Zabiegi pod oczy, czyli jak skutecznie odmłodzić spojrzenie przed wielkim wyjściem

2022-12-29 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Zabiegi pod oczy, czyli jak skutecznie odmłodzić spojrzenie przed wielkim wyjściem

2022-12-29 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

O zabiegach pod oczy, opowiada Agnieszka Cabaj, właścicielka Salonu kosmetycznego Agnieszka Cabaj w Łukowie, Ekspert Anti-Acne Akademii Bandi Masterclass*


Oczy mają niesamowitą zdolność przyciągania naszej uwagi. Na przestrzeni setek lat kobiety w różny sposób dbały o ich piękno. Kleopatra i jej magiczny makijaż wykonany sproszkowanymi minerałami, Marilyn Monroe i jej kreska podkreślająca kocie spojrzenie, atropina używana w XVIII wieku, powiększająca źrenice i botulina odkryta w 70 latach, która co prawda była wynalazkiem dla okulistyki, ale z jaką radością została przyjęta przez medycynę estetyczną do niwelowania zmarszczek.

Skóra pod oczami jest najcieńsza na całym naszym ciele. Ma niewiele, bo tylko 0,5 mm, więc łatwo ją przeciążyć i przesuszyć. Brak snu, klimatyzacja, praca przy monitorze czy wykonywanie tzw. prac koronkowych powodują, że nie tylko oko, ale i delikatna skóra wokół niego, ulega powolnej degradacji. Dzisiejsza kosmetologia oferuje nam różnorodne zabiegi i metody pielęgnacyjne dla skóry wokół oczu. Przyjrzyjmy się zatem najskuteczniejszym rozwiązaniom w tym zakresie.

Zaczerwienienie i pieczenie skóry pod oczami

To częsty wynik przepracowania i wielogodzinnego patrzenia w monitor lub telewizor. Przyczyniają się do tego także kąpiele słoneczne i brak snu. Co możemy poradzić? Z pewnością pomogą kojące zimne kompresy i okłady, chociażby z mrożonej herbaty. Teina w niej zawarta świetnie ściąga naczynia krwionośne. Dobry również będzie kwiat lipy, rumianku, świetlika czy chabra. Kilkanaście minut daje ogromną ulgę. W gabinecie możemy zaproponować natomiast maski algowe i schłodzone okulary hydrożelowe, przynoszące ukojenie piekącej skórze.

Opuchnięcie powiek

Częstym problemem skóry pod oczami są opuchnięcia. Objaw ten może pojawić się w różnym okresie życia. Spowodowany jest niedostateczną ilością snu, nadmiarem soli w diecie, zmianami hormonalnymi czy zmęczeniem mięśni oka u osób wykonujących precyzyjne prace. Oczywiście nie możemy zapomnieć o chorobach serca, nerek czy tarczycy, powodujących zatrzymywanie wody w organizmie. Czy mamy jak temu zaradzić? Świetną receptą są okłady i masaż kostkami lodu. Sprawdzą się także zimne łyżeczki z lodówki przyłożone do zamkniętych oczu czy plasterki chłodnego ogórka lub ziemniaka. W gabinecie kosmetycznym możemy wykonać drenaż limfatyczny czy masaż twarzy z elementami akupresury, odblokowujący przepływ chłonki. Fale radiowe również niwelują odkładanie wody i toksyn, natomiast pobudzają krążenie krwi i chłonki.

Podkrążone oczy 

Sine obwódki pod oczami są wynikiem przemęczenia, braku snu i odpoczynku. Mają je również osoby z niedoborem żelaza i wynikającą z tego anemią. Mogą być też skutkiem ścieńczenia skóry, przez którą prześwituje drobna siatka naczyń. U niektórych osób są uwarunkowane genetycznie lub są następstwem chorób: tarczycy, nadnerczy czy atopowego zapalenia skóry. W tym przypadku świetnie sprawdzą się preparaty z kasztanowcem, arniką, witaminą C, kofeiną czy natką pietruszki. Pomocne będą zabiegi dotleniające i wzmacniające struktury kolagenowe w skórze.

Kurze łapki pod oczami

Kurze łapki to największa zmora każdej kobiety. Są efektem naszej mimiki, albo nieodpowiedniej pielęgnacji. Jaka rada? Ciemne okulary, albo grobowa mina. Oczywiście żartuję. 🙂 Oto jak sobie radzić z tym problemem.

Najważniejsze to nawadniać. Starzenie się skóry to miedzy innymi jej wysychanie, co w efekcie przyczynia się do degradacji włókien kolagenowych i elastynowych. W pielęgnacji sprawdzą się kosmetyki pod oczy o lekkiej konsystencji, nie przeciążającej skóry, a także płatki pod oczy ze składnikami aktywnymi, takimi jak: kwas hialuronowy, aloes, algi, kolagen morski, drobinki złota, peptydy. Pomocne będą także masaże i drenaże, które pobudzają krążenie krwi i limfy. 

Skutecznym zabiegiem na kurze łapki pod oczami są również: mezoterapia bezigłowa, mikroigłowa i igłowa. Wszystkie trzy są świetnym sposobem na wzmocnienie, stymulowanie i odbudowywanie struktur komórkowych. Pierwsza mocno nawilża i zapobiega utracie wilgoci z naskórka. Elementy tłuszczowe (olejowe) odbudowują dodatkowo cement międzykomórkowy. Druga i trzecia stymuluje syntezę kolagenu, niezbędnego dla utrzymania jędrności skóry. Nie zapominajmy również o fali radiowej. Zabieg ten wzmacnia, napina i reperuje istniejące włókna kolagenowe.

W redukcji zmarszczek pomóc może także botulina. Zabieg daje dobry i szybki efekt odmłodzenia spojrzenia, gdyż zapobiega przekazywaniu impulsów z komórki nerwowej do mięśniowej, co wpływa na relaks i rozluźnienie mięśni, daje efekt wygładzenia zmarszczek i łagodnego spojrzenia.

Nie zapominajmy o ćwiczeniach!

Wykonywanie prac wymagających wytężonego wzroku powoduje napinanie mięśni okrężnych oka i mrużenie, a to może skutkować niedotlenieniem i przemęczeniem oczu. W takich przypadkach ważna jest chwila relaksu dla oczu i wykonywanie prostych ćwiczeń. Co jakiś czas mrugajmy więc i trzepoczmy rzęsami, odrywajmy wzrok od wykonywanej czynności, rozglądajmy się na prawo i lewo (tylko oczami bez ruszania głową) i zróbmy wielkie oczyska 😉

”Oko jest klejnotem ciała”

Henry David Thoreau

*Akademia Bandi Masterclass to cykl szkoleń adresowany do specjalistów z wykształceniem kierunkowym i wieloletnim (min. 3-letnim) doświadczeniem w pracy przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych. Przeznaczony dla osób nieustannie pogłębiających swoją wiedzę z zakresu kosmetologii i nauk pokrewnych.

KREM POD OCZY

Stosuj każdego dnia, by skóra wokół oczu była gładka i promienna

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.