PMF – Faktor Ochrony Nawilżenia

2020-05-19 | Ewelina Goluch, Surowce i szczypta chemii

PMF – Faktor Ochrony Nawilżenia

2020-05-19 | Ewelina Goluch, Surowce i szczypta chemii

PMF – Faktor Ochrony Nawilżenia to składnik niezwykle ceniony przez Azjatki, które mogą się poszczycić nieskazitelnie piękną cerą. Czemu zawdzięcza swoją skuteczność i w jakich kosmetykach go znajdziemy?

Szczypta historii komórek drożdży

Drożdże były używane od czasów prehistorycznych do wyrobu chleba i wina.  To właśnie Egipcjanom często przypisuje się odkrycie korzystnych właściwości drożdży ponad 6000 lat temu. Według krążącej legendy niektóre komórki drożdży ,,znalazły’’ drogę do otwartej kadzi, gdzie zmiażdżone winogrona zamieniały sok w wino. Nieświadomi Egipcjanie nadal gromadzili osady drożdży, które zabierali na dole każdej kadzi. Następnie dodawali kolejne porcje zmiażdżonych winogron, kontynuując proces produkcji wina bez poczucia świadomości, że mają do czynienia właśnie ze zjawiskiem fermentacji.

Istnieje ponad 600 gatunków drożdży. Do najbardziej znanych należy Saccharomyces cerevisiae, czyli drożdże piekarskie/ piwowarskie. Kiedyś uznawano je za organizm mało przyjazny. Dzisiaj są cenione za swoje właściwości fermentacyjne.

Z uwagi na niezwykłe podobieństwo składu i struktury komórek drożdży do komórek ludzkich stanowią inspirację dla naukowców. Jak się okazuje ludzkie komórki i komórka drożdży to prawdziwe eukarionty. Posiadają jądro, a w nim jąderka i chromosomy, podzielone błoną  jądrowa. Chociaż komórki drożdży mają 17 chromosomów, a ludzkie posiadają ich 23 chromosomy to ich struktury są bardzo podobne.

Czym jest PMF i jak powstał?

Korzystając z pracy naukowców i wiedzy na temat komórek drożdży powstał PMF – Faktor Ochrony Nawilżenia, czyli kompleks fermentów z biologicznie czynnych, wyselekcjonowanych komórek obronnych drożdży, mających zbliżoną budowę strukturalną do komórek ludzkiej skóry. Kompleks ten powstał poprzez celowe narażenie na stres (promieniowanie UV) żywych komórek drożdży w celu otrzymania aktywnych biologicznie związków, będących w istocie komórkami obronnymi drożdży. Dodatkowo został on wzbogacony o wyciąg z fermentacji bakterii kwasu mlekowego, który odpowiada za utrzymanie prawidłowego pH skóry.

Jak działa Faktor Ochrony Nawilżenia na skórę?

PMF - Faktor Ochrony Nawilżenia działa wielokierunkowo na skórę

Wszechstronne działanie PMF sprawiło, że postanowiliśmy wykorzystać go w serii Sebo Care dedykowanej cerze mieszanej i przetłuszczającej się. Linia tych produktów wpływa naprawczo na komórki skóry,  na uzyskanie zdrowego wyglądu cery i rozwiązanie jej problemów u podstaw.

SEBO CARE

Wielokierunkowa pielęgnacja
cery mieszanej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ewelina Goluch-Szczuchniak

Ewelina Goluch-Szczuchniak

Technolog w BANDI Cosmetics

Jestem absolwentką studiów chemicznych na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie ze specjalizacją Chemia Środków Bioaktywnych i Kosmetyków.

W kosmetykach jestem zakochana od dziecka. Każdy kosmetyk, w tworzeniu którego biorę udział, przynosi mi ogromną satysfakcję i jest także ogromną inspiracją, która napędza do dalszej pracy w poszukiwaniu nowych doskonalszych formuł kosmetyków i unikalnych surowców kosmetycznych.