My pomagamy, a Ty?

2019-12-01 | BANDI, BANDI wspiera

My pomagamy, a Ty?

2019-12-01 | BANDI, BANDI wspiera

Pomagamy fundacjom działającym na rzecz ludzi oraz zwierząt. Wspieramy dobroczynne inicjatywy, a także akcje na rzecz pojedynczych osób. Zawsze robimy to z wielką radością i dumą, bo wiemy, że działamy razem z WAMI!

Nowa akcja!

We wrześniu odbył się finał pomocy na rzecz Fundacji Zwierzęca Polana, której relację możecie zobaczyć tu. Wasze wsparcie, zaangażowanie i zachęcanie nas do dalszego działania zaowocowały kontynuacją pomaganiu na rzecz zwierząt. Mamy dla Was wspaniałą informację!

Już od 2 grudnia 2019 rusza II-ga edycja limitowanych Płynów micelarnych, tym razem dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na rzecz „Fundacji dla Szczeniąt Judyta”.

Jak możesz pomóc?

To bardzo proste! Wystarczy, że wybierając kosmetyk do demakijażu sięgniesz właśnie po ten konkretny Płyn micelarny! My robimy całą resztę!

Dlaczego akurat Fundacja dla Szczeniąt Judyta?

Jak zazwyczaj bywa w sytuacjach, gdzie potrzebna jest pomoc, ta historia po prostu ujęła nas za serca. Jak mówią sami prowadzący, fundacja powstała „z potrzeby serca”. Jest jedyną taką jednostką w Polsce, która skupia się szczególnie na pomocy szczeniętom.

pomagamy szczeniaczkom
Nasi podopieczni…

Prosta historia…

Początki Fundacji dla Szczeniąt Judyta sięgają pięciu lat wstecz, kiedy to Małgorzata Brzezińska postanowiła zaofiarować bezdomnym psiakom dom tymczasowy. Szybko okazało się, że jej psy nie są w stanie przyjąć do stada kolejnego dorosłego osobnika, za to cudownie opiekują się szczeniętami. Zaczęło się od dwóch osesków, potem pod jej dach trafiły kolejne cztery. W pomoc maluchom zaangażowali się także Rodzice Pani Małgosi i tak powstał Dom Tymczasowy dla Szczeniąt Judyta. Zrządzeniem losu na pokład Judyty zaczęły trafiać także psy specjalnej troski – po wypadkach, z połamanymi kręgosłupami, schorzeniami neurologicznymi – takie, które według powszechnej opinii powinny zostać uśpione. Jednak w Judycie niepełnosprawny nie znaczy gorszy. Dzięki współpracy ze znakomitymi specjalistami niepełnosprytki – bo tak się je pieszczotliwie nazywa – stawały na łapki i znajdowały domy. Tak wyklarował się pełen profil działalności Fundacji, która w obecnej formie działa od 2 lat.

Serce pękało a potrzeby rosły

Przez Fundację przeszło tysiące szczeniąt, zabieranych z pól, łąk, opuszczonych posesji i innych okropnych miejsc, a także dziesiątki niepełnosprytków, które dzięki skomplikowanym operacjom i rehabilitacji wróciły do sprawności lub zyskały komfort życia – bez bólu, za to w stałym kontakcie z kochającymi opiekunami.

Sparky i Luka – cierpiące na wodogłowie żyją i są szczęśliwymi członkami cudownej rodziny, Baxter po operacji kręgosłupa odzyskał czucie w łapkach i ma swój dom, Fijo – pobity przez właściciela porusza się na wózku, ale jest radosnym, kochanym przez człowieka psiakiem. To tylko kilka przykładów odmienionego losu judyciaków.

Aby móc pomagać na szerszą skalę, we wrześniu tego roku, w Woli Wodzyńskiej pod Płońskiem, Fundacja otworzyła Judytowo – Azyl dla szczeniąt i psów niepełnosprawnych, w którym w warunkach zbliżonych do domowych zamieszkały mamy ze szczeniętami, psie dzieciaki i niepełnosprytki. Pokoiki z podgrzewanymi podłogami, klimatyzacja, gabinet weterynaryjny, rehabilitacja sucha i mokra, sala operacyjna – to zaplecze, dzięki któremu skrzywdzone zwierzaki dochodzą do zdrowia i oczekują na adopcję. W części kojcowej Azylu znalazły także miejsce dorosłe, zdrowe psiaki.

Koszty utrzymania i leczenia tak pokaźnej grupy podopiecznych są ogromne.

pomagamy szczeniaczkom
Kto przytuli?

Jak możesz pomóc?

Jest wiele sposobów!

Po pierwsze już od 2 grudnia do odwołania możesz kupować nasz „pomagający” Płyn micelarny.

Po drugie, możesz wesprzeć fundację stałymi (nawet niewielkimi) przelewami, przekazywać karmę, zakładać zbiórki na rzecz zwierzaków, możecie kwestować w swojej okolicy do puszek, zakupić cegiełkę….

A potrzeby są ogromne…

Jeśli śledziliście wcześniejszą akcję w czasie której zbieraliśmy pieniądze dla Fundacji Zwierzęca Polana, to wiecie, że koszty związane z uratowaniem i utrzymaniem zwierząt potrafią być ogromne.

Razem z Wami możemy pomóc i tym razem! Limitowana edycja płynów to także doskonała pielęgnacja oraz urocze opakowania a przede wszystkim wyraz Waszej troski o dobro słabszych!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.
Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to niezbędny element każdej pielęgnacji. Często bowiem od tego etapu zależy w jakiej kondycji jest nasza skóra oraz czy inne stosowane kosmetyki będą „działały”. Jak Polki oczyszczają skórę i czy poświęcają na demakijaż odpowiednio dużo czasu i uwagi...

Czy skóra może się rozleniwić?

Czy skóra może się rozleniwić?

Jednym z najbardziej żywych mitów w kosmetologii jest ten mówiący o rozleniwieniu się skóry. Potwierdza to raport z badania* „Zwyczaje pielęgnacyjne Polek”, w którym aż 85% respondentek odpowiedziało, że skóra może się uzależnić od stosowanego kosmetyku...