Profesjonalny zabieg na twarz po lecie – jaki wybrać?

2022-09-22 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Profesjonalny zabieg na twarz po lecie – jaki wybrać?

2022-09-22 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

O profesjonalnych zabiegach na twarz polecanych po lecie, opowiada kosmetolog – Lucyna Witkowska-Głębocka, właścicielka Salonu Kosmetycznego Harmonia, Ekspert Anti-Aging Akademii Bandi Masterclass*


Koniec wakacji. Klienci naszego gabinetu, jak co roku, rozpoczną spersonalizowane beauty plany pielęgnacyjne. Składają się na nie: porady dotyczące żywienia i suplementacji, odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa, oraz regularne zabiegi w gabinecie. Oprócz klientów, którzy będą nas odwiedzać regularnie, są też tacy, którzy chcą skorzystać jedynie z jednorazowych zabiegów na twarz, szyję, dekolt, poprawiających stan skóry po lecie. Zarówno jedni jak i drudzy, znajdą w naszym salonie procedury na miarę swoich potrzeb.

Odnowa skóry po lecie

Wakacje to wspaniały czas, pełen słońca, kąpieli, zabawy. Może on jednak niekorzystnie wpłynąć na stan i wygląd skóry. Z naszych obserwacji wynika, że skóra po lecie bywa przede wszystkim przesuszona, często nadmiernie odwodniona, co skutkuje większą widocznością zmarszczek, utratą jej jędrności oraz szarym kolorytem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów mamy w ofercie procedury nawilżające, poprawiające jakość i stan skóry. Należy pamiętać, iż zabiegi na twarz wykonywane w serii, w odpowiednich odstępach oraz dobrze dobrana pielęgnacja domowa dadzą najlepsze i długotrwałe efekty terapeutyczne. Natomiast zabiegi wykonywane jednorazowo to tzw. „zabiegi bankietowe”, których zadaniem jest natychmiastowa, wizualna poprawa wyglądu skóry, a nie jej regeneracja, stymulacja i odnowa.

Jaki zabieg na twarz?

W naszym salonie każdy zabieg na twarz, szyję, dekolt indywidualnie dobieramy do stanu skóry i jej potrzeb. Po lecie najczęściej wykorzystujemy trzy rodzaje procedur.

Infuzja tlenowa

Zabieg polega na wtłoczeniu substancji aktywnych z zastosowanego preparatu do głębokich warstw skóry. Dzieje się to za pomocą czystego, medycznego, hiperbarycznego tlenu podanego pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki temu następuje poprawa stanu energetycznego komórek skóry poprzez przyspieszenie metabolizmu i procesów regeneracyjnych. Infuzja tlenowa jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Może być stosowana praktycznie u każdego klienta pod warunkiem, że nie jest on uczulony na jakiś składnik wtłaczanego preparatu. Naszymi ulubionymi ampułkami Bandi, stosowanymi po lecie są:

  • sterylizowane ampułki nawilżające – zawierają zamknięte w liposomach mikrokolagen, witaminę C, rutynę. Dzięki nim skóra jest długotrwale nawilżona, jędrniejsza, a synteza glikozaminoglikanów odpowiedzialnych za wiązanie cząsteczek wody, zostaje pobudzona,
  • sterylizowane ampułki z heksapeptydem biomimetycznym i kwasem hialuronowym o różnej wielkości cząsteczek – modulują napięcie mięśni, stymulują syntezę kolagenu, przywracają odpowiednie nawilżenie, zapobiegają nadmiernej utracie wody ze skóry.

Dwuetapowy zabieg redukujący zaczerwienienia

To wspaniały zabieg, który dzięki obecność kwasu laktobionowego, azeloglicyny i ektoiny, łączy delikatne złuszczanie z jednoczesnym nawilżaniem, uelastycznianiem i rozjaśnianiem skóry. Po lecie polecamy właśnie ten rodzaj eksfoliacji, ponieważ jest ona bardzo delikatna, a jak wiadomo skóry przesuszonej nie powinno poddawać się mocnym i agresywnym peelingom, gdyż mogłoby to spowodować jej podrażnienie. Jednocześnie jednak skóra potrzebuje wyraźnego bodźca pobudzającego do jej odnowy, a tak właśnie działa wspomniany zabieg.

Autorski masaż

Po lecie jako zabieg na twarz, szyję, dekolt sprawdzi się także masaż. Stosujemy autorski masaż, w którym wykorzystujemy techniki Japońskiego masażu, Kobido, FaceLiftingu, masażu Miofascjoplastycznego, akupresury i drenażu limfatycznego, poznane na licznych szkoleniach. To właśnie ten zabieg najczęściej wybierają klienci naszego gabinetu, ponieważ daje on nie tylko widoczny efekt poprawy kondycji skóry, ale także relaks i ukojenie dla zmysłów. Masaż jest całkowicie bezpieczny. Może być polecany klientom w każdym wieku, niezależnie od pory roku, w przypadku każdego rodzaju skóry. Zabieg ten działa wielokierunkowo. Po masażu skóra jest odżywiona, dotleniona, odtoksyczniona. Następuje także poprawa napięcia mięśni, polepszenie krążenia krwi, usunięcie toksyn odpowiedzialnych za opuchnięcia czy zasinienia pod oczami.

Każdy z tych zabiegów możemy wykonywać zarówno w serii, jak i jako samodzielną procedurę.

Zabieg kończymy maską

Ostatnim etapem każdego z zabiegów jest odpowiednio dobrana maska kremowa, algowa lub połączenie obu. Jej wybór zależy od potrzeb skóry klienta, stanu po wcześniejszych etapach zabiegu, wieku oraz oczekiwanych rezultatów. Na tym etapie w ofercie firmy Bandi mamy do wyboru szeroki wachlarz profesjonalnych masek, jednak nasze ulubione to:

  • naturalna maska torfowa, którą cenimy za 100% naturalność i wielokierunkowe działanie,
  • maski algowe, które mają najwięcej „algi w aldze” połączonej ze składnikami aktywnymi w zależności od potrzeb skóry. Uwielbiamy je za prosty, a zarazem mocny skład,
  • kremowa maska odmładzająca z heksapeptydem biomimetycznym i roślinnym kolagenem. Jest to maska, która łączy w sobie wszystkie aspekty dobrego kosmetyku. Ma świetny skład, wspaniałą konsystencję, cudowny, relaksujący zapach i daje niesamowite efekty na skórze.

Niezależnie od tego czy klient przychodzi na zabieg jednorazowy czy rozpoczyna spersonalizowany beauty plan, naszym celem jest zapewnienie maksymalnego relaksu i sprostanie jego oczekiwaniom. Staramy się także dobrać odpowiednią pielęgnację domową, ponieważ doskonale wiemy, że tylko „grając do jednej bramki” możemy osiągnąć cel w postaci promiennej, dobrze wyglądającej skóry.

*Akademia Bandi Masterclass to cykl szkoleń adresowany do specjalistów z wykształceniem kierunkowym i wieloletnim (min. 3-letnim) doświadczeniem w pracy przy wykonywaniu zabiegów kosmetycznych. Przeznaczony dla osób nieustannie pogłębiających swoją wiedzę z zakresu kosmetologii i nauk pokrewnych.

HOME EXPERT

Profesjonalna pielęgnacja skóry po zabiegach kosmetycznych

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.