Well-aging – nowe spojrzenie na proces starzenia się skóry

2023-05-23 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Well-aging – nowe spojrzenie na proces starzenia się skóry

2023-05-23 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Proces starzenia się skóry jest naturalnym zjawiskiem o charakterze postępującym. Jest to stan fizjologiczny, nie patologiczny, który dotyka każdego z nas. Niestety presja otoczenia, wpływ social mediów niejednokrotnie wywołuje szereg kompleksów związanych ze zmianami zachodzącymi w naszym organizmie wraz z upływającym czasem. Skutkuje to stygmatyzowaniem osób dojrzałych, klasyfikując je jako mniej atrakcyjne. Założenie „anti aging”, które obserwujemy dookoła szczególnie w branży beauty niesie w swoim przekazie walkę. Jest to nierówna walka, bo przeciwnikiem jest czas.  
 
Zdając sobie sprawę z nieuniknionych skutków upływającego czasu zaczęto poszukiwać racjonalnego podejścia do procesu starzenia się skóry. W ten sposób zapoczątkowany został trend well aging, którego założeniem jest zdroworozsądkowe podejście do zmian związanych ze starzeniem. Założenia well aging stanowią kontrwagę dla tradycyjnego anti aging. Podpowiadają, by nie próbować cofać czasu, ale jak utrzymywać skórę w dobrej kondycji przez długie lata. Dojrzałość nie jest czymś niewłaściwym, a wręcz przeciwnie. Dodaje uroku, klasy i wdzięku. Dzięki mądremu korzystaniu z dostępnych dóbr kosmetologii i medycyny estetycznej możliwe jest utrzymanie skóry w doskonałej jakości do późnych lat. Nie bez znaczenia pozostaje także aktywny tryb życia, zbilansowana dieta oraz wyeliminowanie używek.  

Biostymulacja skóry dzięki profesjonalnym zabiegom

Trend Well Aging stał się inspiracją do zmiany podejścia również w przemyśle kosmetycznym. Zaczęto sięgać po metodę autoregeneracyjną jaką jest biostymulacja skóry. Jej zadaniem jest pobudzanie mechanizmów, które naturalnie występują w naszym organizmie, ale ulegają spowolnieniu wraz z wiekiem. W przypadku biostymulacji istotne jest to, że efekt który uzyskujemy jest zauważalny, a zarazem naturalny, ponieważ nie zmienia rysów twarzy. Inspirując się tym trendem wprowadziliśmy do naszej oferty profesjonalnej Ampułki biostymulujące z BIO-Placentą, których zadaniem jest stymulowanie skóry do pracy oraz stopniowe poprawianie jej kondycji. W efekcie można zaobserwować spłycenie zmarszczek oraz poprawę gęstości i owalu skóry. Działanie BIO-Placenty w ampułkach uzupełnia karnozyna i ultraniskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Z zabiegów wykorzystujących Ampułki biostymulujące możecie skorzystać w naszych Salonach Partnerskich.

Well aging – pielęgnacja skóry w zgodzie z jej naturalnymi potrzebami

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym stanowią istotny element w pracy ze skórą. Niemniej jednak ważne jest, by uzyskane efekty podtrzymywać przy pomocy pielęgnacji domowej. Odpowiednio dobrane postępowanie okołozabiegowe poprowadzone w korelacji z zaproponowanymi działaniami ze strony profesjonalisty przyniesie najlepsze efekty.

Linia Well aging została stworzona, aby dbać o kondycję i jakość skóry. Jest ona bogata w składniki aktywne takie jak: heksapeptyd biomimetyczny, owoc długowieczności, bio żeń-szeń kompleks czy kolagen roślinny. Połączenie takich substancji skutecznie wpływa na zwiększenie elastyczności i gęstości skóry, zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz poprawę jej kolorytu i poziomu nawilżenia. Cała linia Well aging jest zgodna z nutrem well being, który wskazuje na wagę dobrostanu umysłu w codziennym życiu. Podążając tym tropem linia Well aging stała się również linią holistyczną, która urzeka konsystencjami, sensoryką i zapachami, przy jednoczesnej wysokiej skuteczności.  

Well aging

Well aging stanowi przyszłość w podejściu do procesu starzenia się. Otwiera umysł na racjonalne i mądre spojrzenie na upływający czas. Wyklucza dążenie za czymś do jest niedoścignione i eliminuje tym samym niepokojące zjawisko „No Age”, w którym dojrzałe kobiety starają się za wszelką cenę cofać czas, co często skutkuje skutkami ubocznymi oraz karykaturalnymi efektami. Well aging to rewolucyjne zmiany w podejściu zarówno do naszego wyglądu zewnętrznego, jak i stanu psychicznego. Jest to przełomowy trend, będący metodą na długoterminową akceptację swojego wyglądu, poprzez wydobywanie tego co najpiękniejsze w każdej nas. 

WELL AGING

Pielęgnacja skóry w zgodzie z naturalnymi jej potrzebami

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Agata Rybak

Agata Rybak

Kosmetolog, szkoleniowiec

Pasjonatka świata beauty z wieloletnim doświadczeniem w branży na rożnych płaszczyznach. Stale poszerza swoją wiedzę i z ogromnym zainteresowaniem śledzi wszystko, co dzieje się na rynku kosmetycznym. 

Prywatnie miłośniczka treningu siłowego oraz makijażu artystycznego.