Trzy kosmetyki, niezbędne w wiosennej kosmetyczce!

2021-04-01 | Angelika Sapińska, Pielęgnacja i kosmetyki

Trzy kosmetyki, niezbędne w wiosennej kosmetyczce!

2021-04-01 | Angelika Sapińska, Pielęgnacja i kosmetyki

Wiosna oznacza dla nas nowy początek, rozkwit, piękno. Zima jest dla naszej skóry wyczerpująca i na wiosnę potrzebujemy odnowy i powiewu świeżości. Odpowiednio dobrana pielęgnacja nada skórze blasku i wydobędzie z niej to co najlepsze, więc warto przejrzeć swoją kosmetyczkę i uzupełnić braki! Szczególnie w preparaty takie jak: peeling, serum i maska.

Jak wygląda skóra po zimie?

Niestety zima nie ma dobrego wpływu na naszą skórę. Często w tym okresie ją też zaniedbywaliśmy. A przez to może być szorstka, gruba, szara, przesuszona i podrażniona. Zima jest także momentem, kiedy potrafimy się rozleniwić w naszej pielęgnacji i stosujemy minimum produktów. W celu zrobienia wiosennych porządków z naszą cerą należy uzbroić się w cierpliwość i zadbać o nią krok po kroku.

Od czego zacząć? – peeling

Każda skóra musi być odpowiednio przygotowana do wchłaniania składników aktywnych. I tu pomoże preparat złuszczający, który usunie nadmiar martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Jest to produkt nr 1, który powinien znaleźć się w każdej wiosennej kosmetyczce. Peeling usunie martwy naskórek, dodatkowo wygładzi skórę, odblokuje ujścia gruczołów łojowych i przygotuje ją do nałożenia kolejnego obowiązkowego preparatu, którym jest serum do twarzy. Dzięki temu składniki aktywne lepiej będą wnikać w skórę i otrzymamy lepsze efekty pielęgnacji.

Część aktywna – serum

Serum do twarzy to „must have” wiosennej pielęgnacji. Jest to preparat, którego zadaniem jest wzmocnienie działania kremu i uzupełnienie jego braków. Do wyboru mamy wiele rodzajów serum. W zależności czy mówimy o podziale ze względu na konsystencję (np. żelowe, olejowe) czy też działanie (np. nawilżające, przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające). Wszystko zależy od naszych preferencji i typu cery. Jednak wiosną warto postawić na serum z witaminą C, które świetnie się sprawdzi w celu odświeżenia i nadania skórze blasku.

Serum ważny krok w wiosennej pielęgnacji skóry

O czym pamiętać? – maska

Poza peelingiem i serum, wiosną warto wzbogacić swoją pielęgnację o jeszcze jeden preparat. Tym kosmetykiem jest maska, która potrafi być zbawienna dla naszej skóry. Serum, przy regularnym stosowaniu potrafi zdziałać wiele dobrego dla naszej cery. Jednak to efekty działania maski są często widoczne na skórze najszybciej, niekiedy już po pierwszym zastosowaniu. Maska świetnie się sprawdzi zarówno w celu oczyszczenia skóry jak i jej nawilżenia. Może pomóc również w łagodzeniu podrażnień. Opcji jest wiele, a nie ma potrzeby ich codziennego stosowania (wystarczy 2-3 razy w tygodniu). Jest to produkt uzupełniający, który jednak nie powinien być pomijany!

BANDI

Obudź skórę na wiosnę!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Angelika Sapińska

Angelika Sapińska

Kosmetolog, szkoleniowiec

Ukończyłam kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Obecnie jestem jeszcze na studiach magisterskich na kierunku Marketing i Zarządzanie.

Odkąd pamiętam chciałam być kosmetologiem, żeby pomagać ludziom zyskiwać większą pewność siebie poprzez piękny wygląd skóry.

Prywatnie uwielbiam podróżować, odkrywać nowe miejsca i poznawać ludzi.