Alfabet pielęgnacji – N jak nawyki pielęgnacyjne

2021-02-18 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Alfabet pielęgnacji – N jak nawyki pielęgnacyjne

2021-02-18 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

W pielęgnacji równie ważne jak odpowiedni dobór kosmetyków jest systematyczność i sposób ich  stosowania. Każdy etap dbania o skórę powinien dostarczać odpowiednich korzyści. Jaka zatem powinna być prawidłowa pielęgnacja skóry?

Pielęgnacja – krok pierwszy

Najlepiej, aby demakijaż był wykonywany dwuetapowo, co oznacza, że kosmetykiem o bogatej konsystencji (masło, olejek, mleczko) usuwamy makijaż, a następnie zmywamy pozostałe zanieczyszczenia ze skóry żelem. Rano, kiedy nie ma potrzeby usuwania makijażu, wystarczy odświeżyć cerę samym żelem.

Żel do demakijażu ważny krok w pielęgnacji skóry

Niezbędny tonik

Pamiętajmy o tonizacji – to często pomijany etap pielęgnacji, a może mieć duży wpływ na efekty. Po pierwsze usprawnia nawilżanie cery, po drugie utrzymanie prawidłowego pH na powierzchni naskórka przyczynia się do wzmocnienia mikrobiomu skóry.

Stop wolnym rodnikom!

Każdego dnia w swojej pielęgnacji stosuj kosmetyk ze składnikiem przeciwwolnorodnikowym, np. z wit. C. Ten nawyk pozwoli na dłużej zachować młody wygląd i będzie chronić przed szkodliwym wpływem na skórę zanieczyszczonego środowiska.

Nawilżanie cery

Rano i wieczorem pamiętaj o nawilżaniu skóry twarzy… oraz szyi, dekoltu i koniecznie okolic oczu. Skóra szyi, wokół oczu jak i na dłoniach zdradza wiek, to dlatego, że zdarza się zapominać o nakładaniu na te obszary kosmetyków. Polecamy stosowanie oddzielnego kremu do skóry wokół oczu, do pielęgnacji dekoltu także. A jeśli nabierzesz kremu w nadmiarze, dobrym nawykiem jest spożytkować go na wtarcie w dłonie.

Wieczorna pielęgnacja

Wieczorem warto stosować kosmetyki z kwasami lub retinoidami – produkty te usprawniają odnowę komórkową, delikatnie złuszczają. Jeśli wprowadzisz je do swojej pielęgnacji nie ma potrzeby dodatkowo stosowania peelingów.

Odnowa komórkowa

W zależności od rodzaju cery i wybranego kosmetyku, regularnie wykonuj peeling – najlepiej w tej samej rutynie pielęgnacyjnej stosuj też maseczkę/kurację. Takie działanie przyniesie efekt odżywionej, zregenerowanej, wygładzonej cery.

Masaż i pielęgnacja

A może masaż? Automasaż wykonywany na kosmetyku nie tylko poprawi jego skuteczność, ale dodatkowo usprawni przepływ limfy, poprawi koloryt cery („ożywi” jej wygląd). Wykonuj go każdego wieczoru.

Dodaj do tego zdrową dietę, odpowiednią porcję ruchu i sen.

A jaka jest Twoja pielęgnacja? Masz swoje ulubione nawyki? Podziel się z nami swoimi sposobami pielęgnacyjnymi w komentarzu.

BANDI COSMETICS

Wiemy jak zadbać

o Twoją skórę!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

Kosmetolog

W firmie Bandi pracuje już od ponad 10-ciu lat! Czuwa nad bieżącą ofertą marki, jest na bieżąco z trendami w branży, pracuje m.in. nad nowościami dla Was. Znacie już ją może z LIVE’ów ze strony facebook Bandi Cosmetics i filmów na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z pasją i nieustającą ekscytacją uwielbia odkrywać nowe możliwości kosmetyki. Znajdziecie jej porady pielęgnacyjne w pismach kobiecych a kosmetyczki i kosmetolodzy mogą znać ją także z wykładów, które gościnnie prowadzi na kongresach kosmetologicznych.