Eksfoliacja kwasami profesjonalna czy domowa?

2020-10-15 | Kamila Padlewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Eksfoliacja kwasami profesjonalna czy domowa?

2020-10-15 | Kamila Padlewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Eksfoliacja kwasami czyli peeling jest metodą złuszczania komórek skóry, za pomocą np. alfa-hydroksykwasów (AHA), beta-hydroksykwasów (BHA) itp. W zależności od nasilenia np. stężeń kwasów stosuje się peelingi powierzchowne, średniogłębokie i głębokie. Oczywiście eksfoliacja prowadzona w warunkach domowych to bardzo powierzchowny zabieg.

Eksfoliacja w warunkach domowych

Dzięki eksfoliacji skóra zostaje pozbawiona powierzchownej warstwy uszkodzonych komórek, zmienionych z wiekiem i pod wpływem słońca. Warstwy martwych komórek zostaną złuszczone i zastąpione przez nowe, młodsze komórki, co pozwoli cerze być bardziej jędrną i ładniejszą. Głębszy peeling wygładza zmarszczki, wyrównuje przebarwienia, zmniejsza blizny potrądzikowe, zmniejsza wielkość porów, wygładza szorstką i rozjaśnia matową skórę. Tak więc eksfoliacja w warunkach domowych działająca płycej nie usunie poważnych defektów estetycznych. Ale stosowana regularnie poprawi wygląd skóry poprzez złuszczanie martwego naskórka i pośrednią stymulację głębszych warstw skóry.

Home Expert - kosmetyki do eksfoliacji i pielęgnacji skóry w warunkach domowych

Zabieg profesjonalny

Eksfoliację gabinetową, przez to że jest głębsza stosuje się rzadziej. W trakcie zabiegu odczuwa się większe pieczenie niż podczas eksfoliacji w warunkach domowych. W ciągu następnych dni po profesjonalnym peelingu, naskórek zwykle będzie się łuszczyć. Długość tego procesu zależy od rodzaju i stężenia substancji użytej do peelingu. Po zabiegach domowych nie dochodzi do łuszczenia się tylko odświeżenia kolorytu skóry. Im peeling głębszy-silniejszy tym wzrasta ryzyko powikłań i dlatego te głębsze wykonuje się w warunkach gabinetowych, bo specjalista wykona go profesjonalnie, dopyta czy nie ma przeciwwskazań oraz dokładnie powie jak należy pielęgnować skórę po zabiegu.

Liczy się systematyczność

Podsumowując: eksfoliacja w warunkach domowy to zabieg delikatny, który można powtarzać bardzo regularnie. Przez to, że jest to zabieg delikatny to daje mniejsze rezultaty, ale wykonywany regularnie po jakimś czasie przyniesie wymierne korzyści. Można go robić w warunkach domowych bez ryzyka powikłań.

HOME EXPERT

Zmień pielęgnację na profesjonalną

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

dr n. med. Kamila Padlewska

dr n. med. Kamila Padlewska

dr n. med.,prof. nadzw. w UM MSC, specjalista dermatolog-wenerolog

Ekspert w zabiegach dermatologii estetycznej i laserowej. Profesor Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny EstetycznejAnti-Aging PTL. Prowadzi klinikę dermatologii estetycznej Oricea. Autorka wielu publikacji naukowych i książek, wykładowca na licznych kongresach krajowych i zagranicznych.