Polihydroksykwasy – poznaj ich działanie!

2023-09-21 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Polihydroksykwasy – poznaj ich działanie!

2023-09-21 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Polihydroksykwasy to nowa generacja hydroksykwasów, składników aktywnych, które zdobyły uznanie zarówno wśród kosmetologów, dermatologów jak i wielu osób stosujących je w kosmetykach do użytku domowego. To zasługa ich wyjątkowych właściwości.

Działanie hydroksykwasów

Poprawa kolorytu cery, redukcja przebarwień, zmniejszenie problemu z niedoskonałościami w przypadku cer trądzikowych, poprawa jędrności, wygładzenie oraz młodszy wygląd… To tylko niektóre spośród wielu zalet jakie niesie ze sobą pielęgnacja cery z użyciem hydroksykwasów. Więcej informacji o właściwościach wybranych hydroksykwasów znajdziesz w tym artykule.  

Czy można chcieć więcej? TAK! Ponieważ rośnie ilość osób z cerami wrażliwymi, coraz większą uwagę w kosmetologii przykuwają te składniki, które mają jak największą efektywność (np. są podobnie skuteczne w pielęgnacji co hydroksykwasy) przy jak najmniejszym potencjale podrażniającym. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie są polihydroksykwasy.

Polihydroksykwasy – łagodna moc

Polihydroksykwasy stosowane w kosmetyce to kwas laktobionowy i glukonolakton. Są łagodniejsze dla skóry niż inne kwasy, a jednocześnie skuteczne w pielęgnacji cery:

  • naczynkowej oraz skłonnej do trądziku różowatego,
  • skłonnej do trądziku pospolitego,
  • silnie przetłuszczającej się,
  • przesuszonej,
  • potrzebującej wzrostu jędrność i elastyczności,
  • wyglądającej na „szarą” i „zmęczoną”,
  • z drobnymi zmarszczkami.

Ponadto, podobnie jak inne kwasy mogą złuszczać nadmierną warstwę rogową naskórka. Jednak z uwagi na delikatniejsze działanie w tym zakresie nie powodują uwrażliwienia cery np. na promieniowanie UV. Dzięki temu mogą być stosowane przez cały rok*.

W domu i w gabinecie kosmetycznym

Polihydroksykwasy ze względu na wysoką skuteczność są stosowane zarówno w kosmetykach domowych, jak i w preparatach do użytku profesjonalnego w czasie zbiegów w gabinetach kosmetycznych.

Oczekujesz jednoczesnego odświeżenia kolorytu cery, poprawy nawilżenia a nawet redukcji skłonności do zaczerwienień? Sięgnij po wyjątkowy peeling na bazie polihydrokyskwasów, który jest doskonały dla każdego rodzaju cery, także naczynkowej. Preparat delikatnie złuszcza, ma silne właściwości antyoksydacyjne, poprawia nawilżenie cery oraz redukuje widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych. Peeling kwasowy na naczynka (10% kwas laktobionowy + glukonolakto) stosuj 3 x w tygodniu wieczorem.

Szukasz kremu z kwasami, który nawilży, wygładzi skórę, poprawi koloryt cery i będzie delikatnie złuszczał przywracając promienny wygląd? Sięgnij po krem z Kwasem migdałowym i polihydrokykwasami, który polecamy dla każdego rodzaju cery, także tej, która wymaga wyłącznie łagodnego złuszczania. Stosuj go każdego wieczoru.

Widzisz u siebie na twarzy rozszerzone naczynia krwionośne? Skorzystaj z zabiegów w profesjonalnym salonie kosmetycznym na bazie m.in. 25% kwasu laktobionowego. Zapytaj w gabinecie o Dwuetapowy zabieg redukujący zaczerwienienia od Bandi, który zmniejsza widoczność naczyń krwionośnych, poprawia nawilżenie i koloryt cery, delikatnie złuszcza, wygładza i odświeża wygląd skóry.

Polihydroksykwasy – idealne dla każdej cery

Polihydroksykwasy to kwasy dla każdego rodzaju cery, także naczynkowych. Kryją w sobie idealne połączenie siły, skuteczności i łagodnego dla skóry działania. Mają mniejszy potencjał drażniący niż inne kwasy, a regularnie stosowane korzystnie nawilżają oraz wpływają na zmniejszenie problemu nadwrażliwości cery, w tym zmniejszają widoczność rozszerzonych naczyń krwionośnych.

*Warto pamiętać, że, nawet w przypadku stosowania kosmetyków złuszczających delikatnie, zalecane jest stosowanie ochrony przed promieniowaniem UV.

PEELING KWASOWY

Jesień to idealny czas, by po niego sięgnąć

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog

W firmie Bandi pracuje już od ponad 10-ciu lat! Czuwa nad bieżącą ofertą marki, jest na bieżąco z trendami w branży, pracuje m.in. nad nowościami dla Was. Znacie już ją może z LIVE’ów ze strony facebook Bandi Cosmetics i filmów na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z pasją i nieustającą ekscytacją uwielbia odkrywać nowe możliwości kosmetyki. Znajdziecie jej porady pielęgnacyjne w pismach kobiecych a kosmetyczki i kosmetolodzy mogą znać ją także z wykładów, które gościnnie prowadzi na kongresach kosmetologicznych.