Alfabet pielęgnacji – “A”

2019-12-10 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Alfabet pielęgnacji – “A”

2019-12-10 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

“A”… jak AHA’s, czyli alfahydroksykwasy

Znane bardziej jako kwasy owocowe. Obecnie jedne z najbardziej cenionych i znanych w kosmetyce związków nie tylko złuszczających, ale przede wszystkim pielęgnujących skórę. Doskonale przyspieszają odnowę komórkową, a w zależności od konkretnego kwasu, wykazują dodatkowe właściwości, każdy z nich jest doskonały w czymś innym!

Pielęgnacja AHA’s dla siebie:)

Kwas glikolowy – najbardziej ceniony za mała cząsteczkę, dlatego łatwiej może penetrować naskórek. W wysokich stężeniach (wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej) może docierać nawet do skóry właściwej. Ma tym samym za działanie przeciwstarzeniowe i pojędrniające. W pielęgnacji Bandi dostępny jest do stosowania podczas profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Salon kosmetyczny z naszymi kosmetykami najbliżej Ciebie znajdziesz tu.

Kwas mlekowy – sprzyja produkcji ceramidów w skórze, doskonale nawilża. Wskazany dla każdego rodzaju cery, jednak to osoby z cerami mieszanymi i przetłuszczającymi szczególnie docenią jego właściwości nawilżające, bo dodatkowo zmniejszy problem zaskórników. Mało kto wiąże problem tych małych, czarnych niedoskonałości z przesuszeniem cery, a jest to często jeden z głównych powodów ich powstawania. Cery mieszane – nawilżajcie się!:) Poczujecie jego działanie za sprawą tego kosmetyku.

Kwas migdałowy – doskonale poprawia koloryt skóry, sprawia, że wygląda na rozświetloną i zrewitalizowaną. Zmniejsza problem niedoskonałości i nadmiernego przetłuszczania się cery. W połączeniu z polihydroksykwasami daje dodatkowy efekt zmniejszenia widoczności rozszerzonych naczyń krwionośnych. Znajdziecie go tu.

Kwas cytrynowy – wyrównuje koloryt cery i rozjaśnia przebarwienia. Szczególnie dobrze działa w mieszaninie z kwasem fitowym, który dodatkowo wzmaga jego działanie. Ich połączenie ujędrnia, wygładza i odmładza wygląd skóry. Podobnie jak w przypadku kwasu glikolowego, W pielęgnacji Bandi dostępny jest do stosowania podczas profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Salon kosmetyczny z naszymi kosmetykami najbliżej Ciebie znajdziesz tu.

I słowo o kwasie, który co prawda do AHA’s się nie zalicza, jednak nie można o nim nie wspomnieć przy całym kwasowym zestawieniu.

Kwas pirogronowy (alfa-ketokwas) doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery dojrzałej szczególnie skłonnej do niedoskonałości i z nadmiernie wydzielającym się sebum. Szczególnie dobre właściwości pielęgnacyjne widoczne są w mieszaninie z kwasem salicylowym i azelainowym. Wtedy taki kosmetyk skutecznie zmniejsza nadmierne przetłuszczanie się cery, oczyszcza tzw. pory skóry. Wszystkie 3 kwasy mamy w tym kosmetyku.

QUIZ

I jak podoba się Wam nasz mały QUIZ? Ułatwił wybór? 🙂

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

#InstaBandi

1 dzień temu
  • 131
  • 4
3 dni temu
  • 257
  • 39
5 dni temu
  • 139
  • 13
Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

kosmetolog, w BANDI od ponad 10 lat

Na co dzień czuwam nad bieżącą ofertą BANDI, testuję, badam, śledzę trendy i pracuję nad nowościami dla Was! Prowadzę również LIVE’y na stronach Bandi Cosmetics i filmy na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z nieustającą ekscytacją uwielbiam odkrywać nowe możliwości kosmetyki - to moja pasja! Piszę porady, artykuły, prowadzę również wykłady na różnego typu spotkaniach i kongresach kosmetologicznych. Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, którym poświęcam większość wolnego czasu!
Wasi ulubieńcy 2019 r. !

Wasi ulubieńcy 2019 r. !

Zobaczcie co wybierają osoby szukające pielęgnacji w podobnej kategorii co Wy. Przygotowaliśmy dla Was wielkie kosmetyczne zestawienie - ulubieńcy 2019 roku! 🙂 Kosmetyki do oczyszczania skóry W tej kategorii Waszymi ulubieńcami okazali się: Morski żel oczyszczający,...