Krem z kwasami – nie zapomnij o nawilżaniu

2021-12-16 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Krem z kwasami – nie zapomnij o nawilżaniu

2021-12-16 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Chemoeksfoliacja to kontrolowane uszkodzenie skóry, które odbywa się pod wpływem protonu uwalnianego z kwasu. Podczas procesu złuszczania, komórki tracą wiązania między sobą, co usprawnia proces ich eliminacji. W dalszym etapie eksfoliacja przyczynia się także do wzrostu produkcji komórek w warstwie podstawnej naskórka. Proces ten zwykle uwrażliwia skórę na działanie promieniowania UV, dlatego jesienno-zimowa aura za oknem to idealny czas na wprowadzenie do wieczornej pielęgnacji kremu z kwasami.

Kwasy w kosmetologii

Kwasy to substancje powszechnie wykorzystywane w kosmetologii, zarówno w profesjonalnych zabiegach (w wyższych stężeniach) jak i w kosmetykach do pielęgnacji domowej. Marki kosmetyczne dbają o to, aby receptury kosmetyków z kwasami do samodzielnego użycia, były tak opracowane, by z jednej strony zapewnić ich wysoką skuteczność, a z drugiej bezpieczeństwo stosowania. Ważne jest jednak również to, jak my ten kosmetyk będziemy stosować. Nieumiejętnie dopasowane kwasy, używane ze zbyt dużą częstotliwością, mogą doprowadzić do podrażnienia, przesuszenia czy zaburzenia warstwy hydrolipidowej. A przecież to właśnie nawilżona, poprawnie funkcjonująca skóra, ze szczelnym płaszczem ochronnym jest podstawą do wprowadzenia jakichkolwiek składników złuszczających. Odpowiednio dobrany kwas do potrzeb skóry i jednoczesne nawilżanie podczas kuracji, to klucz do sukcesu. 

Kremy z kwasami Pro Care

W ofercie Bandi można znaleźć przeróżne formuły kosmetyków z kwasami, jednak doskonałą opcją jako produkt pierwszego wyboru jest postać kremowa. Linia Pro Care składa się głównie z produktów złuszczających. Jest ona odpowiednia zarówno do złuszczania skóry w warunkach domowych, ale także sprawdzi się doskonale jako kontynuacja zabiegów profesjonalnych.

Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami

Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami z jednej strony działa biostymulująco, z drugiej – złuszczająco. To dzięki zawartym w nim kwasom o dużej cząsteczce. Wskazaniem do stosowania jest każdy rodzaj cery, niezależnie od wieku. Efekty, jakie możemy uzyskać przy regularnym stosowaniu kremu, to wyrównany koloryt skóry, spłycenie drobnych zmarszczek oraz wzrost nawilżenia.

Krem z kwasami

Krem z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym

Kolejnym kosmetykiem w tej serii jest Krem z kwasem pirogronowym, azelainowym i salicylowym. Wielowymiarowe działanie preparatu sprawia, że jest on odpowiedzią na problemy skórne, takie jak: starzenie, niedoskonałości, zaskórniki, przebarwienia. To wszystko dzięki zawartości w kremie kwasu pirogronowego, jednego z najbardziej skutecznych związków eksfoliujących stosowanych w kosmetologii. 

Nie zapomnij o nawilżaniu!

Podczas stosowania kosmetyków złuszczających chemicznie bardzo ważna jest również dbałość o odpowiednie nawilżanie skóry. Każda skóra potrzebuje nawilżenia, ale jeśli sięgamy po kosmetyki, które wpływają na ograniczenie wydzielania sebum (np. kosmetyki z kwasem salicylowym, krem z kwasem pirogronowym) jest to szczególnie ważne. Niestety podczas kuracji kwasowych zdarza się nam bagatelizować ten istotny aspekt. Bez zachowania odpowiedniego stopnia nawilżenia nasza skóra staje się szorstka, towarzyszy jej uczucie napięcia i dyskomfortu. Aby odpowiednio wybrać kosmetyk nawilżający, należy wziąć pod uwagę porę roku, aktualny stan skóry, osobiste preferencje oraz skład. W INCI produktu szukajmy dwóch rodzajów składników: hydrofilowych i hydrofobowych. Taka kombinacja pozwoli z jednej strony na wiązanie wilgoci w naskórku, a z drugiej na zapobieganie transepidermalnej utracie wody.

Nawilżenie jest nierozerwalnym elementem podczas kuracji kwasowej. Bez zachowania odpowiedniego poziomu nawilżenia, skóra nabierze niekorzystnego wyglądu i kuracja kwasami w naszym odczuciu zakończy się fiaskiem. Pamiętajmy zatem, aby dbać odpowiednio o naszą skórę podczas stosowania kwasów. Kosmetykiem, który długotrwale nawilża i skutecznie kumuluje wodę w naskórku jest Krem intensywnie nawilżający. W składzie znajdziemy między innymi glikozaminoglikany, estry masła shea czy d-panthenol. Skóra po użyciu jest miękka i elastyczna, a dodatkowo dzięki lekkiej konsystencji kosmetyk ten sprawdzi się także do użycia pod makijaż.

PRO
CARE

Profesjonalne kosmetyki do zadań specjalnych

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Agata Rybak

Agata Rybak

Kosmetolog, szkoleniowiec

Pasjonatka świata beauty z wieloletnim doświadczeniem w branży na rożnych płaszczyznach. Stale poszerza swoją wiedzę i z ogromnym zainteresowaniem śledzi wszystko, co dzieje się na rynku kosmetycznym. 

Prywatnie miłośniczka treningu siłowego oraz makijażu artystycznego.