Jak dobrać krem przeciwzmarszczkowy do potrzeb skóry?

2021-05-04 | Angelika Sapińska, Pielęgnacja i kosmetyki

Jak dobrać krem przeciwzmarszczkowy do potrzeb skóry?

2021-05-04 | Angelika Sapińska, Pielęgnacja i kosmetyki

Jednymi z pierwszych oznak na skórze związanych z upływem czasu są zmarszczki. Następnie pojawia się utrata jędrności i elastyczności skóry. Jest to zjawisko, któremu nie możemy zapobiec, ale możemy je spowolnić. W tym celu należy wybrać odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy.

Podział zmarszczek a kremy przeciwzmarszczkowe

Rodzaj zmarszczek ma wpływ na to jaki krem przeciwzmarszczkowy powinniśmy wybrać. W zależności od mechanizmu powstawania możemy je podzielić na:

  • zmarszczki mimiczne – pojawiają się w wyniku kurczenia się mięśni twarzy, odpowiadających za jej wyraz. Ten rodzaj zmarszczek powstaje najwcześniej jeśli mamy intensywną mimikę twarzy. Zmarszczki te pojawiają się najczęściej wokół ust, oczu oraz między brwiami. Na pierwsze zmarszczki świetnie sprawdzi się seria Anti-Aging Care.
  • zmarszczki grawitacyjne – z biegiem czasu spada ilość kolagenu i elastyny przez co skóra traci jędrność, elastyczność i jest bardziej podatna na przyciąganie ziemskie. W wyniku utraty sprężystości powstają zmarszczki grawitacyjne, które są głębsze niż zmarszczki mimiczne. W celu redukcji zarówno głębokich jak i płytkich zmarszczek warto wybrać serię Gold Philosophy, natomiast w celu uzyskania liftingu twarzy oraz poprawy jej elastyczności polecamy produkty z linii Fito Lift Care.
Krem przeciwzmarszczkowy Gold Philosophy

Jakich składników szukać w kremie przeciwzmarszczkowym?

Krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać składniki wpływające na syntezę kolagenu i elastyny oraz poprawiające jędrność skóry i owal twarzy. Warto zwrócić uwagę na:

  • retinol – reguluje różnicowanie komórek, sprzyja ich odnowie, poprawia napięcie i redukuje zmarszczki,
  • peptydy – zmniejszają widoczność każdego rodzaju zmarszczek: głębokich jak i płytkich, zarówno pod względem długości, głębokości jak i ich ilości. Dodatkowo poprawiają kontur twarzy. Niektóre z nich oddziałują również na redukcję zmarszczek mimicznych,
  • soję, dziki pochrzyn – skutecznie przeciwdziałają m.in. obniżeniu jędrności skóry, jej ścieńczeniu i przesuszeniu zaistniałych w wyniku spadku poziomu estrogenów,
  • witaminę E – nazywana jest „witaminą młodości”, jest silnym przeciwutleniaczem. Dobrze wnika w skórę i odżywia ją, poprawia miękkość i elastyczność naskórka oraz działa nawilżająco.

Czym się kierować podczas wyboru?

Ostateczny wybór kremu przeciwzmarszczkowego zależy od kondycji naszej skóry, od ilości i intensywności zmarszczek oraz przyczyn ich powstania. Jeśli zmarszczki, które się pojawiły są zmarszczkami mimicznymi, to skupiamy się na innych składnikach aktywnych niż przy „zmarszczkach wiekowych”. Warto pamiętać też, że na kondycję naszej skóry mają wpływ preparaty nawilżające. Czasem zmarszczki, które się pojawiają na naszej skórze są wynikiem jej przesuszenia i jeśli odpowiednio wcześnie dostarczymy skórze nawilżenia, to jesteśmy w stanie je zredukować. Wtedy dobry krem nawilżający spełni funkcję kremu przeciwzmarszczkowego.

ANTI AGING

Skuteczna pielęgnacja przeciw zmarszczkom

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Angelika Sapińska

Angelika Sapińska

Kosmetolog, szkoleniowiec

Ukończyłam kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Obecnie jestem jeszcze na studiach magisterskich na kierunku Marketing i Zarządzanie.

Odkąd pamiętam chciałam być kosmetologiem, żeby pomagać ludziom zyskiwać większą pewność siebie poprzez piękny wygląd skóry.

Prywatnie uwielbiam podróżować, odkrywać nowe miejsca i poznawać ludzi.