Peeling do skóry głowy – pierwszy krok do pięknych włosów

2021-10-19 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Peeling do skóry głowy – pierwszy krok do pięknych włosów

2021-10-19 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Skóra głowy – często o niej zapominamy w kontekście pielęgnacji naszych włosów. Zazwyczaj skupiamy się głównie na odżywieniu, nawilżeniu, wygładzeniu włosów, wybierając co raz to nowe szampony, maski odżywki… Oczywiście, te elementy są również istotne, ale często umyka nam fakt, że to właśnie dobra kondycja skóry głowy jest odpowiedzialna za nasze wymarzone, gęste włosy. Peeling skóry głowy to pierwszy krok do dobrej kondycji skalpu, a jeśli skalp jest w dobrej kondycji, to nasze włosy będą wyglądać doskonale.

O skórze głowy słów kilka

Na skórze głowy mieszki włosowe są usytuowane zdecydowanie gęściej niż na innych partiach ciała. Zależność ta występuje również w odniesieniu do gruczołów łojowych, dlatego ilość wydzielanego sebum jest zdecydowane większa. Stwarza to dobre warunki do rozwoju na jej powierzchni różnych mikroorganizmów, zarówno tych korzystnych, które stanowią jej naturalny mikrobiom jak i patologicznych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia higiena i pielęgnacja skóry w tej okolicy. Jej brak może skutkować różnymi problemami np. nadmierne wypadanie włosów, łupież, choroby skóry głowy. 

Niezbędny w pielęgnacji

Ze względu na specyficzną budowę skóry głowy używanie wyłącznie szamponu jako kosmetyku oczyszczającego nie wystarczy. Szampon ma jedynie za zadanie usunąć zanieczyszczenia powierzchniowe. Podobnie jak na naszej skórze twarzy, tak samo na skalpie gromadzi się obumarły naskórek. Regularne złuszczanie obumarłych komórek, wpływa znacząco na zdrowy stan skóry głowy, który w konsekwencji przekłada się na kondycję włosów. Systematycznie wykonywany peeling do skóry głowy pomaga usunąć zanieczyszczenia, pot, łój, pozostałości kosmetyków do stylizacji włosów. Procesy podziałów komórkowych ulegają usprawnieniu. Skóra głowy odzyskuje prawidłowe pH. Dodatkowo absorpcja składników aktywnych z innych preparatów stosowanych na skórę głowy (np. ekstrakty) jest większa. Efekt wizualny również ulega poprawie. Włosy są uniesione od nasady i lekkie, przez co nasza fryzura wygląda po prostu lepiej i nie potrzebujemy używać aż tylu obciążających kosmetyków do stylizacji.

Jaki peeling do skóry głowy wybrać?

Przewaga peelingów enzymatycznych, chemicznych nad mechanicznymi w kontekście złuszczania skóry głowy jest miażdżąca. Użycie peelingu mechanicznego generuje ruch tarcia, przez co możemy uszkodzić tzw. “baby hair”. Są to najmłodsze, cienkie, delikatne włosy we wczesnej fazie wzrostu, podatne na wszelkiego rodzaju urazy. Stosując peelingi mechaniczne łatwo jest podrażnić wrażliwą skórę głowy, która w następstwie jest zdecydowanie bardziej podatna na wszelkiego rodzaju problemy trychologiczne. Dlatego w celu oczyszczania skalpu warto wybrać peeling enzymatyczny do skóry głowy lub preparat złuszczający chemicznie.

Tricho-peeling oczyszczający do skóry głowy w delikatny, a zarazem skuteczny sposób zmiękcza warstwę rogową, a następnie w naturalny sposób ją eliminuje. Jest to preparat fizjologiczny, o działaniu złuszczająco – nawilżającym, dzięki zawartości kwasu mlekowego. W składzie produktu znajdziemy także kojącą alantoinę oraz mocznik, czyli składnik NMF – naturalnego czynnika nawilżającego skóry.

Jak zrobić peeling skóry głowy?

Peeling stosujemy nie częściej niż raz w tygodniu, aby nie zaburzyć flory bakteryjnej. Jego użycie jest niesamowicie proste. Należy zaaplikować preparat równomiernie na cały skalp, wykonać delikatny masaż, a następnie zmyć preparat lub nałożyć dobrany do potrzeb skóry głowy tricho-ekstrakt. Po peelingu skóra jest bowiem nie tylko oczyszczona, ale również idealnie przygotowana do wchłanianie składników czynnych z wcierek lub masek.

TRICHO PEELING

Pierwszy krok do pięknych włosów


0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Agata Rybak

Agata Rybak

Kosmetolog, szkoleniowiec

Pasjonatka świata beauty z wieloletnim doświadczeniem w branży na rożnych płaszczyznach. Stale poszerza swoją wiedzę i z ogromnym zainteresowaniem śledzi wszystko, co dzieje się na rynku kosmetycznym. 

Prywatnie miłośniczka treningu siłowego oraz makijażu artystycznego.