Twarz pełna emocji

2019-03-20 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Twarz pełna emocji

2019-03-20 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Poznajcie nową linię kosmetyków Anti Aging Care. Dzięki tej linii usunięcie między innymi zmarszczek mimicznych, bo przecież nie jesteśmy w stanie przestać się uśmiechać. 🙂

Anti Aging Care

Zmarszczki mimiczne

Pojawiają się jako pierwsze, mogą być widoczne już od około 25 roku życia. Ściśle związane są z naszą mimiką. Na ich utrwalenie wpływa w późniejszych latach zmniejszenie ilości kwasu hialuronowego, spadek elastyczności i zdolności do „odkształcania się” skóry. Nie jest możliwe całkowite wyeliminowanie okazywania emocji. Można jednak skutecznie opóźnić powstanie zmarszczek mimicznych, a także zmniejszyć widoczność już istniejących.

Jakie kosmetyki?

Warto używać produkty, które będą wpływały odprężająco na skórę. Doskonale sprawdzają się kremy z neuropeptydami, które określane są
jako kosmetyczna pseudobotulina. Dlaczego? Skutecznie wpływają na hamowanie impulsów uwalnianych z komórek nerwowych do mięśni,
przez co te kurczą się mniej intensywnie. To doskonała profilaktyka, a także aktywna pielęgnacja przeciwko miostarzeniu.

Sekret skuteczności

Ważny jest rodzaj peptydu, jego stężenie, a także systematyczność używania kosmetyku, który go zawiera. Zmarszczki mimiczne ulegną zmniejszeniu, jeśli dostarczymy skórze peptydy – regularnie dwa razy dziennie przez okres min. 2- 3 miesięcy. To bardzo ważne, aby zarówno na dzień jak i na noc stosować produkty zmniejszające skórne objawy częstego napinania się mięśni twarzy.

Profilaktyka – przykłady

Mrużenie oczu

Unikaj zbyt częstego, długotrwałego mrużenia oczu. Zwracaj uwagę jaką masz minę w czasie czytania książki, przeglądania informacji w smartfonie, czy w trakcie pracy przed komputerem. Latem korzystaj z okularów przeciwsłonecznych z filtrem, co zmniejszy odruchowe przymykanie powiek.

Nawilżanie

Używaj kosmetyków silnie nawilżających – zmarszczki mimiczne szybciej utrwalają się na podłożu suchej i przesuszonej skóry.

Promienie uv

Chroń skórę przed promieniami UV, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Anti Aging Care

Anti Aging-Care to skuteczna linia przeciwdziałająca pierwszym oznakom starzenia się skóry, takim jak zmarszczki mimiczne i te wynikające z przesuszenia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

kosmetolog, w BANDI od ponad 10 lat

Na co dzień czuwam nad bieżącą ofertą BANDI, testuję, badam, śledzę trendy i pracuję nad nowościami dla Was! Prowadzę również LIVE’y na stronach Bandi Cosmetics i filmy na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z nieustającą ekscytacją uwielbiam odkrywać nowe możliwości kosmetyki - to moja pasja! Piszę porady, artykuły, prowadzę również wykłady na różnego typu spotkaniach i kongresach kosmetologicznych. Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, którym poświęcam większość wolnego czasu!