Składniki aktywne przeciw wypadaniu włosów

2021-08-24 | Martyna Sudowska, Surowce i szczypta chemii

Składniki aktywne przeciw wypadaniu włosów

2021-08-24 | Martyna Sudowska, Surowce i szczypta chemii

Wiele osób w zadbanych i lśniących włosach widzi urodę, ale też i zdrowie. Aby włosy nie wypadały, były piękne i rosły prawidłowo potrzebują różnorodnych składników odżywczych.

Wypadanie włosów

Codziennie tracimy około 100 włosów. Jest to ilość uznawana za normę i taką liczbą nie musimy się przejmować. Jednak w obecnych czasach mnóstwo kobiet i mężczyzn boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Przyczyny takiej sytuacji mogą być różne:

 • niewłaściwa dieta, która może powodować niedobór mikro i makroelemenów np. cynku, krzemu czy magnezu,
 • zaburzenia hormonalne – niedobór, nadmiar lub nadwrażliwość organizmu na hormony,
 • przyjmowane leki – w niektórych przypadkach efektem ubocznym jest wypadanie włosów,
 • choroby skóry głowy np. grzybica. Tam gdzie rozwija się stan zapalny, wzrost włosa jest niemożliwy, a uszkodzenie cebulek włosa w trakcie procesu chorobowego, powoduje rozpoczęcie procesu łysienia,
 • nagły lub przewlekły stres – na co dzień, ma on bardzo niekorzystny wpływ na ogólną kondycję włosów, osłabia je i przerzedza,
 • używki – np. palenie papierosów,
 • niewłaściwa pielęgnacja – zbyt duża ilość produktów do stylizacji, częste suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów (wysoka temperatura pogarsza stan włosów). Stałe spinanie włosów w ciasny kucyk lub kok, może osłabiać włosy i uszkadzać je mechanicznie.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Proces poprawy kondycji włosów nie jest prosty. Powinniśmy zacząć od wewnątrz, czyli np. od odpowiedniej diety albo suplementacji, lecz te kwestie trzeba ustalać z dietetykiem lub lekarzem. Jednak pielęgnacja od zewnątrz, również może dać wspaniałe efekty. Na rynku kosmetycznym jest wiele preparatów, które zapobiegają wypadaniu włosów lub pobudzają cebulki włosa do wzrostu. Przy takich produktach, należy jednak pamiętać o systematyczności ich stosowania. Tylko regularne dostarczanie odpowiednich substancji pomoże utrzymać i zachować doskonałe efekty na dłużej. Więcej wskazówek na temat codziennej pielęgnacji skóry głowy i włosów znajdziecie w tym artykule.

Składniki aktywne przeciw wypadaniu włosów

Kosmetyki przeciw wypadaniu włosów zawierają składniki odżywcze, pomagające zwalczyć powyższe problemy. Są to między innymi:

 • skrzyp polny – zawiera krzemionkę, która ma działanie regenerujące i wzmacniające, ale również normalizuje funkcjonowanie skóry głowy i chroni przed przetłuszczaniem się włosów.
 • pokrzywa zwyczajna – stymuluje wzrost nowych włosów, hamuje ich wypadanie, działa przeciwłupieżowo i zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum,
 • mięta pieprzowa – pobudza mikrokrążenie skóry głowy, co sprawia, że większa ilość składników odżywczych może być dostarczona do cebulek włosowych. Mięta odpowiada też za pielęgnację skóry głowy i regulację gruczołów łojowych,
 • kofeina – stymuluje krążenie w skórze. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ dzięki temu składniki odżywcze szybciej dostają się do każdej z komórek. Wzmaga mikrokrążenie w mieszkach włosowych, tym samym pobudza włosy do wzrostu. Kofeina w naturalny sposób przeciwdziała aktywnej formie testosteronu, czyli DHT, której wpływ odpowiada za wypadanie włosów,
 • stymulator wzrostu włosów – wzmacnia cebulki włosów i spowalnia starzenie się mieszków włosowych, poprawia mikrokrążenie skóry głowy, a tym samym przeciwdziała przerzedzaniu się włosów. Kondycjonuje włosy i zwiększa ich gęstość.

Nasze nowości!

Kofeinę i stymulator wzrostu włosów znajdziecie w naszych nowych produktach z linii Tricho-esthetic. Są to: Tricho-odżywka przeciw wypadaniu włosów  i Tricho-szampon przeciw wypadaniu włosów. W linii tej znajdują się również inne produkty na wypadanie włosów: Tricho-ekstrakt – wciekra oraz Tricho-lotion stymulujący wzrost włosów, które dla osób borykających się z problemem wypadających włosów, będą idealnym uzupełnieniem pielęgnacji.

TRICHO ESTHETIC

Profesjonalna pielęgnacja przeciw wypadaniu włosów

2 komentarze

 1. Po ciąży zaczęły mi mocno wypadać włosy. Podobno to efekt odstawienia witamin, jakie przyjmowałam w czasie ciąży. Co na to poradzić? Zastanawiam się nad dodatkowymi zabiegami kosmetycznymi. Co polecacie?

  Odpowiedz
  • Nadmierne wypadanie włosów po ciąży jest związane głównie ze zmianami hormonalnymi. Wysoki poziom estrogenów w czasie ciąży sprawia, że zwykle w tym okresie włosy stają się mocniejsze. Jednak po porodzie ilość estrogenów gwałtownie spada, co skutkuje zwiększonym wypadaniem włosów. Jest to zjawisko „naturalne” i po stabilizacji hormonów powinno samoczynnie ustąpić. W tym okresie warto wspomagać wzrost nowych włosów, dzięki zastosowaniu kosmetyków pobudzających mikrocyrkulację w skórze głowy. Jeśli karmi Pani piersią to warto nadal stosować odpowiednie dla mam witaminy, aby zapobiec niedoborom mikro i makroelementów np. żelaza, co dodatkowo nasiliłoby problem wypadania włosów. Jeśli ubytek włosów jest intensywny warto skorzystać również z pomocy trychologa i profesjonalnych zabiegów trychologicznych.

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Martyna Sadowska

Martyna Sadowska

Technolog w BANDI Cosmetics

Surowce kosmetyczne i tworzenie receptur to moja pasja! W BANDI specjalizuję się w tworzeniu zaawansowanych produktów pielęgnacyjnych. Uwielbiam pracę w laboratorium i wyzwania, jakie się z nią wiążą. Prywatnie jestem młodą mamą, która zgłębia tajniki macierzyństwa. To również jest dla mnie wyzwanie!