Zimno, zimniej i sucho! Pielęgnacja skóry zimą

2019-01-08 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Zimno, zimniej i sucho! Pielęgnacja skóry zimą

2019-01-08 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

W okresie zimy łatwo o uwrażliwienie i przesuszenie cery. Zimno, suche powietrze, gwałtowne zmiany temperatury przy wejściu i wyjściu z pomieszczeń – to wszystko wpływa na częstsze rozszerzanie i kurczenie się naczyń krwionośnych. Często w tym okresie dochodzi także do przesuszenia skóry, które dodatkowo wpływa na osłabienie jej kondycji i pogorszenie wyglądu.

Czego skóra potrzebuje zimą?

Nawilżenia, ale takiego, które będzie nie tylko zatrzymywało wodę w naskórku, ale także ochroni przed nadmierną utratą wody. Najlepiej, aby kosmetyki pozostawiały delikatny film ochronny. Zimą ważny jest również sposób użycia kremu. W mroźne dni konieczne jest nakładanie ich na minimum 20 minut przed wyjściem na zewnątrz. To pozwoli na odparowanie wody z kosmetyku, dzięki czemu na skórze pozostanie tylko ochronna faza tłuszczowa.

Wsparcia dla naczyń krwionośnych

Choć kosmetyki nie mogą mieć działania leczniczego, to wiele z nich doskonale wspiera pielęgnację zimową poprzez widoczne zmniejszenie nadreaktywności cery. Redukcja zaczerwienień jest możliwa dzięki m.in. takim składnikom aktywnym jak arnika górska, kasztanowiec, cyprys wiecznie zielony. Przed objawami uwrażliwienia cery doskonale chroni Neuropeptyd RC, który podnosi komfort odczuć skóry narażonej na niekorzystne czynniki zewnętrzne (m.in. zmiany temperatur).

Krem maska - kuracja łagodząca BANDI
Krem maska – kuracja łagodząca BANDI

Ukojenie ewentualnych podrażnień. Czasami nawet najlepsze nawilżenie nie jest wystarczające w przywróceniu cerze komfortu. Jeśli wyraźnie odczuwalne jest napięcie, „podszczypywanie” – warto używać kosmetyki zawierające składniki kojące takie jak ektoinę, czy profesjonalne kompleksy o silnym działaniu łagodzącym.

Kompleksowa ochrona wrażliwej skóry suchej

Jak komponować pielęgnację zimową?

Niezależnie od rodzaju cery, codziennie powinny być stosowane kosmetyki dbające o prawidłowy poziom nawilżenia oraz wspierające naczynia krwionośne. Doskonale sprawdzą się produkty z linii Veno Care. Nie tylko zmniejszają obawy nadwrażliwości cery, ale także koją podrażnienia i poprawiają koloryt cery. Dodatkowo różnorodność konsystencji ułatwia dobranie produktów nie tylko pod kątem właściwości, ale także naszych upodobań. Maseczka redukująca zaczerwienienia jest w formie żelu, świetnie nawilża, nie daje efektu obciążenia skóry. Serum redukujące zaczerwienienia jest bardzo lekkie a tym samym doskonałe pod krem, niezależnie od rodzaju cery. Krem redukujący zaczerwienienia dostarcza skórze nie tylko składniki chroniące naczynia krwionośne, ale także osłania przed nadmiernym przesuszeniem. Cała linia Veno Care jest także znakomitą profilaktyką. Jeśli chcemy uniknąć uwrażliwienia się cery w przyszłości, warto stosować przynajmniej jeden z wymienionych produktów w ciągu roku. W czasie zimy pomocna w ukojeniu ewentualnych podrażnień i okresach nasilonego przesuszenia jest Krem/Maska kuracja łagodząca z linii Delicate Care. Jeśli obserwujemy dodatkowo złuszczanie się skóry, pomocna będzie Kremowa kuracja nawilżająco-naprawcza z linii Medical Expert.

Wyjątkowa kompozycja składników aktywnych, która doskonale nawilża oraz koi podrażnienia, a także wzmacnia naturalną warstwę ochronną skóry.

Veno Care - Maseczka redukująca zaczerwienienia - BANDIMaseczka redukująca zaczerwienieniaVeno Care - Serum redukujące zaczerwienienia - BANDISerum redukujące zaczerwieniania
Aktywny kompleks arniki i kasztanowca
Znane ze swoich właściwości wzmacniających i uelastyczniających ściany naczyń krwionośnych. Zmniejszają objawy nadwrażliwości cery.

x

Roślinny kompleks redukujący zaczerwienienia
Zmniejsza widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Zawiera ekstrakty cyprysu wiecznie zielonego, kasztanowca i lipy drobnolistnej.

x

Roślinny kompleks rozjaśniający
Wyselekcjonowane ekstrakty roślinne o działaniu poprawiającym koloryt. Łączy skuteczność lukrecji gładkiej, morwy białej, brzoskwini zwyczajnej i tarczycy bajkalskiej.

x

x

Anti Dry – Kremowa kuracja nawilżająco-naprawcza – BANDI

Estry cholesterolu

wspomagają funkcje barierowe płaszcza hydrolipidowego naskórka, posiadają właściwości naprawcze, silnie nawilżają.

Kremowa kuracja nawilżająco-naprawcza

Neuropeptyd RC

Chroni skórę przed stresem termicznym i mechanicznym. Podnosi komfort odczuć skórze narażonej na czynniki zewnętrzne.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka wielu publikacji w prasie branżowej, prelegent licznych wystąpień na kongresach branżowych

Na co dzień czuwam nad bieżącą ofertą BANDI, testuję, badam, śledzę trendy i pracuję nad nowościami dla Was! Prowadzę również LIVE’y na stronach Bandi Cosmetics i filmy na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z nieustającą ekscytacją uwielbiam odkrywać nowe możliwości kosmetyki - to moja pasja! Piszę porady, artykuły, prowadzę również wykłady na różnego typu spotkaniach i kongresach kosmetologicznych. Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, którym poświęcam większość wolnego czasu!
Pielęgnacja włosów w gabinecie kosmetycznym

Pielęgnacja włosów w gabinecie kosmetycznym

Większość z nas kojarzy gabinet kosmetyczny przede wszystkim z dbałością o skórę twarzy i ciała. Okazuje się jednak, że w miejscu tym możemy zadbać również o włosy. Trychologia to nowa dziedzina, która wkroczyła do gabinetów kosmetycznych. Dzięki niej pielęgnacja...