Lotion złuszczający PHA – tonik do zadań specjalnych

2020-02-18 | BANDI, Vloger poleca

Lotion złuszczający PHA – tonik do zadań specjalnych

2020-02-18 | BANDI, Vloger poleca

Tonik jest jednym z podstawowych kroków w pielęgnacji cery. Jego zadaniem jest usunięcie pozostałości kosmetyków używanych do demakijażu i przywrócenie skórze odpowiedniego pH. Wydaje się być niezastąpiony? A jednak. Na tym etapie pielęgnacji zamiast toniku możecie zastosować Lotion złuszczający PHA.

Podobieństwa i różnice

Lotion złuszczający PHA jest kosmetykiem, który zawiera w swoim składzie kwas mlekowy, glukonolakton i mieszaninę kwasów owocowych. Zastosowany po demakijażu, tak jak tonik usunie pozostałości zanieczyszczeń i produktów oczyszczających oraz korzystnie obniży pH skóry. Lotion potrafi jednak zdecydowanie więcej. A zawdzięcza to właśnie zastosowanym w nim kwasom.

Skóra pełna blasku

Regularne stosowanie lotionu złuszczającego przyniesie skórze nieograniczone korzyści. Dzięki delikatnemu złuszczaniu warstwy rogowej naskórka, skóra odzyska blask, stanie się rozświetlona i promienna. Wszystkie występujące na skóra przebarwienia: posłoneczne i pozapalne będą mniej widoczne a koloryt cery ulegnie ujednoliceniu. Lotion złuszczajacy PHA wpłynie również korzystnie na redukcję zaskórników, zwężenie ujść gruczołów łojowych i eliminację niedoskonałości.

By krem działał intensywniej

Ogromną korzyścią płynącą ze stosowania Lotionu złuszczającego PHA jest zwiększenie skuteczności działania innych kosmetyków. Dzieje się to na skutek zmniejszenia grubości warstwy rogowej naskórka. Im jest ona cieńsza tym zawarte w preparatach pielęgnacyjnych składniki aktywne lepiej przenikają i mogą wykazywać intensywniejsze działanie.    

Uważaj to jednak kwasy

Lotion złuszczający PHA przyniesie skórze same korzyści jeśli będzie stosowany odpowiednio. Z uwagi na zawartość kwasów należy go aplikować na skórę wyłącznie wieczorem, kiedy nie jest ona narażona na intensywne oddziaływanie promieniowania UV. Jeśli macie skórę wrażliwą przed pierwszym zastosowaniem koniecznie wykonajcie test toleracji. Pamiętajcie również by kosmetyk podczas aplikacji nie dostał się do oczu.

Jeśli jesteście ciekawi, co o Lotionie złuszczającym PHA sądzi Wera zajrzyjcie do Jej „Zakręconego Świata„.

Lotion złuszczający PHA jako tonik do zadań specjalnych

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.
Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to niezbędny element każdej pielęgnacji. Często bowiem od tego etapu zależy w jakiej kondycji jest nasza skóra oraz czy inne stosowane kosmetyki będą „działały”. Jak Polki oczyszczają skórę i czy poświęcają na demakijaż odpowiednio dużo czasu i uwagi...

Czy skóra może się rozleniwić?

Czy skóra może się rozleniwić?

Jednym z najbardziej żywych mitów w kosmetologii jest ten mówiący o rozleniwieniu się skóry. Potwierdza to raport z badania* „Zwyczaje pielęgnacyjne Polek”, w którym aż 85% respondentek odpowiedziało, że skóra może się uzależnić od stosowanego kosmetyku...