Kluczem do piękna jest szczęście

Kluczem do piękna jest szczęście

Każdy z nas dąży do szczęśliwego życia – to naturalne pragnienie i prawo. Jednak nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jedyną osobą, która ma moc potrzebną, by zadbać o jego jakość, jesteśmy my sami. Wiele badań pokazuje, że budowanie trwałego szczęścia jest w zasięgu ręki. To dlaczego nam to tak kiepsko wychodzi? Dzieje się tak dlatego, że najczęściej nie wiemy, co daje nam satysfakcję i poczucie spełnienia. W efekcie często robimy to, czego nie chcemy i nie robimy tego, co daje nam szczerą radość i dobre samopoczucie. Nawet jeśli wszystko się układa, to i tak nie czujemy się szczęśliwi. Dlaczego tak jest?

Bo szczęście to stan umysłu w jaki postrzegamy nas samych i świat, w którym żyjemy. Jest to doznanie, które każdy odczuwa na swój sposób, stanem wewnętrznym, emocją, która tak jak każda inna, przychodzi i odchodzi. Poczucie szczęścia daje nam siłę, by żyć, ale też, aby kochać i cieszyć się życiem.

Szczęście tu i teraz

Życie przemija szybciej niż nam się wydaje. Więc zadbaj o siebie dzisiaj, o swoje poczucie szczęścia, a nigdy nie będziesz tego żałowała. Realizuj swoje pasje i marzenia, naucz się naprawdę odpoczywać, doceniaj siebie i korzystaj z tego czasu, który mamy. Nie odkładaj życia na później, bo masz je tylko jedno.

I wiem, że życie to nie bajka, więc przynosi też dużo powodów, przez które poczujemy się gorzej. To normalne, ale… No właśnie – jest jednak coś, co możemy zrobić! Możemy sprawić, że częściej będziemy czuły radość i spełnienie, że będziemy miały poczucie sensu swojego życia, więcej dobrej energii i spokoju wewnętrznego. W ten sposób będzie też więcej szczęścia w naszym codziennym życiu.

Wskazówki na szczęście

Oto kilkanaście moich wskazówek na lepsze i pełniejsze życie opartych na psychologii pozytywnej i moim doświadczeniu terapeutycznym.

 • Odpoczywaj, gdy jesteś zmęczona. Z pustego nikt nie naleje, a nie warto ryzykować zmniejszania naszych zasobów nieodnawialnej energii życiowej.
 • Rozwijaj się i ucz się czegoś – w ten sposób mamy ciekawsze życie i lepszą samoocenę.
 • Co jakiś czas zatrzymaj się, spójrz za siebie, żeby docenić, jaką długą drogę już przeszłaś.
 • Pogódź się ze swoją przeszłością, wszystkie Twoje doświadczenia sprawiły, że jesteś teraz tą kobietą, którą jesteś i możesz podejmować korzystne dla siebie decyzje.
 • Wyrób w sobie nawyk, z którego będziesz znana, że wycofujesz się z rozmów, których celem jest nieżyczliwe obgadywanie lub hejtowanie innych osób.
 • Każdego dnia przed spaniem pomyśl o trzech dobrych rzeczach, które przytrafiły Ci się w ciągu dnia. Liczą się wszystkie, choćby te najmniejsze.
 • Jeśli podziwiasz coś u innej osoby – powiedz jej o tym lub napisz wiadomość. Życzliwość to styl życia, który wzmacnia pozytywność.
 • Wybaczaj sobie zawsze. Każda z nas popełnia i będzie popełniać błędy. To normalne.
 • Nie porównuj się do innych – każdy z nas idzie swoją ścieżką, we własnym tempie i każdy toczy jakieś walki, o których nikomu nie mówi.
 • Rób więcej tego co sprawia Ci radość. Przygotuj listę takich rzeczy, które robisz lub robiłaś kiedyś i przestałaś. Zrób sobie nowy plan.
 • Zrób ze swoje formy fizycznej i zdrowia priorytet, żebyś mogła cieszyć się z tego wszystkiego.
 • Bądź uważna. Ciesz się z małych rzeczy, doceniaj drobnostki, które dają ci szczęście i spokój.
 • Znajduj czas tylko dla siebie, np. zrób sobie relaksującą kąpiel, poświęć chwilę na pielęgnację skóry, idź na masaż lub pomedytuj.

Dbanie o siebie dopiero wtedy, kiedy już musimy to zrobić, jest jak podlewanie roślin tylko wtedy, kiedy już usychają. Troska o siebie samą i bycie jednym ze swoich najważniejszych priorytetów, to żaden luksus. To konieczność, żeby zachować zdrowie psychiczne i fizyczne.

Potrzebne pytania

Jakość naszego życia zależy bezpośrednio od naszych myśli, słów, jedzenia, które wybieramy, odpowiedniej ilości snu i ludzi, którymi się otaczamy. Pomyśl, czy twój związek z partnerem Cię wzmacnia, czy osłabia, czy otaczasz się ludźmi, którzy inspirują Cię czy zatrzymują w miejscu. Czy filmy, muzyka, książki, wiadomości, które wybierasz dodają Ci pozytywnej energii? Warto zrobić taki remanent w swojej głowie i życiu. Rozumieć, które obszary wzmacniają nas, a które osłabiają i co wymaga zmiany.

Życie jest krótkie, więc bądź dla siebie jak najlepsza przyjaciółka, a nie swój najgorszy krytyk. Dzięki temu odbudujesz i wzmocnisz pewność siebie oraz swoje poczucie wartości. Rób więcej tego, co dobre dla Ciebie i mniej tego, co niekorzystne lub przestało Ci już służyć. Obiecuję, że Twoje ciało, serce i umysł odwdzięczą Cię się za to pięknie.

Taka moja przypominajka ode mnie dla Ciebie:

„Moja droga, jesteś piękna kiedy jesteś sobą i w środku i na zewnątrz. Bo kobieta piękna to kobieta pogodzona sama ze sobą. Kobieta, która wierzy w siebie. Dba o swój umysł, ciało i która się rozwija. Warto w tym codziennym biegu znaleźć czas dla siebie. Abyś miała więcej dobrych uczuć w sobie i pozytywnych emocji”

Jeszcze tyle szczęśliwych dni w życiu przed Tobą, tylko daj sobie szansę!

WELL AGING

Wyjątkowy rytuał dbania o wygląd. Znajdź chwilę tylko dla siebie.