Jak bezpiecznie złuszczać skórę latem?

2021-07-01 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Jak bezpiecznie złuszczać skórę latem?

2021-07-01 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Nieestetycznie odstające „suche skórki” i zanieczyszczone ujścia gruczołów łojowych to zmora wielu osób, szczególnie latem. Co robić, by uniknąć tego typu problemów? Złuszczać skórę! Zadbaj o promienny wygląd twarzy i włącz do swojej pielęgnacji peeling, który pozwoli ci się rozprawić z wieloma problemami. Jak bezpiecznie złuszczać skórę latem? To proste, wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednio dobrany kosmetyk, może to być np. peeling enzymatyczny.

Regularne złuszczanie warstwy rogowej naskórka powinno stanowić jeden z najważniejszych elementów prawidłowej pielęgnacji cery. Zabieg ten sprawi, że skóra zyska zdrowy blask i promienny wygląd.

Peeling enzymatyczny – dla każdego rodzaju cery

Peeling enzymatyczny to produkt, który jak sama nazwa wskazuje, zawiera enzymy. To właśnie one odpowiadają za rozpuszczanie martwych komórek naskórka oraz sprawiają, że skóra po umyciu staje się gładka i dokładnie oczyszczona. Co szczególnie istotne, przy korzystaniu z kosmetyków zawierających enzymy nie ma konieczności pocierania twarzy, w ten sposób unika się podrażnień oraz niepotrzebnego roznoszenia bakterii.

Delikatny peeling enzymatyczny sprawdzi się u posiadaczy każdego typu cery, w szczególności docenią go osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień lub trądzikową. Tego typu produkt nie tylko skutecznie usunie martwy naskórek, lecz także pobudzi odnowę komórkową, twarz stanie się świetlista i dokładnie oczyszczona.

Peeling enzymatyczny

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Wiele osób, szczególnie młodych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z prawidłową pielęgnacją skóry, może się zastanawiać, jak stosować peeling enzymatyczny. Przede wszystkim, kosmetyk należy nakładać na oczyszczoną cerę, po przeprowadzonym demakijażu i umyciu twarzy za pomocą żelu lub pianki. Następnie twarz pokrywa się grubą warstwą kosmetyku, oczywiście omijając okolice oczu. Peeling powinien pozostać na skórze przez kilkanaście minut – dokładny czas działania opisany jest na opakowaniu. Pamiętaj, by zawsze dokładnie zmyć kosmetyk letnią wodą oraz zastosować standardową pielęgnację, np. nałożyć serum lub krem.

Peeling możesz stosować nawet dwa czy trzy razy w tygodniu. Pamiętaj, by zawsze obserwować swoją skórę i dopasowywać zabiegi pielęgnacyjne czy kosmetyki do jej aktualnych potrzeb.

Pamiętaj o filtrach

Peeling enzymatyczny nie uwrażliwia skóry na działanie słońca. Nie znaczy to jednak, że można zapominać o kosmetykach z filtrem przeciwsłonecznym. Kremy z filtrami UVA i UVB powinny stanowić obowiązkowy element każdej porannej pielęgnacji, pamiętaj o ich codziennym nakładaniu nie tylko latem, czy w czasie urlopu, lecz przez cały rok.

PEELING ENZYMATYCZNY

Sposób na letnie złuszczanie skóry

2 komentarze

  1. Bardzo przydatny wpis 🙂

    Odpowiedz
    • Dziękujemy 🙂

      Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.