Demakijaż wrażliwej skóry — jak wybrać kosmetyki?

2021-09-14 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Demakijaż wrażliwej skóry — jak wybrać kosmetyki?

2021-09-14 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Czujesz na twarzy ściąganie, pieczenie lub świąd? Ponadto występuje rumień, Twoja skóra jest sucha i często zauważasz złuszczanie? Prawdopodobnie borykasz się z cerą wrażliwą, która potrzebuje szczególnej uwagi i dobrania odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji i demakijażu.

Co może wpływać na wrażliwość skóry?

Skóra wrażliwa ma uszkodzoną barierę naskórkową. Dlatego też wiele czynników zewnętrznych może powodować jej nadmierną reakcję. Warstwę ochronną skóry łatwo zaburzyć już na etapie jej demakijażu i oczyszczania. Stosując preparaty o silnych właściwościach myjących, nieodpowiednim pH, nadmiernie pocierając skórę podczas demakijażu płatkami kosmetycznymi czy szczoteczkami, możemy łatwo doprowadzić do podrażnienia i przesuszenia skóry. Więcej o czynnikach zaburzających barierę ochronną naskórka przeczytacie w tym artykule.

Składniki aktywne dla cery wrażliwej

W kosmetykach dla cery wrażliwej warto szukać składników, które odbudują barierę ochronną naskórka, przywrócą skórze odpowiedni poziom nawilżenia, złagodzą zaczerwienienia i będą działały kojąco. Takie właściwości wykazują:

  • fitoceramidy,
  • emolienty,
  • trehaloza,
  • d-pantenol,
  • alantoina,
  • estry cholesterolu,
  • arnika górska,
  • pre- i probiotyki.

Poza substancjami aktywnymi ważne jest również zabezpieczenie skóry przed promieniowaniem UV. Promieniowanie UV bowiem znacznie nasila problemy cery wrażliwej poprzez uszkadzanie ochronnej bariery naskórkowej.

Demakijaż cery wrażliwej – zasady

Demakijaż skóry wrażliwej powinien być skuteczny, a jednocześnie niezwykle delikatny. Zarówno „niedomycie” skóry jak i jej zbyt silne oczyszczanie jest niewskazane. W pierwszym przypadku stan taki może prowadzić do rozwoju na skórze niekorzystnej flory bakteryjnej, czy drażnienia skóry przez pozostające na niej zbyt długo pozostałości kosmetyków kolorowych. W przypadku stosowania preparatów do demakijażu o zbyt silnym działaniu myjącym, możemy przyczynić się do łatwiejszej ucieczki wody z naskórka i przesuszenia skóry. Dlatego tak ważne jest, by kosmetyki do demakijażu cery wrażliwej były delikatne, nie zawierały alkoholu i silnych detergentów.

Emoliencyjne masełko do demakijażu cery wrażliwej

Świetnym wyborem przy demakijażu cery wrażliwej będzie Emoliencyjne masełko oczyszczające. Składniki aktywne zawarte w tym kosmetyku usprawniają funkcje bariery ochronnej, dają ukojenie i redukują objawy podrażnień. Nawilżają również skórę, wygładzają ją oraz zmniejszają szorstkość wynikającą z przesuszenia naskórka. Po demakijażu koniecznie należy stonizować skórę, by przywrócić jej odpowiednie pH, tak ważne dla utrzymania prawidłowego mikrobiomu. W przypadku cery wrażliwej, aby uniknąć pocierania skóry płatkiem kosmetycznym można zastosować tonik z atomizerem i delikatnie spryskać skórę preparatem.

anti irritate

Skuteczny i delikatny makijaż wrażliwej cery

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.