Biostymulacja skóry – nowe podejście do odmładzania skóry

2023-11-14 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Biostymulacja skóry – nowe podejście do odmładzania skóry

2023-11-14 | Agata Rybak, Pielęgnacja i kosmetyki

Starzenie się skóry jest wciąż jednym z największych wyzwań kosmetologii. Szacuje się, że proces ten rozpoczyna się około 25 roku życia. Jest to stan postępujący i nieunikniony. Czy jesteśmy jednak kompletnie bezbronni wobec upływającego czasu? Na starzenie mają wpływ czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Aż 80% czynników odpowiedzialnych za proces starzenia się skóry i jego postęp to tzw. ekspozom czyli wpływ czynnikiów zewnętrznych, którymi w większym lub mniejszym stopniu możemy sterować. Ponadto wraz z ekspansywnym rozwojem kosmetologii klarują się wciąż nowe metody mające spowalniać oznaki upływającego czasu.

Biostymulacja skóry – na czym polega?

Wiodącym trendem w medycynie estetycznej w ostatnim czasie jest biostymulacja skóry. Polega ona na napędzaniu procesów, które naturalnie zachodzą w organizmie, a spowalniają wraz z wiekiem. Biostymulacja skóry wpływa przede wszystkim na pobudzenie produkcji autogennego kolagenu. Substancje biostymulujące mają także za zadanie rewitalizować i odbudowywać głębokie struktury skóry i tkanki podskórnej. Konsekwencją tych procesów jest gęstsza, bardziej jędrna skóra. Zmarszczki stają się płytsze. Skóra zyskuje także promienny wygląd.

Składniki biostymulujące

Do grupy związków, które wykazują działanie biostymulujące należą między innymi czynniki wzrostu komórkowego – EGF, FGF, IGF i VEGF. Są to białka, naturalnie produkowane przez nasz organizm. Ich ilość i aktywność spada jednak wraz z wiekiem. Podstawową rolą czynników wzrostu jest napędzanie komórek do podziału, namnażania się oraz wzrostu. Mają one swój udział w wytwarzaniu oraz dystrybucji kolagenu, proliferacji komórkowej, poprawie pracy fibroblastów czy odnowieniu połączeń w skórze. Konsekwencją tych procesów jest globalne odmłodzenie, które jest zauważalne w postaci spłycenia zmarszczek, poprawy owalu twarzy oraz głębokiej rewitalizacji skóry.

Nowość – Biostimulate Lift Care

Biostymulacja skóry to proces, który był dla nas inspiracją do opracowania linii Biostimulate Lift Care. Została ona stworzona  w oparciu o potrzeby osób borykających się ze skutkami starzenia się skóry, takimi jak” utrata młodzieńczego owalu twarzy, zmarszczki, nierównomierny koloryt, brak jędrności. Poza czynnikami wzrostu w składzie produktów znalazł się także olej z żywicy drzewa Pistacia Lentiscus (Aktywator Protein Młodości), biotyna oraz fitoceramidy.

Linia Biostimulate Lift Care zawiera dwie konsystencje kremów o globalnym działaniu odmładzającym z efektem liftingu. Odmładzający krem nawilżający sprawdzi się dla posiadaczy cer tłustych czy mieszanych, ale także pod makijaż. Jest to również opcja dla osób, które po prostu cenią lekkie formuły. Zdecydowanie bogatsza konsystencja znajduje się w opakowaniu Odmładzającego kremu odżywczego. To preparat idealny dla osób z cerą suchą, wymagającą dodatkowej regeneracji. Doskonale sprawdzi się również w okresie jesienno-zimowym. Aby wzmocnić działanie kremów powstał Silnie odmładzający booster. Należy go aplikować na oczyszczoną i stonizowaną skórę pod krem. Okolica oka z oznakami wiotkości również skorzysta z dobroczynnych właściwości czynników wzrostu zawartych w Odmładzającym kremie pod oczy z nowej linii, który ujędrni, zregeneruje skórę oraz zmniejszy widoczność zmarszczek.

Jesienią warto także wybrać się na profesjonalny zabieg biostymulacji skóry w salonie kosmetycznym.

BIOSTIMULATE LIFT CARE

Odmładzająca moc czynników wzrostu

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Agata Rybak

Agata Rybak

Kosmetolog, szkoleniowiec

Pasjonatka świata beauty z wieloletnim doświadczeniem w branży na rożnych płaszczyznach. Stale poszerza swoją wiedzę i z ogromnym zainteresowaniem śledzi wszystko, co dzieje się na rynku kosmetycznym. 

Prywatnie miłośniczka treningu siłowego oraz makijażu artystycznego.