Krem z filtrem dla skóry z przebarwieniami

2024-04-25 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Krem z filtrem dla skóry z przebarwieniami

2024-04-25 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Jednymi z najbardziej powszechnych defektów estetycznych na skórze są przebarwienia. Dotykają one 30% kobiet po 30 roku życia i aż 90% kobiet po 50 roku życia. Przebarwienia mogą mieć różnią etiologię i kolor: od czerwieni, przez odcienie żółci i niebieskości, aż po brązy. Zmiany te powstają w wyniku wieloetapowego i złożonego procesu, jednak najważniejszym czynnikiem predysponującym jest promieniowanie UV. Z tego względu najbardziej istotną profilaktyką przed powstawaniem i pogłębianiem się przebarwień jest stosowanie kremu z filtrem.

Jaki krem z filtrem wybrać?

Krem z filtrem, aby skutecznie ograniczać ryzyko powstawania przebarwień, powinien zapewniać wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Ważne jest również, aby preparat działał szerokopasmowo, przeciw promieniowaniu UVB i UVA. Nowoczesne kosmetyki fotoochronne poza ich zasadniczą funkcją, posiadają także składniki mające właściwości rozjaśniające przebarwienia. Przykładem takiej substancji jest niacynamid, który utrudnia transport pigmentu (melaniny) z melanocytów do komórek naskórka. Innym ciekawym składnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest karnozyna. Jest to dipeptyd, który chroni i naprawia komórki uszkodzone pod wpływem promieniowania UV. Dodatkowo posiada silne właściwości antyoksydacyjne. Jest to istotne ponieważ skóra obarczona nadmierną ilością wolnych rodników jest osłabiona, przez co bardziej podatna na powstawanie przebarwień. Ponadto karnozyna ma także właściwości anti aging, co wpływa na zmniejszenie skutków fotostarzenia.

Ochrona przed słońcem i rozjaśnianie przebarwień w jednym

Tonujący krem z SPF 50 oprócz szerokiego spektrum ochrony przed promieniowaniem (UVA, UVB, IR, blue light) posiada również w swoim składzie karnozynę i niacynamid. Substancje te redukują już istniejące przebarwienia i zmniejszają skłonność do ich nawracania. Krem ma lekką, niekomedogenną formułę oraz świetliste wykończenie z lekkim kolorem. Nadaje to skórze efekt glow z równoczesnym wyrównaniem kolorytu.

Z każdym dniem słońce coraz intensywniej oddziałuje na naszą skórę. Dlatego tak ważne jest, by regularnie aplikować krem z filtrem. Jeśli masz tendencję do powstawania przebarwień, a Twoja cera ma nierównomierny koloryt to do codziennego stosowania wybierz Tonujący krem SPF 50, który będzie nie tylko zapobiegał powstawaniu niechcianych plan na skórze, ale również będzie rozjaśniał te już istniejące.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Agata Rybak

Agata Rybak

Kosmetolog, szkoleniowiec

Pasjonatka świata beauty z wieloletnim doświadczeniem w branży na rożnych płaszczyznach. Stale poszerza swoją wiedzę i z ogromnym zainteresowaniem śledzi wszystko, co dzieje się na rynku kosmetycznym. 

Prywatnie miłośniczka treningu siłowego oraz makijażu artystycznego.