Masaż twarzy – skuteczna walka z objawami starzenia się skóry

2021-11-18 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Masaż twarzy – skuteczna walka z objawami starzenia się skóry

2021-11-18 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

W codziennym funkcjonowaniu dużą wagę przykładamy do stanu i wyglądu mięśni naszego ciała. Trenujemy na siłowni, by poprawić ich wygląd, rozciągamy się, wykonujemy cały szereg czynności, by utrzymać ich doskonałą kondycję. Gdy odczuwamy dyskomfort bez wahania korzystamy z usług fizjoterapeuty. A co z naszą twarzą i mięśniami tu znajdującymi się, których jest aż 57? O nie możemy zadbać wykonując regularnie masaż twarzy.

Odmładzający masaż twarzy

Masaże twarzy są obecne w ofercie gabinetów kosmetycznych od dawna. Wiele z wykwalifikowanych kosmetyczek i kosmetologów nie wyobraża sobie pracy bez tego elementu. Jest to jedna z najstarszych metod remodelingu. Ta nieinwazyjna forma odmładzania, niesie ze sobą wiele korzyści. Rozluźnia mięśnie znajdujące się w hipertonusie, a także relaksuje i uspokaja. Doskonale radzi sobie z drenażem, odżywiając tym samym komórki oraz zmniejszając zastoje limfatyczne i obrzęki. Reguluje w ten sposób także gospodarkę wodną. Patrząc ze strony kosmetycznego punktu widzenia masaż zdecydowanie poprawia absorpcję składników aktywnych w głąb skóry, poprzez jej pobudzenie, a także usprawnia usuwanie toksyn z organizmu. Ruchy masażu wykonywane na twarzy pomagają także w pozbyciu się martwego naskórka. Przy tym wszystkim nie możemy zapomnieć również, że masaż doskonale modeluje i liftinguje skórę w sposób naturalny, poprawiając jej jędrność, gęstość, co przyczynia się do widocznego odżywienia skóry oraz spłycenia zmarszczek.

Obserwując jak dobroczynne działanie na skórę ma masaż oraz biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką ilość przeciwwskazań, specjaliści stworzyli całe mnóstwo technik liftingującego masażu twarzy. Kobido, transbukalny, dermoplastyczny, mioplastyczny, kassaji, japoński lifting to tylko niektóre techniki, które mają za zadanie podnieść owal twarzy, odżywić skórę od wewnątrz czy wypłycić zmarszczki różnego pochodzenia. Są to naturalne, nieinwazyjne metody, które mogą być alternatywą dla medycyny estetycznej, ale także jej uzupełnieniem.

Masaż twarzy – efekty

Masaż stanowi idealne dopełnienie wielu zabiegów, ale może stać się także zabiegiem samym w sobie. Efekty, które możemy zaobserwować podczas terapii poszczególnych masaży są kwestią mocno indywidualną. Musimy pamiętać o tym,że na aktualny stan tkanek i ich degradację pracowaliśmy latami, więc aby go odwrócić potrzeba czasu. Wyraźna poprawa jest widoczna zazwyczaj gołym okiem już po pierwszej wizycie. Wszystko zależy od osobniczych cech każdego z nas. Najważniejszą zasadą jest systematyczność. Sukcesywne zabiegi pozwolą nam na uzyskanie długofalowych efektów, ale także na ich podtrzymanie. Ważne jest właściwe dobranie masażu do potrzeb klienta, przy czym będzie się to zmieniało z czasem. Rekomendowane jest wykonywanie kilku zabiegów (w zależności od stanu skóry) co 2 tygodnie, a terapię podtrzymującą co 3-4 tygodnie. 

Kosmetyki do masażu twarzy

Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy wykonywany samodzielnie to także doskonała opcja, aby urozmaicić swoją rutynę pielęgnacyjną. Ze względu na popularność masażu na rynku znajdziemy mnóstwo urządzeń, które mają za zadanie podbić efekt po wykonanym zabiegu. Masażery jadeitowe, kwarcowe, kamienie gua-sha, rollery, bański chińskie, szczoteczki, piłeczki… Zarówno do masaży wykonywanych w gabinecie jak i do automasażu oraz większości z wyżej wymienionych urządzeń jest potrzebny kosmetyk, który da poślizg.

Odpowiedni produkt należy dobrać w zależności od typu i potrzeb skóry. Przy wyborze kosmetyku typu krem czy masełko należy zwracać uwagę, aby była to formuła melting. Formuła aktywuje się pod wpływem ciepła dłoni, pozwala ona na zachowanie poślizgu na długi czas. Niezwykle popularnym kosmetykiem do masażu twarzy jest preparat o formule olejowej. Obecnie coraz częściej spotykane są oleje dodatkowo wzbogacone o składniki aktywne o działaniu odmładzającym np. witamina E, fitosteroidy. Takie połączenia są dla skóry niezwykle korzystne, ponieważ na etapie masażu substancje czynne dużo łatwiej penetrują w głąb skóry.

Jak masować twarz?

Fito-ekstrakt olejowy

Odmładzający masaż twarzy w Twoim domu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Agata Rybak

Agata Rybak

Kosmetolog, szkoleniowiec

Pasjonatka świata beauty z wieloletnim doświadczeniem w branży na rożnych płaszczyznach. Stale poszerza swoją wiedzę i z ogromnym zainteresowaniem śledzi wszystko, co dzieje się na rynku kosmetycznym. 

Prywatnie miłośniczka treningu siłowego oraz makijażu artystycznego.