Krem pod oczy z kofeiną – pogromca cieni i obrzęków wokół oczu

2023-01-17 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Krem pod oczy z kofeiną – pogromca cieni i obrzęków wokół oczu

2023-01-17 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Kawa o poranku rozbudza i pobudza do działania. To dzięki zawartości kofeiny, która wykorzystywana jest również w kosmetyce. Składnik ten stosowany jest często w preparatach wyszczuplających i antycellulitowych, jednak ma także inne właściwości. Krem pod oczy z kofeiną, to również skuteczny sposób na walkę z obrzękami i cieniami na skórze wokół oczu.

Zadbaj o okolicę oczu

Skóra wokół oczu wymaga troskliwej pielęgnacji. Jest cieńsza niż na pozostałych partiach twarzy, ma większą skłonność do przesuszania, a do tego ze względu na ułożenie mięśni, jest szczególnie narażona na pojawianie się zmarszczek mimicznych. Ponadto, właśnie ta okolica może wpływać na to, że jesteśmy postrzegani jako przemęczeni!

Ze względu na mniejszą podściółkę tłuszczową, skóra wokół oczu jest szczególnie podatna na uwidacznianie się naczyń krwionośnych, w obiegowej opinii znanych jako „cienie pod oczami”. Dodatkowo, w tej okolicy mogą tworzyć się opuchnięcia. W obu przypadkach pomocny będzie krem lub serum pod oczy z kofeiną, która ma zdolność do pobudzania mikrokrążenia.

Krem z kofeiną – dla kogo?

Czasami miewasz okresy, kiedy śpisz mniej, a zmęczenie i sytuacje stresowe odbijają się na wyglądzie Twojej cery? Jeśli tak, to zadbaj o to, by w Twojej pielęgnacji znalazł się krem z kofeiną do twarzy i pod oczy. Najlepszy będzie taki, który dodatkowo nawilży, wygładzi i uelastyczni naskórek, co w połączeniu z antyoksydacyjnymi właściwościami kofeiny będzie świetnym działaniem przeciwzmarszczkowym.

Domowy masaż na opuchnięcia pod oczami

Jeśli masz skłonność do opuchnięć w okolicy oczu to codziennie rano pobudź krążenie limfy poprzez wykonanie automasażu. Pamiętaj, aby zacząć od delikatnych ucisków „aktywujących” węzły chłonne nadobojczykowe, węzły szyjne boczne oraz węzły przyuszne. Pierwszy efekt zobaczysz od razu. Jednak dopiero codziennie wykonując masaże, odkryjesz jak wspaniale wpłyną na wygląd skóry!

Stosowanie kosmetyków z kofeiną pod oczy pobudza mikrokrążenie i obkurcza naczynia krwionośne. Dlatego obrzęki i cienie stają się mniej widoczne. Ważne jest jednak, aby stosować je regularnie.

KREM Z KOFEINĄ

Skuteczna redukcja obrzęków i cieni wokół oczu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog

W firmie Bandi pracuje już od ponad 10-ciu lat! Czuwa nad bieżącą ofertą marki, jest na bieżąco z trendami w branży, pracuje m.in. nad nowościami dla Was. Znacie już ją może z LIVE’ów ze strony facebook Bandi Cosmetics i filmów na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z pasją i nieustającą ekscytacją uwielbia odkrywać nowe możliwości kosmetyki. Znajdziecie jej porady pielęgnacyjne w pismach kobiecych a kosmetyczki i kosmetolodzy mogą znać ją także z wykładów, które gościnnie prowadzi na kongresach kosmetologicznych.