Trehaloza – dwucukier o niezwykłych właściwościach

2020-06-02 | Emilia Wilczyńska, Surowce i szczypta chemii

Trehaloza – dwucukier o niezwykłych właściwościach

2020-06-02 | Emilia Wilczyńska, Surowce i szczypta chemii

Trehaloza jest naturalnym dwucukrem, składającym się z dwóch cząsteczek glukozy. Występuje m.in. w drożdżach, bakteriach, grzybach, bezkręgowcach oraz roślinach pustynnych.

Ciekawostka

Substancja ta pozwala na przetrwanie organizmom ciężkich warunków środowiskowych, takich jak ekstremalnie niska temperatura czy odwodnienie. Źródła literaturowe podają, że róża jerychońska, dzięki zmagazynowanej trehalozie, potrafi przetrwać wiele lat mając zaledwie 1% wody!

Trehaloza nawilża

Trehaloza wykazuje bardzo dobre działanie nawilżające na skórę. Jest to związane z tym, że substancja ta odzwierciedla skład NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego, który znajduje się w naskórku. Z wiekiem oraz pod wpływem składników działających drażniąco na skórę, takich jak silne środki powierzchniowo czynne czy alkohol, dochodzi do zmniejszenia ilości NMF. W rezultacie nasza skóra staje się przesuszona, łuszcząca i napięta. Trehaloza świetnie naśladuje cukry zawarte w NMF, efektywnie wiążę wodę, tym samym przywracając prawidłowe nawilżenie skóry.

Trehaloza jest jednym ze składników Kremu odżywczo-nawilżającego Hydro Care

Trehaloza chroni

Przedstawiany disacharyd ma również właściwości obronne, dzięki którym chroni on ważne składniki komórkowe. W jaki sposób? Trehaloza tworzy swojego rodzaju układy, których zadaniem jest ochrona struktur molekularnych przed zniszczeniami i uszkodzeniami. Jej naturalne właściwości obronne zapobiegają tym samym uszkodzeniom skóry oraz włosów przez czynniki zewnętrzne, takie jak: promieniowanie UV, substancje drażniące czy zanieczyszczenia środowiska. Trehaloza chroni przed odwodnieniem także komórki skóry właściwej – fibroblasty, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu.

Dla kogo polecana?

Właściwości trehalozy sprawiają, że dwucukier ten bardzo dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej, odwodnionej, wystawionej na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. W naszych produktach trehalozę możecie znaleźć w: toniku mikrobiomowym, produktach z linii EcoFriendly Care oraz w kremie odżywczo-nawilżającym.

KOSMETYKI
Z TREHALOZĄ

Głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Emilia Wilczyńska

Emilia Wilczyńska

Technolog

Z wykształcenia jestem magistrem chemii kosmetycznej specjalizującym się w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Kosmetyki od zawsze były w kręgu moich zainteresowań, dzięki pracy w BANDI mogę pogodzić pracę ze spełnianiem swojej pasji! W BANDI zajmuję się głównie tworzeniem nowych kosmetyków oraz przenoszeniem skali laboratoryjnej produkcji na skalę przemysłową. W mojej pracy najbardziej lubię różnorodność zadań oraz wyzwania z jakimi spotykam się na co dzień.

W wolnych chwilach lubię aktywnie spędzać czas na zajęciach zumby oraz spełniać się twórczo w DIY.