Składniki aktywne w kosmetykach na naczynka

2021-10-21 | Martyna Sudowska, Surowce i szczypta chemii

Składniki aktywne w kosmetykach na naczynka

2021-10-21 | Martyna Sudowska, Surowce i szczypta chemii

Cerę naczyniową, charakteryzuje płytkie ukrwienie, a także zwiększona podatność na podrażnienia. Naczynka reagując na wiele czynników (np. zmiany temperatury, ostre przyprawy), mają tendencję do poszerzania, tworząc tzw. „pajączki”. Najczęściej można je zaobserwować w okolicy policzków i nosa.

Pielęgnacja cery naczynkowej

W przypadku cery naczynkowej, ważne jest dobranie odpowiedniej pielęgnacji. Potrzebuje ona łagodnego traktowania, a w formułach kosmetyków powinny znaleźć się składniki, które wzmacniają naczynia krwionośne, uspokajają nadwrażliwość i łagodzą podrażnienia.

Składniki aktywne w kosmetykach na naczynka

Oczar wirginijski (Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Water)

Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i uszczelniające naczynia włosowate. Zmniejsza kruchość kapilar i reguluje krążenie podskórne. Ma też działanie ściągające.

Trokserutyna (Troxerutin)

Jest pochodną rutyny. Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Działa kojąco, przeciwzapalnie, łagodzi zaczerwienienia skóry i zmniejsza obrzęki. Jest antyoksydantem i działa przeciwzmarszczkowo.

Ekstrakt z arniki górskiej (Arnica Montana Flower Extract)

Zmniejsza zaczerwienienia oraz łagodzi podrażnienia, tym samym ogranicza powstawanie teleangiektazji. Arnika wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, poprawia krążenie.

Ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego (Aesculus Hippocastanum Bark Extract)

Escyna zawarta w nasionach kasztanowca wzmacnia i uszczelnia ściany naczyń krwionośnych. Ma też działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalnie.

Kwas laktobionowy (Lactobionic Acid)

Składnik który łagodzi podrażnienia, stany zapalne i zaczerwienienia skóry. Polecany do każdego rodzaju cery, szczególnie naczynkowej. Zmniejszaja widoczność rozszerzonych naczyń i hamuje ich poszerzanie.

Kwas azelainowy (Azelaic Acid)

Stosuje się w celu redukcji rumienia. Wykazuje działanie przeciwzapalne.

Glukonolakton (Gluconolactone)

Jest przedstawicielem polihydroksykwasów, a jego główną rolą jest poprawa integralności bariery naskórkowej.

Wszystkie wymienione składniki można znaleźć w naszych produktach z serii Medical Expert anti rouge oraz Veno Care.

Jesienią i zimą cera naczyniowa jest bardziej podatna na podrażnienia i przesuszenie. Zmiany temperatur, suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń mogą wpłynąć negatywnie na jej stan i kondycję. Dlatego w tym okresie warto szczególnie zadbać o odpowiednią ochronę, nawilżenie i odżywienie skóry, a także wzmocnić delikatne i kruche naczynia krwionośne.

CERA NACZYNIOWA

Profesjonalna, jesienna pielęgnacja

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Martyna Sadowska

Martyna Sadowska

Technolog w BANDI Cosmetics

Surowce kosmetyczne i tworzenie receptur to moja pasja! W BANDI specjalizuję się w tworzeniu zaawansowanych produktów pielęgnacyjnych. Uwielbiam pracę w laboratorium i wyzwania, jakie się z nią wiążą. Prywatnie jestem młodą mamą, która zgłębia tajniki macierzyństwa. To również jest dla mnie wyzwanie!