Top 5 kosmetyków idealnych na lato!

2021-06-03 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Top 5 kosmetyków idealnych na lato!

2021-06-03 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Latem Twoja skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych, a wysokie temperatury sprawiają, że szybciej traci wodę. By zadbać o nią w tym szczególnym czasie, dobrze wyposażyć swoją torebkę w kosmetyki idealne na lato.

Przede wszystkim ochrona przed słońcem

Promienie słoneczne docierają w głąb skóry, wzmagając produkcję wolnych rodników i enzymów rozkładających białka. To z kolei doprowadza do zmniejszenia ilości włókien kolagenowych i elastynowych. W efekcie Twoja skóra traci swoją jędrność i gęstość, a na jej powierzchni powstają zmarszczki. Nadmierna produkcja barwnika może także skutkować powstawaniem przebarwień. Aby tego uniknąć i uchronić  skórę przed fotostarzeniem, wśród kosmetyków stosowanych latem powinien się znaleźć krem z filtrem.

Jak wybrać odpowiedni krem z filtrem? Przede wszystkim dobierając go do stanu cery i jej potrzeb. W przypadku skóry mieszanej i tłustej doskonale sprawdzi się PMF Ochronny krem nawilżający SPF 20, który ma niezwykle lekką konsystencję a poza ochroną przed promieniowaniem UV zapewni skórze również odpowiednie nawilżenie.  Dla cer wrażliwych i delikatnych lepszym rozwiązaniem będzie natomiast Mineralny krem ochronny SPF30 tonujący. Jest to preparat, który zawiera w składzie filtry fizyczne, które pozostając na powierzchni naskórka jak lustro odbijają promieniowanie UV, a także fitoceramidy wzmacniające funkcje barierowe skóry.

Nawilżające kosmetyki na lato

Wysoka temperatura powoduje wzmożoną przeznaskórkową utratę wody. Chcąc chronić swoją skórę, warto spożywać odpowiednie ilości płynów i stosować kosmetyki intensywnie nawilżające. Dobrze, by zawierały kwas hialuronowy, który jest jedną z najskuteczniejszych substancji wiążących wodę. Latem idealnie sprawdzą się kremy nawilżające o lekkiej, nietłustej konsystencji jak: Krem intensywnie nawilżający i Emulasja silnie nawilżająca. Stosując te produkty regularnie, przez dłuższy czas, zapewniasz sobie poprawę kumulacji wody w naskórku i wzrost elastyczności i jędrności skóry. Ochronisz ją również przed tzw. zmarszczkami z przesuszenia.

Nawilżające kosmetyki na lato

Kosmetyki na lato z witaminą C

Kosmetyki z witaminą C to świetne rozwiązanie, po które spokojnie możesz sięgać również latem. Zwróć tylko uwagę na formę witaminy C, którą wybierasz. Może to być np. tetraizopalmitynian askorbylu, który jest wyjątkowo skuteczny w pielęgnacji skóry, a przy tym nie uwrażliwia jej na działanie słońca.  Witamina C stosowana w kosmetykach chroni komórki skóry przed wolnymi rodnikami, pobudza produkcję nowych włókien kolagenu, hamuje nadmierną produkcję melaniny, ograniczając w ten sposób ryzyko powstawania przebarwień. Jest to więc must have letniej pielęgnacji.

Nawilżać i chronić, to główne zadanie kosmetyków polecanych na lato. Pamiętaj o nich kompletując swoją letnią kosmetyczkę.

ANTI DRY

Intensywne nawilżanie skóry latem

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.