Masaż skóry wokół oczu i jego odmładzające działanie

2024-05-14 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Masaż skóry wokół oczu i jego odmładzające działanie

2024-05-14 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Skóra okolicy oczu to wyjątkowy obszar, stąd też jej pielęgnacja wymaga dużego zaangażowania. Poza odpowiednio dobranym kremem warto regularnie wykonywać masaż skóry wokół oczu, który poprawi penetrację składników aktywnych, rozluźni napięte mięśnie i pomoże zredukować objawy zmęczenia.

Delikatna i wrażliwa

Skóra pod oczami jest kilkukrotnie cieńsza niż w innych partiach twarzy i nie ma dużej podściółki tłuszczowej. Dlatego też łatwo ulega przesuszeniu, podrażnieniom i procesowi przyspieszonego starzenia. Wokół oczu często zbiera się także limfa, co przyczynia się to powstawania obrzęków. Przeciwdziałać tym niekorzystnym objawom można poprzez odpowiednio dobraną pielęgnację.

Masaż skóry wokół oczu

Nie zawsze sama pielęgnacja okazuje się być wystarczająca. Czasami do uzyskania oczekiwanych rezultatów potrzeba więcej zaangażowania. Masaż skóry wokół oczu wykonywany codziennie podczas aplikacji kremu wyraźnie zwiększy jego działanie. Jak go wykonać?

Podążając za mięśniem okrężnym oka wykonuj koliste ruchy od środka do zewnątrz, przesuwając się wzdłuż linii brwi i w kierunku odwrotnym na skórze pod okiem. Można także dołożyć do tego elementy akupunktury, zatrzymując palec na kilka sekund w delikatnym ucisku w zewnętrznym i wewnętrznym kąciku oka. Inną ciekawą opcją  jest wykorzystanie elementów masażu głębokiego. Łapiąc pomiędzy palce fragment skóry pionowo należy go przesuwać. Ważne jest aby poruszać się po okolicy oczodołu. W filmie poniżesz znajdziesz dokładną instrukcję jak wykonać samodzielny, prosty masaż.


Do wykonania masażu okolicy oka sprawdzą się produkty z linii Well Aging, która holistycznie dba o skórę. W składzie preparatów zastosowaliśmy składniki takie jak: owoc długowieczności, heksapeptyd biomimetyczny czy kolagen roślinny. Są to substancje, które w synergii z masażem ujędrnią skórę, spłycą zmarszczki, doskonale nawilżą i zagęszczą skórę. Oprócz działania odmładzającego linia Well Aging posiada formuły produktów, mające przyjemne konsystencje i zapachy.

Połączenie odpowiednio dobranej pielęgnacji z masażem potęguje efekt odmładzający, a dodatkowo sprzyja wyciszeniu i wprawia w relaksujący nastrój.WELL AGING

Holistyczna pielęgnacja natychmiast poprawiająca wygląd skóry

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Agata Rybak

Agata Rybak

Kosmetolog, szkoleniowiec

Pasjonatka świata beauty z wieloletnim doświadczeniem w branży na rożnych płaszczyznach. Stale poszerza swoją wiedzę i z ogromnym zainteresowaniem śledzi wszystko, co dzieje się na rynku kosmetycznym. 

Prywatnie miłośniczka treningu siłowego oraz makijażu artystycznego.