Czy światło niebieskie emitowane przez urządzenia elektryczne szkodzi naszej skórze?

2017-07-01 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

Czy światło niebieskie emitowane przez urządzenia elektryczne szkodzi naszej skórze?

2017-07-01 | BANDI, Pielęgnacja i kosmetyki

HEVL (High Energy Visible Light) to krótkofalowe i wysokoenergetyczne promienie świetlne, które mają największą zdolność rozpraszania w powietrzu i wodzie. Im wyższy jest jego stopień tym, niebo jest bardziej błękitne. HEVL jest znane również jako BLUE LIGHT.

Niebieskie światło charakteryzuje się długością fali w zakresie między 390-500 nm i jest emitowane przez słońce, komputery, smartfony, telewizory i tablety. Ze względu na szerokie zastosowanie tych urządzeń, coraz większą popularność, stopniowo jesteśmy narażeni na coraz więcej źródeł światła niebieskiego i przez dłuższy czas. Co ciekawe ilość HEVL emitowana przez wyświetlacze ekranów stanowi tylko ułamek światła, które emituje słońce. Jego działanie nie jest uzależnione od panujących warunków pogodowych, czyli nie ma znaczenia czy dzień jest słoneczny, czy też pochmurny.

Korzyści i zagrożenia

Promieniowanie BLUE LIGHT niesie za sobą zarówno zagrożenia jak i korzyści. Do pozytywnych aspektów możemy zaliczyć regulację wewnętrznego zegara biologicznego i utrzymywanie normalnego rytmu okołodobowego organizmu. Ekspozycja na światło niebieskie w ciągu dnia utrzymuje nasz mózg w dobrej kondycji i pomaga w zapamiętywaniu, zwiększa czujność, wspomaga funkcje poznawcze i poprawia nastrój. W nadmiarze niekorzystnie wpływa na stan oczu, a także na kondycję naszej skóry.

Najnowsze badania naukowe potwierdziły, że HEVL jest niezwykle szkodliwy dla skóry.

 • Wykazano, że jest on odpowiedzialny za 50 % stresu oksydacyjnego, czyli tyle ile generują UVA (46 %) i UVB (4 %) w połączeniu.
 • Ponadto jest on promotorem pośrednich uszkodzeń DNA,
 • Uaktywnia metaloproteinazę macierzy (MMP), która prowadzi do powstania zmarszczek i przedwczesnego starzenia się skóry.
 • Sprzyja jej nierównej pigmentacji.
 • Skóra poddana działaniu HEVL staje się krucha i ograniczona zostaje jej bariera ochronna.

Filtry światła widzialnego

W zabezpieczeniu skóry przed skutkami tego promieniowania, tak jak w przypadku UVA i UVB może nam pomóc zastosowanie filtrów światła widzialnego,niebieskiego (VIS). Mają one zdolność pochłaniania światła niebieskiego i działają na zasadzie „ochronnych okularów”.
Zmniejszają fotochemiczne uszkodzenia skóry, które powoduje promieniowanie pochodzące z oświetlenia LED czy ekranów urządzeń cyfrowych. Produkty z takim filtrem mamy dostępne w naszej ofercie w nowej linii UV EXPERT.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

#InstaBandi

1 dzień temu
 • 156
 • 13
3 dni temu
 • 383
 • 27
4 dni temu
 • 139
 • 8
BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.
Święta 2019 w Bandi :)

Święta 2019 w Bandi 🙂

Najwspanialszych Świąt Bożego Narodzenia życzy Wam cały zespół Bandi! Zrobiliśmy dla Was mała sesję zdjęciową:) A jak jest u Was? Czy robicie sobie przedświąteczne zdjęcia w firmach? Dla nas to oczywiście doskonała zabawa a jednocześnie wspaniała pamiątka....

My pomagamy, a Ty?

My pomagamy, a Ty?

Pomagamy fundacjom działającym na rzecz ludzi oraz zwierząt. Wspieramy dobroczynne inicjatywy, a także akcje na rzecz pojedynczych osób. Zawsze robimy to z wielką radością i dumą, bo wiemy, że działamy razem z WAMI! Nowa akcja! We wrześniu odbył się finał pomocy na...