Samobadanie – ważny element profilaktyki raka piersi

2022-09-29 | BANDI wspiera

Samobadanie – ważny element profilaktyki raka piersi

2022-09-29 | BANDI wspiera

Rak piersi w Polsce jest na pierwszym miejscu wśród nowotworów złośliwych u kobiet. Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, iż stanowi on aż 25% wszystkich zachorowań na nowotwory rozpoznawane wśród kobiet. W 2020 roku chorobę tą zdiagnozowano u 24 644 kobiet, z czego aż 8 805 zmarło.

Profilaktyka raka piersi

W tym roku po raz 11 rusza KAMPANIA DOTYKAM=WYGRYWAM, która ma na celu zwiększenie świadomości konieczności wdrożenia nawyku samobadania piersi, jako skutecznej metody profilaktyki raka piersi już od najmłodszych lat.

Rak piersi dotyka kobiety w różnym wieku, dlatego tak ważna jest edukacja i profilaktyka. Samobadanie piersi jest najlepszą metodą, by zapobiec nowotworom, jednak okazuje się, że regularnie wykonuje je tylko 2-3 proc. kobiet. Czas to zmienić!

SAMOBADANIE PIERSI to nawyk, który może uratować życie.

Jak wykonać samobadanie piersi?


Samobadanie piersi wykonuj raz w miesiącu, tego samego dnia cyklu (najlepiej pomiędzy 6 a 9 dniem cyklu). Stań przed lustrem i rozprowadź krem na dekolcie oraz piersiach. Następnie:

1. Lewą rękę połóż z tylu głowy, a prawą na lewej piersi.
2. Zataczaj drobne kręgi na przestrzeni od obojczyka do piersi oraz na niej, starając się nie ominąć żadnego miejsca.
3. Analogicznie przeprowadź badanie drugiej piersi.

Zadbaj o swoje piersi i wesprzyj Fundację „Wsparcie na Starcie”

W tym roku jesteśmy jednym ze sponsorów akcji. Stworzyliśmy specjalną cegiełkę – Krem ujędrniający do biustu, który ułatwi regularne badanie piersi oraz zadba o ich dobrą kondycję. Preparat zawiera w składzie kojącą magnolię, nawilżającą trehalozę oraz regenerujące połączenie witaminy E i oleju makadamia. Dzięki temu poprawia sprężystość, elastyczność, wygładzenie oraz nawilżenie skóry, pozostawiając ją odżywioną i jedwabiście gładką w dotyku. Zatroszcz się o swoje piersi razem z nami, a my przekażemy środki pozyskane ze sprzedaży cegiełki na konto Fundacji „Wsparcie na Starcie”.

Poznaj wspaniałe Ambasadorki Kampanii

KREM DO BIUSTU

Nie zapominaj o swoich piersiach. Badaj je regularnie!

Komentarze

BANDI Professional

BANDI Professional

polskie kosmetyki profesjonalne w salonach kosmetycznych od 30 lat

Już ponad 30 lat minęło, od kiedy powstał pierwszy krem BANDI. Rozpoczęliśmy działalność w 1986 roku. Jesteśmy polską firmą rodzinną założoną przez pasjonatkę kosmetologii Bogdę Draniak, a prowadzoną dziś przez jej córkę, Joannę Draniak-Kicińską.