Letni demakijaż i oczyszczanie – o czym warto pamiętać?

2021-07-15 | Edyta Biłobran, Pielęgnacja i kosmetyki

Letni demakijaż i oczyszczanie – o czym warto pamiętać?

2021-07-15 | Edyta Biłobran, Pielęgnacja i kosmetyki

Latem wszystko jest łatwiejsze. Pogoda nam sprzyja, mamy lepszy nastrój, lżej się ubieramy, nie malujemy się mocno, nie nakładamy na twarz grubej warstwy fluidu, pudru, różu. Muśnięcie słońcem nadaje jej zdrowszy koloryt. Demakijaż wydaje się również prostszy i szybszy. Jeśli jednak myślimy, że wystarczy przemycie twarzy wodą, to jesteśmy w błędzie. Chociaż rezygnujemy z ciężkich kosmetyków kolorowych, to jednak na skórze gromadzą się jej naturalne zanieczyszczania, pot, sebum, kurz, pozostałości kremów, a przede wszystkim zawartych w nich filtrów.

Skutki nieodpowiedniego demakijażu

Pozostawienie zanieczyszczeń na skórze powoduje:

  • zaczerwienienia, podrażnienia, a w okolicach oczu nawet stany zapalne,
  • ryzyko powstania zaskórników,
  • nagromadzenie się bakterii, wirusów i grzybów,
  • przyspieszenie procesu starzenia,
  • osłabienie procesów regeneracyjnych,
  • wysuszenie skóry.

Dlatego staranne demakijaż i oczyszczanie skóry (to dwie odrębne czynności, a jedna nie zastąpi drugiej) najlepiej w kilku etapach, jest bardzo ważne.     

I etap – demakijaż

Zaczynamy od demakijażu, czyli zmycia ze skóry kosmetyków kolorowych, często tłustej konsystencji. Musimy to zrobić bardzo dokładnie, nie omijając żadnej partii twarzy, zahaczając o szyję. Wacik z płynem czy mleczkiem po kolejnym przetarciu powinien być czysty. I delikatnie. Nie pocieramy mocno, nie spieszymy się, na silę nie usuwamy opornego tuszu, żeby nie zaszkodzić oczom i rzęsom. Do demakijażu możemy użyć różnych preparatów. Latem zwykle wolimy lekkie, odświeżające formuły, dlatego teraz na pewno sprawdzi się płyn micelarny, którego kuliste micele skutecznie usuwają zanieczyszczenia.

Dobrym rozwiązaniem na lato jest także masełko z emolientami myjącymi i wygładzającymi, wzbogacone w witaminę E. Niewielką ilość masełka rozgrzewamy w dłoniach, nakładamy na twarz, delikatnie rozprowadzamy, chwilę masujemy aż osiągnie bardziej płynną konsystencję, następnie zmywamy letnią wodą. Skóra po jego użyciu jest czysta, miękka i nawilżona.

II etap – oczyszczanie

W drugim etapie oczyszczamy skórę preparatami to stosowania wespół z wodą. Doskonale to zadanie spełniają żele oczyszczające i pianki. Myjąc nimi twarz pozbywamy się resztek zanieczyszczeń, z którymi nie poradziły sobie kosmetyki pierwszego etapu oraz resztki tychże preparatów. Dodatkowo orzeźwiamy twarz wodą, co w gorące dni lubimy.

III etap – tonizowanie

Kiedy skórę mamy już dokładnie oczyszczoną użyjmy toniku, który przywróci jej właściwe pH, przygotuje ją do przyjęcia kolejnych kosmetyków, poza tym przyjemnie nawilży i ukoi. Latem ogólnie wskazane jest stosowanie toniku, nawet kilka razy dziennie, po porannej toalecie, wieczornej, ale także spryskiwanie cery w ciągu dnia, dla jej odświeżenia.

Pure Care - demakijaż i oczyszczanie

Odpowiednie kosmetyki do demakijażu

Każdy ma zapewne swoje ulubione preparaty do demakijażu i oczyszczania Jedni preferują lekkie płyny micelarne, inni tłuste olejki, a nawet metodę OCM czyli tłuszcz usuwa tłuszcz. Jednym odpowiadają żele, drugim delikatne pianki. Kluczowe przy wyborze kosmetyków jest dobranie produktu do rodzaju cery, prawidłowe stosowanie oraz jego jakość. W preparatach szukajmy składników oczyszczających jednocześnie o właściwościach kojących, wygładzających i wzmacniających naturalny płaszcz ochronny skóry, takich jak delikatne emolienty, betaina, oczar wirginijski, wzmacniajcie witaminy, oleje roślinne, łagodzące alantoina i d-panthenol, a w sezonie wakacyjnym szczególnie nawilżających ektoiny, trehalozy, alg i kwasu hialuronowego. 

PURE CARE

Skuteczny demakijaż
i oczyszczanie skóry
w czasie lata

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Edyta Biłobran

Edyta Biłobran

PR Manager w BANDI Cosmetics

Jestem absolwentką Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim.

Od lat związana z BANDI, dbam aby firma ciekawie i często była prezentowana w prasie oraz portalach internetowych. Organizuję spotkania z dziennikarzami, konferencje, piszę artykuły o pielęgnacji i przygotowuję niezliczoną ilość komunikatów prasowych o kosmetykach BANDI.

Prywatnie lubię czytać, mieć czas dla siebie, podróżować z rodziną i bez.