Kosmetyki EKO, czyli kocham ekoceutyki!

2020-01-07 | Coco Collection, Vloger poleca

Kosmetyki EKO, czyli kocham ekoceutyki!

2020-01-07 | Coco Collection, Vloger poleca

Ekoceutyki, mikrobiom, probiotyk – kiedy słyszę takie zagadnienia od razu staję na baczność. A kiedy jeszcze się dowiaduję, że nasze polskie marki idą tym trendem i poszukują innowacyjnych rozwiązań wtedy mam ochotę krzyknąć – TAK, JESTEM NA TAK. Postanowiłam przetestować linię Eco Friendly Care BANDI.

Jestem ostrożna z kosmetykami typu EKO, aż tu…

Cała seria składa się z pięciu preparatów. Tak jak wspomniałam wcześniej pierwszym ekoceutykiem, po który sięgnęłam był żel do mycia twarzy. Dlaczego? Bo jako posiadaczka skóry wrażliwej podchodzę z dużą rezerwą do pielęgnacji naturalnej. Wiem, jak reaguje moja cera i staram się zminimalizować ryzyko. Moja skóra pokochała żel. Co więcej, skóra za każdym razem była dobrze oczyszczona i nie pojawiły się jakiekolwiek zaczerwienienia czy podrażnienia. I to właśnie sprawiło, iż sięgnęłam po krem przeciwzmarszczkowy, następnie krem po oczy, emulsję nawilżającą, aż przeszłam do złuszczania trójaktywnym peelingiem.

Ratunek dla cer wrażliwych, jakiego się nie spodziewasz!

A teraz najlepsze! Po 2 miesiącach stosowania owych ekoceutyków zniknął problem podrażnień mojej skóry. I nie zgadniecie jak się zorientowałam? Otóż osoby z cerą wrażliwą nie mogą stosować naturalnych pędzli do makijażu. Włosie powoduje powstawanie czerwonych plam na skórze. No właśnie!

Kto jest takim wrażliwcem, jak ja przybije mi teraz piątkę! Ten problem zniknął jakby nigdy nie istniał. Coś tu jednak działa!

Ekoceutyk a kosmetyk naturalny…


Wiele osób pyta mnie, czy ekoceutyk może zastąpić kosmetyk naturalny? W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić czym jest kosmetyk naturalny – bo może się okazać, że każdy z nas rozumie to pojęcie inaczej 🙂
Według mnie ekoceuty może, bo dobrane surowce są niemal w 100% pochodzenia naturalnego, a dobrane są tak, by skóra wręcz je kochała. Nie oszukujmy się, pielęgnacja naturalna nie jest dla każdego, bo wiele składników roślinnych działa alergennie na skórę. Przez to też może ją podrażniać. A później zastanawiamy się, jak to jest możliwe. Przecież kosmetyk z naturalnym składem powinien być dla nas lepszym rozwiązaniem niż chemia. Niestety nie zawsze tak jest i musimy się z tym liczyć. Tymczasem ekoceutyki są hypoalergiczne!

Dlatego też, jeśli już mamy stawiać na świadomy wybór i szukać dla siebie dobrych preparatów pielęgnujących to stawiajmy na takie, które rzeczywiście będą działać w odpowiedni sposób.

2 komentarze

  1. Merytorycznie jak zawsze u Was. Mam krem pod oczy i kojący krem przeciwzmarszczkowy z tej serii i jestem bardzo zadowolona.

    Odpowiedz
    • Dziękujemy 🙂

      Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*