Kosmetyczny prezent dla Mamy – podpowiadamy co wybrać

2024-05-16 | Edyta Biłobran, Pielęgnacja i kosmetyki

Kosmetyczny prezent dla Mamy – podpowiadamy co wybrać

2024-05-16 | Edyta Biłobran, Pielęgnacja i kosmetyki

Dzień Matki to święto kosmopolityczne obchodzone na różne sposoby w wielu krajach świata. Wszędzie mamy doceniane są za trud włożony w opiekę i wychowanie dzieci, wsparcie w ciężkich chwilach, za ich troskę ciepło, pomoc i bezwarunkową miłość.

Historia i ciekawostki

Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W późniejszych czasach Cesarstwo Rzymskie przyjęło chrześcijaństwo i tym samym zabroniono wyznawania innych bogów.

Zwyczaj ten powrócił w siedemnastowiecznej Anglii pod nazwą niedziela u matki. Początkowo co roku w czwartą niedzielę postu odprawiano modły w najbliższej katedrze. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo. Zwyczaj przetrwał do XIX wieku. Ponownie zaczęto go obchodzić po zakończeniu II wojny światowej.

Inaczej historia tego święta przedstawia się w Stanach Zjednoczonych. W 1858 roku amerykańska nauczycielka Ann Maria Reeves Jarvis ogłosiła Dni Matczynej Pracy, zaś od 1872 roku Dzień Matek dla Pokoju promowała Julia Ward Howe. Annie Marie Jarvis, córce Ann Jarvis, w 1905 roku udało się ustanowić Dzień Matki. Z czasem zwyczaj ten rozpowszechnił się na niemal wszystkie stany. W 1914 roku Kongres Stanów Zjednoczonych uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

Na terenach Polski Dzień Matki obchodzono podobno pierwszy raz 26 maja już w roku 1914 w Krakowie. Jednak wydaje się, że w przedwojennej Polsce nie było ustalonej corocznej daty, tylko np. niedziela 13 maja 1934 roku, niedziela 7 maja 1939 roku. 26 maja zwyciężył i obecnie świętujemy właśnie tego dnia.

Dzień matki na świecie

Dzień Matki to święto ruchome obchodzone w różnych terminach w różnych krajach. I tak najwcześniej celebrowane jest w Norwegii, gdzie przypada na drugą niedzielę lutego. Gruzini świętują 3 marca, a pięć dni później kolejne narody. 8 marca Dzień Matki obchodzony jest m.in. Afganistanie, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Kazachstanie, Laosie, Macedonii, Maroku czy Wietnamie.

W Wielkiej Brytanii, Irlandii i Nigerii święto matki przypada na czwartą niedzielę wielkiego postu. A w większości państw arabskich na 21 marca. Jednak w największej liczbie krajów święto obchodzi się w maju, w Belgii, Brazylii, Kanadzie, Czechach, Niemczech, we Włoszech i na Słowacji w drugą niedzielę miesiąca, we Francji, Algierii, Tunezji i Szwecji ostatnią.

W niektórych krajach Dzień Matki utożsamiano z Dniem Kobiet 8 marca. Tak jest np. w Rosji, Bułgarii, Białorusi czy Chinach. W innych państwach z kolei jest to dzień wolny od pracy, a w USA święto narodowe, przypadające na drugą niedzielę maja. Ciekawostką jest Tajlandia, w której król ustanowił Dzień Matki świętem państwowym 12 sierpnia, bo tego samego dnia urodziła się jego własna mama.

Prezent dla Mamy

Na całym świecie w Dniu Matki, obojętnie, kiedy obchodzonym chcemy wyrazić mamom swoją miłość, wdzięczność i szacunek na różne sposoby. Mogą to być własnoręcznie zrobione kartki, upominki, prezenty doświadczenia w postaci wycieczek, zwiedzania czy inaczej spędzonego wspólnego czasu, kwiaty, słodkości i ….kosmetyki. Z każdego prezentu mamy się ucieszą.

Jeśli zdecydujemy się na prezent kosmetyczny świetnym pomysłem będą atrakcyjne zestawy kosmetyków dobranych do cery mamy.

Biostymulate Lift Care, innowacyjne preparaty przeciwstarzeniowe, które umożliwiają nieinwazyjną biostymulację skóry czynnikami wzrostu komórkowego. Zapewniają skuteczną pielęgnację i wielopoziomowy remodeling skóry. Działają przeciwzmarszczkowo, poprawiają owal twarzy oraz poziom nawilżenia i odżywienia cery. Widocznie ją ujędrniają i uelastyczniają.

Well aging, kobiece, kojące zmysły i pobudzające umysł, delikatnie aromatyczne preparaty do każdego rodzaju ceru. Ich stosowania jest prawdziwą przyjemnością, która odpręża i relaksuje. Poza tym spowalniają proces starzenia, poprawiają poziom nawilżenia, jędrność i koloryt skóry. A to dzięki zastosowaniu w ich recepturze m.in. globalnie odmładzającego owocu długowieczności, innowacyjnego heksapeptydu biomimetycznego i regenerującego oleju marula.

Gold Philosophy czyli piękne, luksusowe, koronkowe buteleczki, w których ukryto moc odmładzających peptydów, przeciwzmarszczkowego złota koloidalnego i odżywczych protein ryżowych. Preparaty Gold Philosophy poprawiają jędrność, napięcie i sprężystość skóry, spłycają zmarszczki wszelkiego rodzaju, odmładzają i unoszą kontur twarzy.

Każdy prezent dany od serca i z miłością sprawi mamie wielką radość i wywoła promienny uśmiech na jej twarzy.

PREZENT DLA MAMY

Mamy coś dla każdej Mamy!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Edyta Biłobran

Edyta Biłobran

PR Manager w BANDI Cosmetics

Jestem absolwentką Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim.

Od lat związana z BANDI, dbam aby firma ciekawie i często była prezentowana w prasie oraz portalach internetowych. Organizuję spotkania z dziennikarzami, konferencje, piszę artykuły o pielęgnacji i przygotowuję niezliczoną ilość komunikatów prasowych o kosmetykach BANDI.

Prywatnie lubię czytać, mieć czas dla siebie, podróżować z rodziną i bez.