„Krystaliczne łzy” z wyspy Chios

2018-02-09 | Marta Sudowska, Surowce i szczypta chemii

„Krystaliczne łzy” z wyspy Chios

2018-02-09 | Marta Sudowska, Surowce i szczypta chemii

Odwiecznym marzeniem wielu kobiet jest istnienie eliksiru młodości, który sprawi, że ich skóra zawsze będzie wyglądała na jędrniejszą, gładszą i młodszą. Dzisiejsze dokonania naukowe pozwalają na to, aby przynajmniej w części to marzenie zrealizować.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest składnik, który używamy w naszych kosmetykach – olej z endemicznego drzewa Pistacia Lentiscus pochodzącego z wyspy Chios. Roślina ta wytwarza sok żywiczny, który spadając na ziemię w postaci kropel, zastyga tworząc “krystaliczne łzy”. To właśnie z nich pozyskuje się drogocenny olej. Surowiec ten zwiększa syntezę dwóch protein młodości obecnych w naszej skórze: KLOTHO I FOXO. Nazwa pierwszej z nich pochodzi od imienia greckiej bogini Clotho, która, jak wierzono, decydowała o długości życia. W naszym organizmie odpowiada ona za opóźnianie procesów starzenia. Działanie tej proteiny polega na ochronie drugiego z tych białek – FOXO, które z kolei bierze udział w detoksykacji organizmu i naprawie genów. Produkcja obu tych protein zaczyna spadać wraz z wiekiem.

Udowodniono, że systematyczne dostarczanie tej substancji – przed upływem 30 roku życia – zapobiega spadkowi aktywności protein młodości, natomiast w skórze dojrzałej widocznie zwiększa ich syntezę. Konsekwentne stosowanie preparatów z tym olejem ma korzystny wpływ na zagęszczenie skóry i syntezę włókien, które ją wzmacniają. Skóra wygląda na młodszą, odzyskuje gęstość, kontury twarzy zostają odzyskane, zmarszczki – spłycone, a ogólna jej kondycja poprawia się.

Olej ten ma również właściwości wzmacniające włosy, rzęsy i paznokcie. Wpływa na syntezę keratyny i na współpracujące z nią proteiny, poprawia kondycję rzęs i zwiększa grubość paznokci.

FITO LIFT CARE

Drogocenne właściwości oleju z żywicy drzewa
Pistacia Lentiscus wykorzystaliśmy w ulepszonych formułach
produktów z linii FITO LIFT CARE

Zobacz więcej

Komentarze

#InstaBandi

Martyna Sudowska

Martyna Sudowska

technolog w BANDI Cosmetics

Papaja – owoc zdrowia i urody

Papaja – owoc zdrowia i urody

Papaja, a dokładnie melonowiec właściwy (Carica papaya L.), to gatunek roślin z rodziny melonowcowatych. Jej ojczyzną jest Ameryka Środkowa oraz południowe rejony Ameryki Północnej. Dzięki podróżnikom stała się znana również w Azji i Afryce. Papaja to nie tylko walory...

Ekstrakt z kawioru limonkowego

Ekstrakt z kawioru limonkowego

Kawior limonkowy to niewielkie perełki wypełniające podłużne owoce pozyskiwane z małego drzewa Microcitrus Australasica. Jest to roślina endemiczna rosnąca w subtropikalnych lasach deszczowych znajdujących się na obszarach Północno-wschodniej Nowej Południowej Walii...