Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

2020-07-02 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

2020-07-02 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Demakijaż skóry to niezbędny element każdej pielęgnacji. Często bowiem od tego etapu zależy w jakiej kondycji jest nasza skóra oraz czy inne stosowane kosmetyki będą „działały”. Jak Polki oczyszczają skórę i czy poświęcają na demakijaż odpowiednio dużo czasu i uwagi możemy się dowiedzieć z najnowszego raportu* o Ich zwyczajach pielęgnacyjnych.

Czym jest demakijaż

Niezależnie od tego czy na co dzień wykonujemy makijaż czy też nie, nasza skóra potrzebuje regularnego, dokładnego oczyszczania. Zalegają bowiem na niej obumarłe komórki nieustannie złuszczającej się warstwy rogowej naskórka, wydzielane przez gruczoły łojowe sebum i zanieczyszczenia zewnętrzne. Na jej powierzchni przejściowo mogą pojawiać się także szkodliwe drobnoustroje, przyczyniające się do wielu problemów ze skórą. Jak zatem powinien wyglądać i ile powinien trwać prawidłowy demakijaż?

Wieloetapowy demakijaż

Według raportu „Zwyczaje pielęgnacyjne Polek” aż 66% kobiet poświęca dziennie na pielęgnację nie więcej niż 0,5 godziny. To statystycznie 15 minut rano i 15 minut wieczorem. Nie jest to dużo jeśli chodzi o prawidłowy demakijaż. Daleko nam do Azjatek, które niezwykle starannie i sumiennie odbywają ten etap pielęgnacji. Niemniej jednak nasza świadomość rośnie, ponieważ aż 71% ankietowanych kobiet wie, że najlepiej oczyścimy skórę stosując więcej niż jeden kosmetyk do demakijażu.

Do demakijażu cery wrażliwej i suchej idealnie sprawdzi się Emoliecyjne masełko oczyszczające
Żel do demakijażu skóry to jeden z najbardziej popularnych kosmetyków oczyszczajacych

Hity demakijażu

Wśród badanych kobiet, zwłaszcza w młodszych kategoriach wiekowych najbardziej popularnym kosmetykiem do demakijażu okazał się płyn micelarny (67%) i żel oczyszczający (59%). Niestety duża grupa kobiet po 65 roku życia nadal sięga po zwykłe mydło do oczyszczania skóry. Jest to duży błąd pielęgnacyjny, który może przyczyniać się do znacznego pogorszenia stanu skóry, jej wysuszenia, podrażnień i przyspieszenia procesów starzenia.

Pamiętajmy o toniku

Bardzo ważnym elementem prawidłowego demakijażu jest stosowanie toniku. Kosmetyk ten nie tylko pomaga usunąć pozostałości produktów oczyszczających, ale również przywraca skórze równowagę w zakresie pH. Jest to istotne praktycznie dla każdego rodzaju cery: suchej, mieszanej, wrażliwej, skłonnej do powstawania niedoskonałości i dojrzałej. Niestety badania pokazują, że tylko 36% Polek regularnie tonizuje skórę.

Tonik to bardzo ważny element demakijażu

Piękna, zdrowa i promienna skóra to ta, która jest prawidłowo pielęgnowana. Nawet jeśli będziemy stosować najlepszy krem, najbardziej skoncentrowane serum, najwspanialszą maseczkę, skóra może nie być w dobrej kondycji jeśli nie będzie prawidłowo oczyszczana. Nie zapominajmy zatem o codziennym, dokładnym demakijażu.


*Badanie „Zwyczaje pielęgnacyjne Polek” przeprowadzono metodą CAWI na reprezentacyjnej grupie 1000 kobiet

PURE CARE

Prawidłowy demakijaż dla Twojej skóry

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.
Trzy skutecznie sposoby na przebarwienia

Trzy skutecznie sposoby na przebarwienia

Pojawiają się głównie latem, kiedy na naszą skórę oddziałuje słońce. Mogą znikać samoistnie lub utrzymywać się na skórze wiele miesięcy. Często mają charakter nawrotowy. Mowa o przebarwieniach, z którymi walka jest wyjątkowo uciążliwa. Czynniki predysponujące Wiele...

Sposób na zmarszczki mimiczne

Sposób na zmarszczki mimiczne

Przychodzą niespodziewanie i znienacka, czasem już w dość młodym wieku. Wcześnie dostrzeżone i pielęgnowane dłużej pozostają w ukryciu, lekceważone szybciej stają się widoczne. Szczególnie atakują cerę cienką, delikatną i suchą, lepiej radzi sobie z nimi grubsza skóra...