Olej z nasion chia i jego cenne właściwości

2020-03-03 | Klaudia Żurek, Surowce i szczypta chemii

Olej z nasion chia i jego cenne właściwości

2020-03-03 | Klaudia Żurek, Surowce i szczypta chemii

Nasiona chia pochodzą z Ameryki Południowej i są bogatym źródłem witamin, minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Dzięki zawartości tokoferoli mają właściwości przeciwutleniające. Znajdują zastosowanie w kuchni jako prozdrowotny dodatek do potraw, ale poddając je odpowiedniej obróbce można otrzymać cenny surowiec kosmetyczny jakim jest olej z nasion chia. Olej ten wytwarzany jest w procesie tłoczenia na zimno dzięki czemu zachowuje swoje właściwości i cenne witaminy. Poznajmy więc wspaniałe właściwości tego oleju!

Cudowne nasiona chia

Naturalne nawilżenie

Wiele procesów zachodzących w skórze jest uzależnionych od jej prawidłowego nawilżenia. Dotyczy to mechanizmu regeneracji, prawidłowego złuszczania warstwy rogowej naskórka czy przenikania składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Olej z nasion chia jest cennym składnikiem, dbającym o prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Dzięki swoim właściwościom okluzyjnym a także zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych hamuje przeznaskórkową utratę wilgoci.

Ochrona przed światem zewnętrznym

Każdego dnia nasza skóra jest narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne przez co naturalna bariera, występująca na jej powierzchni traci swoje właściwości. Skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Olej chia dzięki zawartości kwasów omega-3 i omega-6, które są składnikami tzw. cementu międzykomórkowego wzmacnia naskórek i pomaga regenerować warstwę ochronną.

Olej z nasion chia przeciw starzeniu

Każda kobieta marzy o tym aby jej skóra już zawsze była piękna, młoda i jędrna. Zawarte w oleju kwasy nienasycone stymulują odbudowę włókien kolagenowych, które odpowiadają za napięcie i jędrność skóry. Wydaje się ona bardziej gładka i nawilżona. Dlatego też olej ten ma właściwości opóźniające starzenie.

Olej z nasion chia jest cennym składnikiem wielu kosmetyków. Ze względu na swoje właściwości bywa także stosowany bezpośrednio na skórę. Znajdziemy go m.in w preparatach do cery suchej, wrażliwej dla kobiet w ciąży oraz w kosmetykach do pielęgnacji włosów.

Tricho-olejek wygłądzający włosy a w nim: olej z nasion chia, olej butiti i olej arganowy
Pielęgnacja skóry głowy z Tricho-esthetic

Pielęgnacja skóry głowy z Tricho-esthetic

Tricho-esthetic to linia dedykowana dla osób z problemami skóry głowy. Dzięki linii Tricho-esthetic uzyskasz zdrowe, mocne i piękne włosy.

 

Kiedy powinnaś zacząć stosować Tricho-esthetic?

Jeśli zauważysz przynajmniej jeden z poniższych objawów, tj.:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • objawy łupieżu,
  • sucha i wrażliwa skóra głowy,
  • nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy i włosów,
  • kruche i łamliwe włosy.

Szukaj produktów Tricho-esthetic

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Klaudia Żurek

Klaudia Żurek

Młodszy specjalista ds. badań i rozwoju w BANDI

W firmie BANDI stawiam swoje pierwsze kroki w tworzeniu kosmetyków. Na co dzień zajmuję się wykonywaniem mas zgodnie z recepturami, badaniem stabilności produktu oraz ich archiwizacją.
Lubię wyzwania i dążenie do postawionego sobie celu. Jestem osobą energiczną dlatego też aktywność fizyczna to moje drugie imię. Przez 6 lat grałam w siatkówkę co nauczyło mnie działać zespołowo i co bardzo cenię sobie w pracy.