Nowość – kremy z kwasami Pro Care

2024-02-22 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Nowość – kremy z kwasami Pro Care

2024-02-22 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Kwasy to jedne z najskuteczniejszych składników aktywnych. Dlatego tak chętnie wykorzystywane są przez profesjonalistów w specjalistycznych zabiegach kosmetycznych. Kremy z kwasami warto jednak stosować także w domu. Pozwoli to przenieść pielęgnację na wyższy wymiar.

Jak działają kremy z kwasami?

Mechanizm działania większości kremów z kwasami związany jest z ułatwieniem złuszczania komórek warstwy rogowej naskórka. Na skutek poluzowania połączeń między korneocytami następuje szybsza ich eliminacja. Dzięki temu warstwa rogowa naskórka staje się cieńsza, a skóra odzyskuje promienny wygląd. Złuszczenie komórek warstwy rogowej naskórka stymuluje również podziały i wytwarzanie nowych komórek w warstwie podstawnej, co jest kluczowe dla sprawnie przebiegających procesów regeneracji i odnowy.

Nie wszystkie kwasy złuszczają!

Złuszczanie naskórka to główna właściwość kojarzona z działaniem kwasów. Proces ten zależy od wielu czynników: wielkości cząsteczki kwasu, pH preparatu, w którym został umieszczony, podłoża, cech indywidualnych skóry, na którą kosmetyk jest stosowany.

Im mniejsza cząsteczka kwasu, tym penetruję on głębiej i szybciej i może wykazywać większe właściwości złuszczające. Podobnie z pH. Im niższy jest ten wskaźnik, tym więcej cząsteczek kwasu pozostaje w preparacie w postaci wolnej i tym silniejsze właściwości eksfoliujące wykazuje.

Nie wszystkie kwasy jednak złuszczają. Są takie substancje, które mimo iż w nazwie mają „kwas” takich właściwości nie wykazują. Do tej grupy związków możemy zaliczyć np. kwas hialuronowy, kwas askorbinowy (witamina C) czy kwas traneksamowy.

Jaki kwas wybrać?

Zdolność do złuszczania naskórka to nie jedyna właściwość kwasów. Związki te działają znacznie szerzej, przynosząc skórze wiele korzyści:

  • kwas mlekowy – wykazuje właściwości nawilżające, gdyż jest jednym ze składników NMF-u (naturalnego czynnika nawilżającego),
  • kwas salicylowy – działa przeciwzapalnie i seboregulująco,
  • kwas migdałowy – redukuje objawy starzenia, wyrównuje koloryt cery,
  • kwas laktobionowy – zmniejsza widoczność zaczerwienień, wiąże cząsteczki wody w naskórku i chroni skórę przed odwodnieniem,
  • kwas pirogronowy – doskonale oczyszcza ujścia gruczołów łojowych, redukując ilość zaskórników,
  • kwas azelainowy – zmniejsza widoczność przebarwień, działa przeciwzapalnie.

Kremy z kwasami w linii Pro Care

W naszej ofercie właśnie pojawiła się nowość – specjalistyczna linia kosmetyków do pielęgnacji domowej oparta na kwasach. Linia Pro Care to preparaty o wysokiej skuteczności działania, idealnie przygotowujące skórę do profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, a także potęgujące ich działanie. W skład linii wchodzą cztery kremy z kwasami.

Krem z kwasem laktobionowym i mocznikiem

To krem, który sprawdzi się w pielęgnacji każdego typu cery. Jego głównym zadaniem jest głębokie nawilżenie skóry i regeneracja ochronnej bariery naskórkowej. Przy regularnym stosowaniu kosmetyk ten będzie również doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową.

Krem z kwasem migdałowym i polihydroksykwasami

To krem o działaniu biostymulującycm. Jego głównym zadaniem jest pobudzenie skóry do regeneracji i odnowy. Dzięki temu zmniejsza się widoczność zmarszczek, skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta. Krem ten wyrównuje również koloryt cery.

Krem z kwasem traneksamowym i azeloglicyną

Idealny preparat do pielęgnacji cer naczyniowych i skłonnych do trądziku różowatego. Skutecznie redukuje zaczerwienienia, zmniejsza widoczność naczyń krwionośnych, odbudowuje barierę ochronną skóry, czyniąc ją bardziej odporną na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Brak właściwości złuszczających kwasu traneksamowego sprawia, że preparat ten może być stosowany zarówno na noc, jak i na dzień.

Krem z kwasem salicylowym i pirogronowym

To specjalistyczny kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji cery trądzikowej. Zawarte w nim kwasy regulują wydzielanie sebum, zmniejszają widoczność „rozszerzonych porów”, ograniczają powstawanie zaskórników i niedoskonałości. Przy regularnym stosowaniu krem pomoże również zredukować zmiany potrądzikowe.

Co pod oczy?

Czy skórę wokół oczu można złuszczać? Tak i warto to robić. Dzięki temu uzyskamy lepszą penetrację składników aktywnych z kremu pod oczy, który stosujemy i preparat ten będzie bardziej skuteczny w działaniu. Dodatkowo delikatne złuszczanie wspomoże proces regeneracji naskórka, rozświetli i wygładzi skórę wokół oczu.

Do złuszczania tej niezwykle wrażliwej okolicy warto wybrać kosmetyk oparty na enzymach np. Peeling pod oczy z keratoliną. Dzięki temu unikniemy ryzyka podrażnień. Częstotliwość stosowania peelingu nie powinna być zbyt duża. Wystarczy sięgnąć po ten kosmetyk 1-2 razy w tygodniu.

Kremy z kwasami to kosmetyki, które zdecydowanie warto włączyć do pielęgnacji. Mimo intensywnego działania, nie trzeba się ich bać. Odpowiednio dobrane nie przyniosą skórze szkody, a zdecydowanie poprawią jej kondycję.

PRO CARE

Specjalistyczna linia kosmetyków polecana przez ekspertów

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.