Kosmetyki naturalne w codziennej pielęgnacji

Kosmetyki naturalne w codziennej pielęgnacji

W ostatnim czasie wiele się mówi o poszanowaniu przyrody i trosce o środowisko. Ma to wpływ również na dokonywane przez nas wybory. Sięgając po kosmetyk chcemy już nie tylko, by efektywnie działał i był przyjemny w stosowaniu, ale również ważne jest dla nas to czy preparat jest przyjazny środowisku. Dlatego coraz chętniej sięgamy po kosmetyki naturalne.  

Kosmetyki naturalne – co je wyróżnia?

Kosmetyki naturalne są przyjazne naturze, a składniki, z których powstają pozyskuje się w sposób bezpieczny dla środowiska. Również ich opakowania nie są przypadkowe. Projektuje się je często z surowców pochodzących z recyklingu, niekiedy pakowane są w opakowania szklane lub zero waste. Jest to aktualnie bardzo ważna kwestia, ponieważ odpady stanowią ogromny problem dla naszego środowiska. 

Ekoceutyki to stosunkowo nowa nazwa w świecie kosmetyki. To połączenie bezpieczeństwa ze skutecznością. To linia, która dba o środowisko naturalne, jest hipoalergiczna, przebadana na bardzo wymagających cerach wrażliwych. Prawie 100% użytych substancji jest pochodzenia naturalnego, dlatego mogą stosować je wszyscy, także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Odkryłam ją kilka lat temu i od tamtego czasu produkty te nie opuszczają mojej kosmetyczki. 

EcoFriendly Care – naturalna troska o skórę

Trójaktywny peeling do twarzy

Peeling powinniśmy wykonywać co najmniej raz w tygodniu, a jeśli nasza skóra ma problem z łojotokiem to nawet dwa. Często zapominamy o tym zabiegu jednak jest on bardzo ważny, gdyż wygładza, oczyszcza i sprawia, że naskórek jest gotowy na przyjęcie kolejnych kosmetyków. 

Trójaktywny peeling do twarzy powstał na bazie naturalnych składników aktywnych. Wygładza, rozświetla, odświeża i wyrównuje koloryt skóry, dlatego zalecany jest dla cery zmęczonej, szarej, pozbawionej blasku. Zawiera 97% składników pochodzenia naturalnego. W składzie znajdziemy między innymi: skrobię ryżową, biodegradowalne drobinki złuszczające, kawior limonowy, masło shea, bioferment z bambusa, matchę, bioferment z kukurydzy. To kosmetyk naturalny i hypoalergiczny. Nie zawiera substancji zapachowych, barwników ani surowców potencjalnie drażniących. Testowany dermatologicznie na skórze wrażliwej.

Lekka emulsja nawilżająca

Emulsja ma naprawdę lekką konsystencję. Bardzo dobrze rozprowadza się na skórze, intensywnie nawilża, wyrównuje koloryt skóry, wzmacnia jej barierę ochronną, świetnie reguluje wydzielanie sebum, a także zapobiega powstawaniu zmarszczek. W emulsji podobnie jak w peelingu znajdziemy bioferment z bambusa. Pozostałe składniki aktywne to: kompleks mikrobiomowy, roślinny odpowiednik retinolu (bakuchiol) i trehaloza.

Rewitalizujący krem pod oczy 

Zdarza mi się mieć problemy z cieniami pod oczami, wiec kremy tego typu to u mnie „must have”. Krem jest lekki, bardzo dobrze się wchłania, rozjaśnia cienie i nawilża. Także korzystnie wpływa na mikrobiom i jego równowagę na skórze. U mnie sprawdził się rewelacyjnie. W składzie znajdziemy: algi fucus vesiculosus, które rozjaśniają cienie pod oczami, działają antyoksydacyjnie, wygładzają powierzchnię skóry i zmniejszają zmarszczki. Odpowiadają za efekt wypoczętego spojrzenia i młodszego wyglądu. Dodatkowo krem zawiera bioferment z bambusa, kompleks mikrobiomowy, roślinny odpowiednik retinolu (bakuchiol).

Tonizujący żel do mycia twarzy

Delikatnie myjący żel, będzie nadawał się do każdego rodzaju cery. Produkt jest naprawdę bardzo wydajny. Korzystnie wpływa na mikrobiom, tonizuje i nie narusza fizjologicznego pH skóry.

Kojący krem przeciwzmarszczkowy 

Krem ma za zadanie nawilżyć skórę, zneutralizować podrażnienia oraz działać przeciwzmarszczkowo. Produkt wpływa również korzystnie na nasz mikrobiom czyli równowagę na skórze, wzmacnia barierę naskórkową oraz stymuluje odnowę komórkową. Krem ma bardzo lekką i bezzapachową konsystencję. Sprawdza się u mnie rewelacyjnie. Doskonale nawilża i wygładza skórę. W tym naturalnym kosmetyku znalazły się następujące składniki aktywne: bioferment z bambusa, kompleks mikrobiomowy, olej kokosowy, roślinny odpowiednik retinolu (bakuchiol) – otrzymywany z jadalnych nasion indyjskiej rośliny Babći. Wykazuje on skuteczność retinolu, ale bez efektu podrażnienia: delikatnie złuszcza, ujędrnia, normalizuje pracę gruczołów łojowych skóry, poprawia koloryt, koi podrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka.

Podsumowując jestem zakochana w naszej rodzimej, polskiej marce Bandi i linii ekoceutyków. To zdecydowanie kosmetyki naturalne, które najczęściej polecam moim znajomym. Ekoceutyki dzięki swoim rewelacyjnym, naturalnym składom nadają się do każdego rodzaju cery, nawet do tej najbardziej wrażliwej. 

ECOFRIENDLY CARE

Bezpieczeństwo, skuteczność i troska o środowisko