Kosmetyki z witaminą C dla pięknej skóry

Kosmetyki z witaminą C dla pięknej skóry

Jak wiemy, nasza skóra zaczyna się starzeć już od około 25 roku życia, czyli wiek w którym obecnie się znajduję, stąd też moje zainteresowanie jak zatrzymać młody wygląd. Lepiej przecież zapobiegać niż leczyć. Starzenie się skóry to proces naturalny, powiązany z naszymi genami, gospodarką hormonalną, ale także zależny od czynników zewnętrznych. Pod wpływem promieniowania UV w naszej skórze dochodzi do niszczenia włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jej jędrność. Skutkiem tego jest łatwiejsze pojawianie się zmarszczek. Dlatego o naszą skórę musimy dbać już od najmłodszych lat.

Do swojej pielęgnacji wdrożyłam kosmetyki z witaminą C. Nie od dziś wiadomo jak bardzo dobroczynny wpływ ma ona na stan naszej skóry. Działa antyoksydacyjne, zmniejsza negatywne skutki wpływu na skórę promieniowania UV i zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Doskonale również radzi sobie z przebarwieniami, działa złuszczająco i rozjaśniająco. Produkcja kolagenu z wiekiem spada, dlatego właśnie stosując kremy z witaminą C jesteśmy w stanie spowolnić ten proces. Dzięki czemu zachowujemy jędrność i sprężystość skóry.

Kosmetyki z witaminą C – moi ulubieńcy

Poniżej przedstawiam preparaty, które szczególnie dobrze sprawdziły się w mojej pielęgnacji.

Krem do twarzy z witaminą C

Od kremu z witaminą C do twarzy z uwagi na moją suchą cerę oczekuję zawsze, aby był mocno nawilżający. Kolokwialnie mówiąc, potrzebuję poczuć ulgę po nałożeniu kremu na moją twarz. Emulsja z aktywną witaminą C sprawdza się u mnie idealnie i dodatkowo niesie za sobą same dobrodziejstwa w pielęgnacji. Działa silnie antyoksydacyjnie oraz przeciwdziała niedoskonałościom. Moja cera znacznie poprawiła się podczas stosowania tego preparatu.

Serum do twarzy z witaminą C

Tu wybrałam Koncentrat z aktywną witaminą C. Zacznę od tego, że ma obłędny zapach obok, którego nie można przejść obojętnie. Podczas stosowania zauważyłam: rozświetlenie skóry, wyrównanie kolorytu cery, zmniejszenie drobnych zmarszczek. Must have w rytuale codziennej pielęgnacji.

Krem pod oczy z witaminą C

Tutaj tak samo jak jej poprzednicy. Krem ma działanie bardzo podobne. Zauważyłam rozjaśnioną i bardziej jędrną skórę pod oczami, zniknęły zmarszczki mimiczne, a sińce są praktycznie niewidoczne.

Maska do twarzy z aktywną witaminą C

Moim odkryciem jest również Maska gommage z aktywną witaminą C. Ostatnio przed wyjściem na imprezę potrzebowałam rozświetlonej cery pod makijaż. Wiecie takie typowe „glow. Nałożyłam maskę na 15 minut i wow. Efekt był spektakularny. Cera rozświetlona, przywrócony blask i nawilżenie. Na pewno będę stosować ją przed większymi wyjściami.

Reasumując mogę dodać, że do niedawna nie wiedziałam o tak dobroczynnym działaniu produktów zawierających właśnie ten składnik. Dziś już wiem, że na pewno się z nimi nie rozstanę i zagościły w mojej codziennej pielęgnacji już na stałe. Totalny must have 🙂

C-ACTIVE CARE

Moc witaminy C dla pięknej skóry