Masaż liftingujący skórę twarzy, szyi i dekoltu

2019-07-23 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Masaż liftingujący skórę twarzy, szyi i dekoltu

2019-07-23 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Na ciepłe i czyste dłonie nabierz kilka pompek Odmładzającego fito-ekstraktu olejowego. Rozetrzyj go w dłoniach co sprawi, że będzie cieplejszy i lepiej przyswajalny przez skórę.

Przyłóż otwarte dłonie z kosmetykiem do skóry gdzie ma być wykonany masaż. Otwarte dłonie delikatnie dociśnij do dekoltu, następnie do szyi oraz do twarzy (policzki oraz broda i czoło).

Jak wykonać masaż skóry?

 1. Pierwszym krokiem masażu jest pobudzenie cyrkulacji limfy. W tym celu na skórze szyi wykonaj 5-10 kółek dłońmi po obu stronach szyi. Prawa dłoń masuje lewą stronę i odwrotnie. Wykonuj dłońmi „owalne koła” w taki sposób, aby nie odrywać dłoni od skóry szyi.
 2. Wykonaj 3 delikatne uciski tuż nad „dołkiem” znajdującym się na dole szyi. Użyj 3 palców z każdej dłoni.
 3. Pamiętaj, że kondycja skóry dekoltu jest również bardzo ważna. Wykonaj masaż dekoltu naprzemiennymi ruchami głaskanymi (5-10 głaskań każdą dłonią). Dłonie powinny jak najpełniej przylegać do skóry.
 4. Złącz dłonie tak, aby wszystkie palce do siebie przylegały. Następnie odchyl maksymalnie kciuki. Przybliż dłonie do twarzy, tak aby odchylone kciuki tworzyły dla twojej brody półeczkę na której oprzyj twarz. Postaraj się ścisnąć brodę w przestrzeniach między palcami wskazującymi a kciukami. Teraz rozłącz dłonie i przesuń je wzdłuż żuchwy aż do uszu, cały czas delikatnie zaciskając przestrzeń między palcami wskazującymi a kciukami. Palec wskazujący powinien przylegać do policzka przez co będzie delikatnie napinał skórę i kierował ją ku górze. Prawa dłoń pracuje na prawej stronie twarzy a lewa dłoń po lewej. Czynność powtórz 5- 10 razy.
 5. Palec wskazujący i środkowy prawej dłoni przyłóż do prawej strony brody i odwrotnie – palce lewej dłoni do lewej strony brody. Wykonaj posuwisty ruch przez środek twarzy w kierunku czoła, aż do linii włosów delikatnie napinając skórę. Kiedy palce znajdą się tuż przy włosach – delikatnie dociśnij palce do skóry czoła przez kilka sekund. Powtórz ruch 5-10 razy.
 6. Przyłóż do brody od dołu żuchwy 3 palce(wskazujący, środkowy i serdeczny) – prawe palce do lewej strony żuchwy. Wykonuj złączonymi palcami małe kółeczka przesuwając jednocześnie dłoń w kierunku krańca żuchwy. Wykonuj masaż na przemian z drugą stroną twarzy, lewymi palcami po prawej stronie żuchwy i powtórz całość 5-10 razy.
  Przyłóż do brody na linii żuchwy palce obu dłoni – prawa dłoń po prawej stronie żuchwy, lewa po lewej stronie żuchwy. Powinny pracować 3-4 palce każdej dłoni. Wykonuj delikatne kółka przesuwając dłonie od brody do zewnątrz żuchwy. Powtórz ruchy 5-10 razy.
  Takie same delikatne kółka wykonaj na linii od kącików ust aż do środka wysokości uszu – powtórz 5-10 razy.
  Wykonaj takie same ruchy na linii od kącików ust do skroni (aż dotkniesz włosów) – powtórz 5-10 razy.
 7. Przyłóż po 3-4 palce prawej dłoni do skóry tuż nad prawą brwią i odwrotnie – palce lewe nad brwią lewą. Delikatnie dociśnij palce i przesuń ku górze unosząc skórę – przytrzymaj 2 sekundy. Wykonaj palcami kółeczka przesuwając dłonie aż do linii włosów. Powtórz 5 razy.
 8. Na zakończenie masażu przyłóż pionowo obie pełne dłonie do twarzy i delikatnie dociśnij przez 2 sekundy. Z tej pozycji przesuń palce z czoła w kierunku skroni a następnie całe dłonie przesuń w dół, tak aby palce zatrzymały się krańcach żuchwy na 2 sekundy, a następnie wzdłuż boków szyi delikatnie przesuń palce do zagłębienia na dole szyi. Delikatnie uciśnij to miejsce 3 razy.

2 komentarze

 1. Marzy mi się taki filmik z nagranym masażem, z którym ja będę mogła naśladować wykonywane czynności,

  Odpowiedz
  • Mamy taki:) Modelka pokazuje dokładnie te ruchy, o których mowa w artykule:)

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.
Trzy skutecznie sposoby na przebarwienia

Trzy skutecznie sposoby na przebarwienia

Pojawiają się głównie latem, kiedy na naszą skórę oddziałuje słońce. Mogą znikać samoistnie lub utrzymywać się na skórze wiele miesięcy. Często mają charakter nawrotowy. Mowa o przebarwieniach, z którymi walka jest wyjątkowo uciążliwa. Czynniki predysponujące Wiele...

Sposób na zmarszczki mimiczne

Sposób na zmarszczki mimiczne

Przychodzą niespodziewanie i znienacka, czasem już w dość młodym wieku. Wcześnie dostrzeżone i pielęgnowane dłużej pozostają w ukryciu, lekceważone szybciej stają się widoczne. Szczególnie atakują cerę cienką, delikatną i suchą, lepiej radzi sobie z nimi grubsza skóra...