Oczyszczanie skóry – ważny krok w pielęgnacji

2018-01-07 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Oczyszczanie skóry – ważny krok w pielęgnacji

2018-01-07 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Szukam dla siebie odpowiedniego kremu (…)” – tak najczęściej zaczynają się zapytania o pielęgnację skóry, które otrzymujemy od klientek.

To pokazuje, że często szukając najskuteczniejszej dla siebie pielęgnacji skóry, głównie zwracamy uwagę na kosmetyki typu krem, serum i maseczka. Tymczasem wciąż niedoceniana jest rola starannego, codziennego oczyszczania skóry.

Pamiętaj codziennie

Każdego dnia na naszej skórze osiadają zanieczyszczenia różnego pochodzenia m.in. pyłki, kurz, brud, wirusy. Wiele kobiet codziennie nakłada na skórę makijaż, a także filtry przeciwsłoneczne i to nie tylko dłońmi, ale także za pomocą gąbeczek lub szczoteczek. Sprawia to, że nakładane kosmetyki są głębiej osadzone. Dodatkowo nasza skóra nieustannie wydziela sebum będące pożywką dla wielu bakterii, a na powierzchni naskórka gromadzi się obumarły naskórek… Wszystko to sprawia, ze staranne oczyszczanie skóry jest niezbędne.

Oczyszczanie skóry – jaki kosmetyk wybrać?

Modne w ostatnich latach dwuetapowe oczyszczanie skóry zyskało wiele zwolenniczek, głównie dzięki jego ogromnej skuteczności w walce z uporczywymi, drobnymi grudkami. Osoby ze skłonnością do trądziku dostrzegają różnicę już po 2-3 tygodniach! Dla cer mieszanych i przetłuszczających się pierwszym etapem, czyli kosmetykami do demakijażu mogą być mleczko, olejek lub płyn micelarny. Drugim etapem jest żel. Dwa etapy oczyszczania powinny być zawsze wykonywane co wieczór, nawet jeśli na skórze nie było makijażu, ale były np. filtry przeciwsłoneczne. Samodzielnie drugi etap wykonujemy tylko rano. Wieczorami klientki z cerą normalną i suchą mogą – dzięki specjalnym formułom umożliwiającym spłukiwanie – mogą poprzestać jedynie na etapie pierwszym. Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, że równoważne są zarówno technika wykonywania czynności w obu etapach jak i jakość stosowanych kosmetyków.

Pure Care - najlepszy sposób na oczyszczanie skóry

Tonik, ale po co?

Tonik optymalizuje poziom pH, oczyszcza skórę z resztek kosmetyku myjącego i dostarcza składniki aktywne. Konieczne jest rozróżnienie toników, które spełniają te trzy podstawowe zadania od toników złuszczających. Pierwsze stosować możemy zarówno na noc jak na dzień, a drugie tylko na noc. Złuszczanie już na etapie tonizowania jest szczególnie pożądane przez osoby, które mają swoje ulubione kremy, a oczekują np. dodatkowego efektu „glow”. Więcej o działaniu toniku złuszczającego przeczytanie tu.

Oczyszczanie skóry to nie wszystko

Osoby, które szukają pielęgnacji skutecznej a jednocześnie lekkiej na pewno będą zainteresowane Bio-esencją opartą na fermentach. Jej lekka, wodno-podobna konsystencja nie obciąża skóry. Czym jest? To unikatowy kosmetyk na bazie wysoce przyswajalnych bio-fermentów. Faza aktywna zawiera ich aż 81%! Wzmacnia funkcje obronne skóry w ciągu dnia i wspomaga procesy naprawcze nocą. Opóźnia objawy starzenia się skóry i potęguje skuteczność następnie nakładanych kosmetyków. Według słynących z pięknych cer Azjatek – Esencja jest sercem pełnej pielęgnacji. Piękna cera od zaraz i młoda na dłużej? To możliwe – wystarczy jeden ruch dłonią rano i wieczorem! Nakładamy na skórę zaraz po toniku, a przed serum czy kremem. Jest pierwszym i najlżejszym etapem pielęgnacji aktywnej.

Aby skóra wyglądała zdrowo, promiennie i była odporna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych konieczne jest jej regularne i prawidłowe oczyszczanie oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu pH. Warto o tym pamiętać w codziennej pielęgnacji.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka wielu publikacji w prasie branżowej, prelegent licznych wystąpień na kongresach branżowych

Na co dzień czuwam nad bieżącą ofertą BANDI, testuję, badam, śledzę trendy i pracuję nad nowościami dla Was! Prowadzę również LIVE’y na stronach Bandi Cosmetics i filmy na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z nieustającą ekscytacją uwielbiam odkrywać nowe możliwości kosmetyki - to moja pasja! Piszę porady, artykuły, prowadzę również wykłady na różnego typu spotkaniach i kongresach kosmetologicznych. Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, którym poświęcam większość wolnego czasu!
Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to niezbędny element każdej pielęgnacji. Często bowiem od tego etapu zależy w jakiej kondycji jest nasza skóra oraz czy inne stosowane kosmetyki będą „działały”. Jak Polki oczyszczają skórę i czy poświęcają na demakijaż odpowiednio dużo czasu i uwagi...