Higiena nasza codzienna

2020-03-19 | Aneta Dzięcielewska, Autorzy

Higiena nasza codzienna

2020-03-19 | Aneta Dzięcielewska, Autorzy

W ostatnich dniach bardzo wiele mówi się na temat higieny. Głównie pod kątem dbania o redukcję bakterii i wirusów ze skóry naszych dłoni. To doskonały czas, żeby wspomnieć także o higienie jaką powinnyśmy zachowywać w codziennych życiu nazwijmy je „pielęgnacyjnym”:)

Pośrednia higiena skóry twarzy

Jak zapewne większość z Was wie, jesteśmy marką kosmetyczną która stara się wspierać Was w codziennej pielęgnacji na różne sposoby. Możecie liczyć na bezpłatne porady naszego eksperta, wystarczy napisać zapytanie pielęgnacyjne na kosmetolog@bandi.pl. Na naszym kanale na YT oraz w mediach społecznościowych przekazujemy treści o surowcach kosmetycznych, kosmetykach które są dla jakiej cery najlepsze.

Jest jednak temat, który nie był do tej pory przez nas poruszany. HIGIENA akcesoriów, które codziennie stosujecie. Jak czyścić pędzle do makijażu i gąbeczki do oczyszczania? Pisaliśmy już o prawidłowym oczyszczaniu skóry tu, znajdziecie też informacje o mikrobiomie tu i tu. Wiemy wszyscy jak ważne jest prawidłowe oczyszczanie skóry (usuwanie makijażu, nadmiaru sebum i wraz z nim zanieczyszczeń w tym m.in. wirusów, grzybów, kurzu…). Kiedy już mamy skórę twarzy tak dobrze umytą, nagle… dotykamy ją nieprzygotowanymi dłońmi albo akcesoriami, na których siedzi całe mnóstwo drobnoustrojów.

Co zrobić, aby nasze dłonie i przedmioty, których często dotykamy – nie były siedliskiem niepożądanych drobnoustrojów pokazuje w filmie jedna z vlogerek, przerabiając nasze kosmetyki na domowe sanitizery:

Kilka praktycznych wskazówek

Czyszczenie pędzli do makijażu powinno odbywać się regularnie. To samo dotyczy szczoteczek (z włosiem) czy gąbeczek. Najlepiej byłoby robić to po każdorazowym użyciu – a już na pewno, jeśli pędzelkiem z korektorem tuszujecie zmianę bakteryjną. Jak to zrobić? Myjcie akcesoria wodą z mydłem a następnie dezynfekujcie np. za pomocą specjalnie do tego przeznaczonymi płynami.

Jeśli Wasze akcesoria znajdują się zazwyczaj na odsłoniętych półkach również dezynfekujcie je przed użyciem, nawet jeśli wydają się być czyste. Osiada na nich kurz i zanieczyszczenia unoszone w powietrzu.

Nasze dłonie mają częsty kontakt z przedmiotami a tym samym drobnoustrojami. Pamiętajmy więc, aby nie dotykać ich wewnętrzną stroną do twarzy. Warto też nosić przy sobie mokre chusteczki lub żel przeciwbakteryjny (są takie, które działają przeciwbakteryjnie po wmasowaniu w skórę, nie wymagają użycia wody).

Korzystacie z testerów kosmetyków pielęgnacyjnych w sklepach? Zastanówcie się, kto mógł je używać wcześniej i w jaki sposób to robił… Najlepiej, aby testery miały opakowania typu „airless”.

Przed demakijażem i/lub myciem skóry twarzy – umyjcie dłonie.

Skóra twarzy już umyta? Osuszcie ją jednorazowym, papierowym ręcznikiem.

A Wy? Jakie czynności higieniczne macie w zwyczaju? Podzielcie się nimi koniecznie!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka wielu publikacji w prasie branżowej, prelegent licznych wystąpień na kongresach branżowych

Na co dzień czuwam nad bieżącą ofertą BANDI, testuję, badam, śledzę trendy i pracuję nad nowościami dla Was! Prowadzę również LIVE’y na stronach Bandi Cosmetics i filmy na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z nieustającą ekscytacją uwielbiam odkrywać nowe możliwości kosmetyki - to moja pasja! Piszę porady, artykuły, prowadzę również wykłady na różnego typu spotkaniach i kongresach kosmetologicznych. Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, którym poświęcam większość wolnego czasu!