Włosy – jak zadbać o nie jesienią?

2020-12-01 | Angelika Sapińska, Pielęgnacja i kosmetyki

Włosy – jak zadbać o nie jesienią?

2020-12-01 | Angelika Sapińska, Pielęgnacja i kosmetyki

Po okresie letnim nasze włosy niestety często nie są w dobrej kondycji. Dlatego jesienią musimy szczególnie skupić się na ich regeneracji, a jednocześnie przygotować je na nadchodzącą zimę. Jak zatem najlepiej o nie zadbać?

Pielęgnacja skóry głowy a włosy

Pielęgnacja włosów powinna zaczynać się od pielęgnacji skóry głowy. Stosowanie regularnie peelingów przeznaczonych do tej strefy pomoże nam zebrać nadmiar zrogowaciałego naskórka, jednocześnie przygotowując skórę do wchłaniania składników aktywnych z innych stosowanych preparatów. Po lecie często skóra głowy jest nadmiernie wysuszona, a jesienią dodatkowo suszymy włosy suszarką, co też negatywnie wpływa na stan skóry. Dlatego ważne jest, by stosować też wcierki nawilżające i regenerujące, dzięki czemu wyeliminujemy suchość skóry i włosów a także włosy będą mniej podatne na uszkodzenia.

Jakie preparaty do włosów wybierać?

Nawilżenie, nawilżenie i jeszcze raz nawilżenie! Podstawowym błędem jaki często popełniamy jest nadmierne przesuszanie skóry głowy z obawy przed przetłuszczaniem się włosów. Często wynikiem tych działań jest jednak nadmierna produkcja sebum. Do mycia należy używać szamponów, które posiadają delikatne substancje myjące i nie sprawią, że włosy będą wysuszane. Preparaty, które stosujemy powinny zawierać składniki regenerujące i nawilżające np. prowitaminę B5 (d-pantenol).

Czy maska jest obowiązkowa?

Wiele osób uważa, że stosowanie masek nie jest konieczne dla naszych włosów. Jednak po lecie włosy są matowe, łamliwe, przesuszone od słońca, a maska pomoże nam poprawić ich kondycję. Ich zadaniem jest osłanianie włosa i zabezpieczanie przed działaniem czynników zewnętrznych oraz wnikanie w uszkodzenia zlokalizowane w obrębie struktury włosa. Czyniąc włos bardziej elastycznym jednocześnie zwiększamy jego odporność. Dlatego naszym cotygodniowym rytuałem powinien być zabieg stosowania maski.

Jak wspomóc włosy?

W okresie jesieni wiatr nabiera na sile, a niskie temperatury stają się codziennością. Przy takiej pogodzie zakładamy coraz częściej szaliki, jednak czapki dalej leżą gdzieś w kącie. Rozpuszczone włosy łatwo się wtedy plączą. Niestety sam problem z rozczesywaniem ich później to nie jedyne zmartwienie. Stan włosów ulega pogorszeniu, niszczą się i łamią. W takich momentach powinniśmy upinać włosy w kok bądź zaplatać warkocze. Kiedy na zewnątrz będzie już naprawdę zimno warto nosić czapkę, która dodatkowo ochroni skórę głowy i cebulki włosów przed przemarznięciem.

TRICHO ESTHETIC

Profesjonalna pielęgnacja włosów i skóry głowy

11 komentarzy

  1. Artykuł bardzo ciekawy, na pewno wprowadzę peeling do pielęgnacji skóry głowy a jeśli chodzi o wcierki to moim numerem 1 jest Tricholotion 🙂 Zużyłam już kilka opakowań.

    Odpowiedz
    • Miło to słyszeć 🙂

      Odpowiedz
  2. Bardzo przydatny artykuł! 🙂

    Odpowiedz
  3. Świetny tekst, mnóstwo przydatnych informacji. Stosuje już Wasz peeling ale zaopatrze się jeszcze w ekstrakt nawilżający żeby dobrze zadbać o swoją skórę głowy.

    Odpowiedz
    • Z pewnością w okresie jesienno-zimowym będzie to dobry wybór 🙂

      Odpowiedz
  4. Świetne porady. Nie zdawałam sobie sprawy, że peeling jest taki ważny. Chyba w tym roku już najwyższa pora porządnie zadbać o włosy.

    Odpowiedz
    • Piękne włosy zawsze zaczynają się od zdrowej skóry głowy, a peeling jest niezbędnym elementem jej pielęgnacji 🙂

      Odpowiedz
  5. Bardzo ciekawy artykuł 🙂 na pewno zastosuję się do tych wskazówek

    Odpowiedz
  6. Bardzo przydatny artykuł 🙂
    Super!

    Odpowiedz
  7. Super artykuł, krótki a zarazem treściwy i odpowiadający dosadnie na pytania. Do tej pory nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak peeling na skórę głowy. Na pewno wypróbuje te produkty, bo moje włosy po farbowaniu strasznie się plączą podczas mycia i bardzo ciężko je rozczesać. Mam nadzieję, że wreszcie coś będzie w stanie je odpowiednio nawilżyć. 🙂

    Odpowiedz
    • Wiele problemów z włosami jest związanych brakiem regularnego wykonywania peelingu. To tak jak ze skórą twarzy, która również potrzebuje regularnego złuszczania.

      Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Angelika Sapińska

Angelika Sapińska

Kosmetolog, szkoleniowiec

Ukończyłam kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Obecnie jestem jeszcze na studiach magisterskich na kierunku Marketing i Zarządzanie.

Odkąd pamiętam chciałam być kosmetologiem, żeby pomagać ludziom zyskiwać większą pewność siebie poprzez piękny wygląd skóry.

Prywatnie uwielbiam podróżować, odkrywać nowe miejsca i poznawać ludzi.