcjonowanie, warto sięgnąć po produkty zawierające fitoceramidy bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) omega-3, omega-6 i omega-9 oraz prekursor ceramidów naskórkowych.

Kolejnym cennym składnikiem w zimowej pielęgnacji jest owies koloidalny, znany ze swoich właściwości łagodzących i naprawczych. Działa jak naturalny kompres, przynosząc ulgę podrażnionej skórze. Zmniejsza zaczerwienienia i wspiera regenerację naskórka. Sprawdzi się dla osób z cerą wrażliwą i suchą, które zimą wymagają szczególnej troski.

Nie można też zapomnieć o składnikach nawilżających, takich jak kwas hialuronowy, gliceryna czy ektoina – naturalna substancja o silnym działaniu ochronnym, która zmniejsza podrażnienia i pomaga skórze radzić sobie z ekstremalnymi warunkami. Substancje te zapobiegają przesuszeniu skóry, które zimą jest jednym z najczęstszych problemów.

Dodatkowo warto stosować preparaty bogate w antyoksydanty, takie jak witamina C i E, które neutralizują wolne rodniki. Dzięki temu chronią skórę przed stresem oksydacyjnym i przyspieszonym starzeniem.

Planując zimowy wyjazd na narty, nie zapomnij spakować kremu z filtrem i kosmetyków o intensywnych właściwościach nawilżających. Twoja skóra z pewnością doceni tę troskę.

KREM Z SPF

Niezastąpiony w trakcie zimowych wyjazdów

Krem na zimę nie musi być tłusty

Krem na zimę nie musi być tłusty

Zima to wyjątkowe wyzwanie dla naszej skóry. Mróz, wiatr, ogrzewanie i suche powietrze skutecznie osłabiają barierę hydrolipidową, prowadząc do suchości, zaczerwienień i podrażnień. W tym czasie kluczowe jest stosowanie kosmetyków, które zapewniają skórze nawilżenie, regenerację, odbudowę i ochronę. Krem na zimę nie musi mieć jednak ciężkiej, okluzyjnej formuły. Zimowa pielęgnacja może być zarówno komfortowa, jak i efektywna.

Nawilżający krem na zimę

Odpowiednie nawilżenie to podstawa, aby skóra pozostała elastyczna i odporna na przesuszenie. Wbrew powszechnemu mitowi, kremy nawilżające są zimą niezbędne. Pomagają bowiem utrzymać odpowiednią ilość wody w naskórku i łagodzą uczucie ściągnięcia. Krem na zimę nie musi być tłusty. Dobrym przykładem tego jest Emulsja silnie nawilżająca, która mimo lekkiej konsystencji skutecznie i długotrwale nawilża, przywracając komfort nawet bardzo suchej skórze. Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji w okresie zimowym jest także Całonocna kuracja nawilżająco-łagodząca, która silnie regeneruje skórę podczas snu. Redukuje przesuszenie, szorstkość skóry, koi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienia.

Odbudowa bariery hydrolipidowej

Zimą skóra potrzebuje wsparcia w odbudowie swojej bariery ochronnej, aby była odporna na działanie zimna i wiatru. Krem barierowy intensywnie regenerujący to idealny wybór na ten czas. Dzięki zawartości fitoceramidów, skwalanu i trehalozy pomaga utrzymać optymalne nawilżenie skóry i chroni przed powstawaniem podrażnień. Dla cer wrażliwych doskonałym rozwiązaniem będzie także Kuracja S.O.S. intensywnie kojąca, która dzięki zawartości owsa koloidalnego oraz kompleksu mikrobiomowego, natychmiast łagodzi podrażnienia i regeneruję skórę.

Krem na zimę z filtrem czy bez?

Choć słońce zimą wydaje się łagodniejsze, promieniowanie UV działa na skórę przez cały rok. Promienie UVA, odpowiedzialne za fotostarzenie, przenikają przez chmury i szyby, a śnieg dodatkowo je odbija, zwiększając ich intensywność. Z tego względu warto stosować kremy z filtrem przez cały rok, także zimą. Dla każdego typu cery doskonale sprawdzi się Krem SPF30 probiotyczny intensywnie nawilżający, który wzmacnia mikrobiom i naturalną barierę hydrolipidową lub Przeciwzmarszczkowy krem SPF50, który nie tylko nawilża, ale również silnie redukuje szorstkość skóry i podrażnienia.

Lekka konsystencja, intensywne działanie

Zimą skóra często staje się bardziej podatna na podrażnienia, dlatego w tym okresie warto sięgać po kosmetyki o właściwościach łagodzących, takie jak Kojąca emulsja z lukrecją, która zmniejsza uczucie napięcia skóry, wspomaga regenerację naskórka i odbudowę ochronnej bariery hydrolipidowej. Warto sięgnąć także po produkty, które wspierają naczynia krwionośne, jak Krem-żel redukujący zaczerwienienia. Zawiera on liczne składniki aktywne pomagające utrzymać dobry stan naczyń i zmniejszające zaczerwienienia, a przy tym ma niezwykle lekką, niekomedogenną konsystencję.

Krem na zimę nie musi być ciężki. Ważne natomiast aby działał wielokierunkowo: nawilżał, koił, regenerował naskórek i wzmacniał barierę hydrolipidową.

KREM NA ZIMĘ

Chroń skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych