Alfabet pielęgnacji – E, czyli witamina młodości

2020-03-12 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Alfabet pielęgnacji – E, czyli witamina młodości

2020-03-12 | Aneta Dzięcielewska, Pielęgnacja i kosmetyki

Wszechstronna witamina E?

Młodo wyglądająca skóra to przede wszystkim dobrze nawilżona, jędrna i bez widocznych zmarszczek. Aby taka była, warto zwrócić uwagę na kosmetyki zawierające witaminę E:) Dlaczego jest taka wyjątkowa? Działa wielokierunkowo zatem jednocześnie przynosi naszej skórze wiele korzyści. Jej dominującą zaletą jest zdolność do neutralizowania szkodliwego działania wolnych rodników, a zatem chroni skórę przed przyspieszonym fotostarzeniem. Dodatkowo wygładza i uelastycznia powierzchnię naskórka, sprawia, że wyraźnie zauważamy efekt odżywienia cery. Jej ważną cechą jest również zdolność do uszczelniania bariery lipidowej, przez co zmniejszana jest nadmierna utrata wody ze skóry. Wpływa przez to na poprawę jej nawilżeni i jędrności. Osoby ze skłonnością do niedoskonałości docenią jej zdolność do przerywania reakcji utleniania lipidów, przez co zmniejsza się skłonność do „blokowania się” ujść gruczołów łojowych skóry.

Dodajmy do jej zalet jeszcze wpływ na usprawnienie procesu regeneracji naskórka i łagodzenie podrażnień… To wszystko sprawia, że od lat jest chętnie stosowana w kosmetykach.

A może masaż z wit. E?

Witamina E doskonale sprawdza się w pielęgnacji codziennej, ale nie tylko. Doskonałe efekty widzimy po zastosowaniu w kosmetykach stosowanych w trakcie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.

Jednym z najnowszych kosmetyków z zawartością aż 4% witaminy E, jest masło do masażu twarzy, które sprawdzi się w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Odmłodzony wygląd twarzy, cera bardziej elastyczna, lepiej napięta i jędrna a dodatkowo rozświetlona, nawilżona i wygładzona? To możliwe:) Jak w praktyce działa na skórę masaż przy użyciu Odżywczego masła do masażu twarzy z 4% witaminą E opowiada kosmetolog, terapeuta odnowy biologicznej twarzy – Aleksandra Stanulewicz.

Witamina E w kosmetykach profesjonalnych

A Wy korzystacie z masaży w salonach kosmetycznych? Jeśli tak to z jakich i jakie widzicie efekty?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Aneta Dzięcielewska

Aneta Dzięcielewska

kosmetolog, szkoleniowiec, wykładowca, autorka wielu publikacji w prasie branżowej, prelegent licznych wystąpień na kongresach branżowych

Na co dzień czuwam nad bieżącą ofertą BANDI, testuję, badam, śledzę trendy i pracuję nad nowościami dla Was! Prowadzę również LIVE’y na stronach Bandi Cosmetics i filmy na kanale YouTube Bandi Cosmetics. Z nieustającą ekscytacją uwielbiam odkrywać nowe możliwości kosmetyki - to moja pasja! Piszę porady, artykuły, prowadzę również wykłady na różnego typu spotkaniach i kongresach kosmetologicznych. Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, którym poświęcam większość wolnego czasu!
Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to podstawa jej pielęgnacji

Demakijaż skóry to niezbędny element każdej pielęgnacji. Często bowiem od tego etapu zależy w jakiej kondycji jest nasza skóra oraz czy inne stosowane kosmetyki będą „działały”. Jak Polki oczyszczają skórę i czy poświęcają na demakijaż odpowiednio dużo czasu i uwagi...