Szampon do włosów czy skóry głowy – jak dobierać?

2022-11-17 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Szampon do włosów czy skóry głowy – jak dobierać?

2022-11-17 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Dobrej jakości kosmetyk myjący powinien nie tylko skutecznie oczyszczać skórę głowy i włosy, ale także je kondycjonować. Co to znaczy? Na co zwrócić uwagę wybierając szampon do włosów?

Aby włosy były piękne trzeba zadbać o skórę głowy!

Włosy są w grupie tzw. przydatków skórnych. Wyrastają ze skóry i to właśnie od jej kondycji wiele zależy. Działając odpowiednimi składnikami na skórę głowy możemy np. wpłynąć na szybszy wzrost włosów, redukcję nadmiernego wypadania, większą odporność na pociągnięcia, nasilenie i szybkość ich przetłuszczania się, już nie wspominając o redukcji objawów łupieżu. Dlatego wybierając szampon warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zawarte w nim składniki aktywne, które będą działać na skórę głowy.

Przeciw wypadaniu włosów

Co powinien zawierać szampon, aby włosy były bardziej gęste i wypadało ich mniej? Niezastąpiony będzie stymulator wzrostu włosa. Ten jeden składnik działa wielokierunkowo. Pobudza wzrost, zwiększa gęstość włosów oraz przeciwdziała ich nadmiernemu wypadaniu (dotyczy zarówno utraty włosów typu męskiego jak i żeńskiego). Swoją skuteczność zawdzięcza kompleksowemu działaniu na główne przyczyny przerzedzenia włosów. Wzmacnia cebulki, usprawnia mikrokrążenie skóry głowy, spowalnia starzenie się mieszków włosowych. Redukuje przedwczesną i nadmierną utratę włosów (także na tle hormonalnym – DHT). Sprawia, że włosy stają się mocniejsze, bardziej gęste i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej działa w połączeniu z kofeiną, która wzmacnia jego wpływ na mikrokrążenie skóry. Dzięki temu cebulki włosowe są lepiej odżywione, a włosy mocniejsze i mniej podatne na mechaniczne wyrywanie.

Przeciwłupieżowy szampon do włosów

Jeśli widzisz u siebie objawy łupieżu takie jak białe, drobne płatki na włosach i ubraniu, stosuj szampon do włosów zawierający naturalny acylomleczan i składniki kojące np. alantoinę. Ale uwaga! Czasami objawy łupieżu mogą być mylone z przesuszeniem skóry głowy, a wtedy warto użyć tricho-peelingu oraz stosować wcierkę nawilżająco-regenerującą. Więcej o łupieżu, przyczynach jego występowania przeczytasz w tym artykule.

Jaki szampon do włosów przetłuszczających się?

Jeśli masz problem z przetłuszczaniem się włosów regularnie stosuj tricho-peeling, który już po pierwszym użyciu da efekt włosów lżejszych i nieco uniesiony u nasady. Systematycznie używaj również wcierkę przeciw nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów, a dodatkowo wybierz delikatny dla skóry głowy szampon.

Tricho-szampon fizjologiczna kąpiel dla skóry głowy to kosmetyk, który doskonale sprawdzi się jako baza do stworzenia szamponu odpowiadającego potrzebom Twojej skóry głowy. Wystarczy dodać do niego wybrany tricho-ekstrakt i gotowe. Uzyskasz delikatny dla skóry głowy i włosów szampon, bogaty w składniki aktywne zawarte we wcierce. To doskonała profilaktyka przez nawrotem problemu.

Wybierając szampon koniecznie zwróć uwagę na to, aby zawierał łagodne dla skóry i włosów składniki myjące. Unikniesz wówczas przesuszenia, podrażnienia skóry i matowego wyglądu włosów. Pamiętaj, że szampon to kosmetyk, który może nie tylko myć, ale także pielęgnować skórę, a przez to także wpływać na długofalowy wygląd włosów. Dobrej jakości szampon to podstawa ładnego wyglądu włosów.

TRICHO ESTHETIC

Profesjonalna pielęgnacja skóry głowy dla pięknych włosów

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog

W firmie Bandi pracuje już od ponad 10-ciu lat! Czuwa nad bieżącą ofertą marki, jest na bieżąco z trendami w branży, pracuje m.in. nad nowościami dla Was. Znacie już ją może z LIVE’ów ze strony facebook Bandi Cosmetics i filmów na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z pasją i nieustającą ekscytacją uwielbia odkrywać nowe możliwości kosmetyki. Znajdziecie jej porady pielęgnacyjne w pismach kobiecych a kosmetyczki i kosmetolodzy mogą znać ją także z wykładów, które gościnnie prowadzi na kongresach kosmetologicznych.